img-0
מקרה מס’ 8 – אלרגיה, התעטשות ואף נוזל

מקרה מס’ 8 – אלרגיה, התעטשות ואף נוזל

CASE STUDY #8 

תאריך: מרץ 2011

מטופל: גבר בן 36, ימני.

תלונות סובייקטיביות: אלרגיה: התעטשות, אף נוזל, גירוי, עיניים דלוחות. המטופל מדווח שהסימפטומים החלו כשהוא היה בן 10 או 11 והם נמשכים בקביעות מאז. הוא מציין שהסימפטומים הם הכי גרועים בלילה וזה פוגע ביכולתו לישון. הוא אומר שהסימפטומים מופיעים במשך כל השנה ללא הקלה. הוא מודה שהזמנים היחידים בהם הסימפטומים פחות אינטנסיביים הם כאשר הוא בחופשה. הוא מדווח שנאמר לו שהוא אלרגי לכל דבר, חיות מחמד, סביבה, אבק וכו’. המטופל מציין שהוא לוקח תרופות נגד אלרגיה (3-2 גלולות ליום) ושהוא החל בחודש שעבר לקבל זריקות נגד אלרגיה, אך אין הקלה.

התבוננות: עמוד השדרה יכול לנוע בכל האזורים בטווח המלא. במשך הביקור הראשון הוא לא התעטש באופן בולט ולא היו סיפטומים בולטים אחרים של אלרגיה, אך נראה שיש לו סינוסים קצת חסומים וגודש באף.

האיברים שנפגעו: 

הקרום של האף והסינוסים. שכבת נבט: אקטודרםמרכז שליטה במוח: קליפת המוח (הקורטקס)    

לחמית העין (קרום שקוף שמצפה את החלק הלבן של העיניים ואת החלק הפנימי של    העפעפיים).   

שכבת נבט: אקטודרםמרכז שליטה במוח: הקורטקס הסנסורי.    

צינוריות האיסוף בכליה (“הסינדרום” – גורם לאצירת נוזלים)    שכבת נבט: אנדודרםמרכז שליטה במוח: גזע המוח.

הסבר של ה-GNM:

קרום האף והסינוסים: קונפליקט של סירחון, “זה מסריח/מגעיל” – גורם להתכייבות ברירית האף.

לחמית העין: קונפליקט “קל” של פרידה ויזואלית; אובדן לא צפוי של קשר עין עם מישהו –גורם להתכייבות (אובדן רקמה) בשלב הפעיל של הקונפליקט. בשלב הריפוי יש נפיחות של העיניים והסינוסים.

צינוריות האיסוף בכליה: קונפליקט נטישה או קונפליקט קיומי – גורם לאצירת נוזלים, במיוחד באזור שנמצא בתהליך ריפוי באותו זמן (במקרה זה אף, סינוסים ועיניים).

המטופל נמצא כעת תחת השפעה של tracks (טריגרים) אשר מפעילים מחדש את הסימפטומים שלו וגורמים למצב של ריפוי תלוי. הוא יצטרך לזהות את הקונפליקט המקורי וכן את הטריגרים שקשורים אליו כדי להשלים את התוכנית הביולוגית המיוחדת (SBS).

הבנות של ה-GNM:

אחרי ששוחחנו על הקונפליקט שמעורב בזה, המטופל נזכר שכאשר היה בן 10 או 11, המשפחה שלו עברה בית ושכונה, כך שהוא היה צריך גם לעבור בית-ספר ולהגיד שלום לרבים מחבריו (ה-DHS שלו). הוא זוכר שהמקרה הראשון שהביא איתו את הסימפטומים שלו היה במשחק כדורגל, אחרי שהם עברו בית. הוא מדווח שהוא יכול היה עדיין לשחק עם קבוצת הכדורגל הקודמת שלו בשכונה הקודמת, מה שאומר שהוא נכנס לחלק הראשון של שלב הריפוי תוך כדי משחק ראשון זה עם קבוצתו הישנה. הוא זוכר שהוא נאלץ לרדת מהמגרש כי הסימפטומים שלו נעשו כל-כך חריפים שהוא בקושי יכול היה לראות או לתפקד בגלל העיטוש והדליחות בעיניים.

מאד אפשרי שבמשך השנים נוצרו מספר tracks (טריגרים) חדשים  מאחר והוא סיפר שהוא היה אלרגי להרבה דברים ככל שהתבגר. המטופל הבין את ההסבר והיה נחוש להכיר ברגשות שהרגיש בגיל 11 כשנאלץ לעבור בית ובית-ספר ולעבוד על יכולתו לסגור פרק זה בחייו. הוא גם התבקש לעקוב אחרי הסימפטומים שלו כדי לזהות את הטריגרים שלו ולהביאם למודעות, כך שהוא אולי יוכל להשלים סופית את ה-SBS ואת שלב הריפוי.

תוצאות: 

בביקור השני, שבוע לאחר מכן, הוא דיווח שהיו לו 3 ימים ללא סימפטומים כלל. אחרי שני ביקורים, הוא דיווח על שיפור של 70% בסימפטומים והודה שלא היו לו כל סימפטומים בלילה וישן טוב מאז ביקורו הראשון. הוא אומר שלקח במשך כל השבוע רק גלולה אחת נגד אלרגיה. הוא מדווח שיש לו קצת סימפטומים קלים יותר במשך היום בדרך לעבודה. לאחר שמצא את המשמעות של אותו יום, הוא הצביע על כך שכאשר ישנה תלונה כלשהי בעבודה שהוא צריך לטפל בה, הוא מרגיש לעתים קרובות “כמו ילד שעומד להיכנס לתוך צרה” (טריגר). המטופל דיווח שהוא ימשיך לעשות את ההקשר הרגשי לטריגרים לפי איך שהרגיש באותו זמן לחוץ בחייו כשהיה בן 11. אחרי הביקור השלישי, שבועיים לאחר הפגישה הקודמת, הוא היה מופתע מאיך שהוא מרגיש. הוא דיווח שהוא נסע לפלורידה עם משפחתו לשבוע ובד”כ היו לו סימפטומים חריפים במטוס, אך בפעם הזאת לא היו לו כל סימפטומים. הוא גם נדהם מכך שבד”כ מרץ ואפריל הם החודשים בהם הסימפטומים שלו הם הגרועים ביותר. במקום זאת, הוא מודה שלא לקח שום תרופה נגד אלרגיה מזה כ-3 שבועות והוא מרגיש שיפור כללי של 85-90%. 

הפגישות עם המטופל היו מבוססות בעיקר על ייעוץ ושיחות לדון בקונפליקטים שלו, בטריגרים ובתוכניות הפעולה שלו. היה גם שימוש בטכניקות לאיזון כללי וכן עבודה על השרירים וטכניקות לניקוז כדי לשחרר כל מתח אפשרי ולשפר את מחזור הדם.

המטופל מדווח שאחרי 4 ביקורים נראה שה”אלרגיות” שלו מזה 25 שנה נפתרו כמעט לחלוטין.

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן