טיפ מס’ 294: דלקת מפרקים פסוריאטית – ניתוח מקרה

דלקת מפרקים פסוריאטית – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה ב-6.12.2019

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע”י ד”ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה.באתר של ד”ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (דצמבר 2019) 99 ניתוחי מקרים של ד”ר דה לאון, והם מופיעים בקישור הזה: Dr. Alvin’s Case Studies

…………………………………………………………………………………………………..

CASE STUDY 95 

תאריך: נובמבר 2018

מטופלת: אישה בת 57, ימנית

תלונות סובייקטיביות:

מקרה זה כולל דיון עם חברת צוות בקליניקה אשר רצתה לדעת את ההתייחסות של ה-GNM למה שאובחן אצלה לאחרונה כ“דלקת מפרקים פסוריאטית” (psoriatic arthritis). היא ציינה שהיא התחילה להרגיש כאב ביד ימין בדצמבר האחרון, שנראה כאילו הגיע משום מקום. היא מצביעה על כך שהכאב החריף בהדרגה בחודשים שלאחר מכן, ושהחלו כאבים גם ביד שמאל שלה ובברכיים. אולם, היא שמה לב שכאשר היתה בחופשה באירופה באוגוסט, לא היו לה כאבים כלל. לאחר שחזרה הביתה בספטמבר, הכאבים בידיים ובברכיים נעשו חזקים יותר וקבועים יותר. היא מדווחת שלאחר שנפגשה עם רופא המשפחה שלה, היא אובחנה עם ארתריטיס פסוריאטית. כששאלתי אותה לגבי פריחה היא דיווחה שהיתה לה פריחה קלה בעבר, אך הפריחה כבר לא קיימת. היא מדווחת שהיא הולכת לנטורופת ומטפל ברפואה אנרגטית ושהיא גם עושה שינויים בתזונה, עם שיפור קל וזמני בלבד. היא רצתה לדעת מה יכול היה להיות הקונפליקט שקשור לכאבים שלה בידיים ובברכיים.  

התבוננות:

לפי ההתבוננות, יד ימין שלה נראתה קצת דלוקה ונפוחה. היא דיווחה שהיו קצת כאבים בידיים ובברכיים אך לא חזקים כפי שהיו כשהתעוררה בבוקר או לפני כמה שבועות אחרי ארוחה בבית של אחותה.

האיברים שנפגעו:

 • עצמות ומפרקי יד ימין והאצבעות:
  שכבת נבט: המזודרם החדש
  המרכז השולט במוח: המדולה של הקורטקס
   
 • עצמות ומפרקי הברכיים בשני הצדדים:
  שכבת נבט: המזודרם החדש
  המרכז השולט במוח: המדולה של הקורטקס

הסבר של ה-GNM:

כאבים ביד ימין והאצבעות: קונפליקט חזק של ירידת ערך עצמי בהקשר למיומנות אשר נחווה כ-“נכשלתי במשימה הידנית” או קונפליקט של “ביצועים ידניים לא טובים” בהקשר לפרטנר (כי היא ימנית).

כאבי ברכיים בשני הצדדים: קונפליקט חזק של ירידת ערך עצמי בהקשר לביצועים פיזיים אשר נחווה כ-“נכשלתי בביצוע המשימה כראוי כאשר הייתי על ברכי” או “לא הייתי מספיק מהירה כדי לבצע את המשימה עם הברכיים“.

תוכניות ביולוגיות מיוחדות (SBS) אלה גורמות לאובדן של תאים (אוסטאוליזיס) בעצמות שהושפעו ביד, באצבעות ובברכיים, במשך השלב הפעיל של הקונפליקט. בשלב הריפוי משוקמות העצמות שנפגעו בעזרת חומר הבניה של העצם שנקרא קלוס (גרומת בעברית). תהליך זה גורם לדלקת באזור שנפגע וכתוצאה מכך גם לכאב. המטרה הביולוגית של תוכניות ביולוגיות מיוחדות אלה היא לחזק את העצמות והמפרקים ביד, באצבעות  ובברכיים כדי לשפר את הביצועים הידניים והפיזיים.

המטופלת נמצאת כעת במצב של ריפוי תלוי עם פוטנציאל לטריגרים. חייבים לזהות את הקונפליקט המקורי ולהביאו למודעות שלה כדי שהיא תשלים את הריפוי.

הבנה של ה-GNM:

היא הבינה את ההסבר של ה-GNM ודיווחה שיתכן שהקונפליקט קשור לירידה בבריאותו של הכלב שלה (החבר הכי טוב שלה) מאז דצמבר האחרון. היא מדווחת שהיא רואה אותו מקיא ומאבד שליטה על שלפוחית השתן ופעילות המעיים, מה שמצריך אותה לנקות כל הזמן. היא מציינת שהיא לא הבינה עד כמה רצינית היתה הירידה בבריאותו, עד שהתחילה לפגוש בחזרתה הביתה את ריח ומראה ההקאות והשלשולים על בסיס כמעט יומי. זה גרם לה להרגיש שהיא לא לא היתה מהירה מספיק לנקות אחרי הכלב שלה (זה היה ה-DHS שלה). היא מצהירה שאחרי שלקחה את הכלב לוטרינר, היא היתה כבר מוכנה לימיו האחרונים של כלבה בן ה-17. אך מקור הסטרס שלה היה הצורך הבלתי פוסק לנקות אחריו, מה שדרש ממנה להיות על הידיים והברכיים.

היא מצהירה שכאשר היא מתעוררת בבוקר, או כאשר היא מגיעה הביתה לאחר ששהתה בחוץ, המחשבה הראשונה שלה היא לראות היכן הכלב לכלך ואם יהיה עליה לנקות זאת. היא נזכרת שלפני מספר שבועות היא לקחה את הכלב לבית של אחותה לארוחת ערב. היא מציינת שהיא היתה באמת מודאגת ולחוצה בגלל האפשרות שהכלב ילכלך את בית אחותה, וזה יכול להסביר את ההתפרצות האחרונה של הסימפטומים מאוחר יותר באותו ערב.

היא התבקשה לעשות באופן מודע את החיבור שהכאב בידיה וברכיה קשור לאי יכולתה להיות מספיק מהירה בניקוי אחרי הכלב. הומלץ לה לעבוד על שינוי הפרספקטיבה שלה לגבי הניקוי אחרי הכלב, שזה בסדר אם היא לא תנקה מייד, כי בסופו של דבר זה ינוקה. ביקשתי ממנה לידע אותי תוך שבוע אם היו שינויים כלשהם בסימפטומים שלה. 

תוצאות:

יצרתי איתה קשר שבועיים לאחר מכן כדי לראות מה מצב ידיה וברכיה. היא סימסה לי ש”מצב הכלב יותר גרוע, אך למדתי לשחרר את התאונות, מה ששיפר את מצב הידים והרגליים שלי בערך ב-85%”. היא דיווחה שיש לה סימפטומים אחרים שהיא שאלה עליהם, אך היתה מאד מרוצה מהירידה המשמעותית בכאבים ביד ובברכיים.

תורגם מתוך האתר: https://www.learninggnm.com

……………………………………………………………………………………………………..

הערות של עידן:

 1. הכאבים בקונפליקטים שפוגעים בעצמות ובמפרקים מופיעים בעיקר בשלב הריפוי. בעצמות הכאבים נגרמים בגלל מתיחת הפריוסטאום שנגרמת מתהליך התעבות העצם.במפרקים הכאבים נגרמים בעיקר בגלל הנפיחויות שנוצרות בחצי הראשון של שלב הריפוי ביחד עם הדלקת שמתפתחת שם.כל פעם שהכלב לכלך את הבית זה היה טריגר שעורר השפעה חוזרת של הקונפליקט אצל האישה, ומייד לאחר מכן הקונפליקט היה נפתר זמנית, היה מתחיל תהליך ריפוי ואיתו הסימפטומים. בחלק מהזמן המחזוריות הזו של ריפוי תלוי היתה אצלה על בסיס יומי.
   
 2. לפי הרפואה החדשה, מה שנקרא “דלקת מפרקים פסוריאטית” זה למעשה מצב בו האדם חווה במקביל שני קונפליקטים שבאים לידי ביטוי באותם אזורים בגוף:
  א. קונפליקט כלשהו של ירידת ערך עצמי שפוגע במפרק אחד או יותר. זה מה שגורם לדלקת מפרקים בשלב הריפוי.
  ב. קונפליקט של פרידה שפוגע בשכבת האפידרמיס של העור.
  נראה שבמקרה המתואר כאן, הקונפליקט שפגע בעור היה הרצון של האישה להיפטר (להיפרד) מהמגע עם הרצפה בידיים והברכיים, שנכפה עליה בגלל הצורך לנקות את הלכלוך שהשאיר הכלב כל יום, בצורה שמבחינתה היתה קשה או מטרידה או מתסכלת מדי.

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן