סרטן – לפי התגליות וההבנות של הרפואה החדשה

הקדמה

למרות שפרסמנו בעבר מאמרים על מחלות סרטן ספציפיות שונות, מסתבר שלא כתבנו אף פעם מאמר המסביר את מחלת הסרטן באופן כללי.

מטרתו של מאמר זה היא להסביר את הדברים העיקריים והחשובים להבנת מחלת הסרטן באופן כללי לפי התגליות של הרפואה החדשה.

למרות ההשקעות האדירות בחקר הסרטן שנעשו ונעשות בעולם, במיוחד מאז 1971 בה הכריז הנשיא ניקסון על המלחמה בסרטן ונחקק בארה”ב חוק הסרטן הלאומי ולמרות ההתפתחויות המדהימות בטכנולוגיות הרפואיות ובידע הרפואי והמדעי שהצטבר, הרפואה המקובלת עדיין לא יודעת מה באמת גורם להתפתחות גידולים סרטניים על סוגיהם  השונים.

בממוצע עולמי הסרטן נחשב כגורם המוות השני לאחר מחלות לב. בישראל הסרטן הוא גורם המוות המוביל.

על רקע חוסר הידע וההבנה ובנוסף לכך הטיפולים הקשים של הרפואה המקובלת בחולי סרטן, הפכה מחלה זו בעיני הרבה אנשים (כולל רופאים) למסתורית ומפחידה ביותר ואצל אנשים רבים יושבת במודע או בתת המודע המשוואה “סרטן = מוות”.

ככל שיודעים ומבינים טוב יותר את התגליות של הרפואה החדשה בנושא הסרטן פוחת הפחד ממחלה זו ומתחזקת הידיעה שאפשר להתרפא ממחלה זו גם ללא הטיפולים הקשים והיקרים הנהוגים כנגדה כיום.

תקוותנו היא שמאמר זה יפחית במידה רבה את מפלס הפחד ממחלות הסרטן ויסקרן אתכם, הקוראים, להכיר ולהבין טוב יותר את התגליות של הרפואה החדשה לגבי אותן מחלות סרטן ספציפיות שמאתגרות אתכם או אנשים הקרובים לכם.

 

סרטן לפי הרפואה המקובלת

התיאוריה של הרפואה המקובלת (שלא השתנתה כבר עשרות שנים) מתייחסת למחלת הסרטן כאיזו תקלה או טעות של הטבע ואומרת, בשפה פשוטה, כך:

תאים סרטניים הם תאים שיצאו משליטה ובקרה, המנגנון הטבעי של השמדה עצמית השתבש בתאים אלה והם יכולים להשתכפל ללא הגבלה, יכולים גם להתנתק מרקמת האם שלהם, לזרום בזרם הדם או הלימפה, ליצור גידולים חדשים (“גרורות”) ללא הגבלה במקומות שונים בגוף ולהרוג אותנו.

 

סרטן לפי הרפואה החדשה

מבוא

הרפואה החדשה גילתה שכמעט כל המחלות (כולל סרטן) הן למעשה תהליכים אשר מופעלים, נשלטים ומבוקרים באופן מלא ע”י המוח במסגרת תוכניות ביולוגיות מיוחדות ובעלות משמעות.
תוכניות ביולוגיות מיוחדות אלה הן מעין “תוכניות מגירה” שכל אדם נולד איתן והן מופעלות ע”י המוח במצבים אשר מתפרשים ע”י הפסייכי כמצבי חרום (שנקראים ברפואה החדשה “קונפליקטים ביולוגיים“) המחייבים הפעלה של אחת או יותר מתוכניות מגירה אלה, כדי לעזור לאדם להתמודד עם הקונפליקט הביולוגי שהוא חווה.

איך ניתן לדעת שהופעלה תוכנית ביולוגית כזאת ואיזה סוג של קונפליקט הפעיל אותה?
אלה היו למעשה חלק מהתגליות הראשונות והחשובות של הרפואה הגרמנית החדשה וניתן לקרוא על כך במאמר הזה: “המודל המדעי של הרפואה החדשה לאבחון מחלות“.

 

תגלית נוספת של הרפואה החדשה, שהיא בסיסית וחיונית להבנת מחלות, אומרת כך:

לגוף יש 3 אפשרויות תגובה לקונפליקטים ביולוגיים:

 1. ריבוי תאים בשלב הפעיל של הקונפליקט, שיכולים ליצור גידולים ופירוק התאים העודפים האלה בשלב הריפוי כשכבר אין לגוף צורך בהם.
 2. החסרת תאים בשלב הפעיל ובשלב הריפוי שיקום הרקמות שנפגעו
 3. התערבות בתפקוד (ללא גידול של תאים או אובדן של תאים)

כל מחלות הסרטן נכללות בשתי האפשרויות הראשונות ובהמשך המאמר נרחיב ונסביר זאת.

 

 1. גידולים סרטניים שמתפתחים כל עוד הקונפליקט פעיל, לא פתור

בהערכה גסה, כ-50% מכל סוגי הגידולים הסרטניים הינם מהסוג בו גורם הקונפליקט הביולוגי להתרבות של תאים. שגשוג התאים נמשך כל עוד לא נפתר הקונפליקט  (לא משנה אם הקונפליקט נפתר במודע או שלא במודע).

כל הגידולים מהסוג הזה מתפתחים ברקמות הקשורות לשכבת הנבט אנדודרם או המזודרם של המוח הישן, שהן שכבות הנבט היותר קדומות מבחינה אבולוציונית.

 

נביא כאן שתי דוגמאות:

סרטן במעי הגס:
הקונפליקט שגורם להפעלת התוכנית הביולוגית אשר גורמת לגידול במעי הגס היא – “משהו שהיה קשה או בלתי ניתן לעיכול” (פיזי או לא פיזי).
ככל שהגידול מופיע עמוק יותר ב”מורד” המעי בכיוון הרקטום, זה מצביע בד”כ על כך שמבחינת החווייה של אותו אדם, היה מרכיב יותר זדוני, חתרני, תככני, מרושע וכד’ ב”משהו” הזה שהיה לו קשה לעיכול.
בטבע, תפקיד התאים שמתרבים בתוך המעי ואשר יוצרים את הגידול שמאובחן כסרטן הוא לעזור לעכל את הדבר הזה שהיה קשה לעיכול.
אצל בני האדם בימינו במרבית המקרים התוכנית הביולוגית הזאת כבר לא רלוונטית, אך היא עדיין מתוכנתת בנו וככל שנבין אותה טוב יותר נוכל לטפל באדם ולעזור לו להתרפא יותר בקלות ועם פחות בעיות.

 

סרטן בנאדיות הריאה:
הקונפליקט שמעורר את הפעלת התוכנית הביולוגית שגורמת לשגשוג של תאים בנאדיות הריאה הוא תמיד “קונפליקט של פחד מוות“. מטרת תאי הגידול היא להגדיל את יכולת הריאה להכניס חמצן לגוף במצב זה בו האדם חווה פחד מוות והוא זקוק ליותר חמצן כדי שיהיה לו יותר כוח להתמודד עם הדבר שגורם לו לתחושה הזאת של סכנת חיים.

 

גידולים מסוג זה יכולים להתפתח ברקמות ואיברים כגון:

 • ערמונית
 • רירית הרחם או החצוצרות
 • בלוטת התריס
 • מרבית השטח הפנימי של הקיבה (מלבד בעקום הקטן)
 • שכבת הדרמיס של העור
 • בלוטות החלב בשד
 • צינוריות האיסוף בכליות
 • הרקמה התפקודית של הלבלב
 • הרקמה התפקודית של הכבד

ועוד.

 

בגידולים הנ”ל ובכל שאר הסוגים של גידולים אשר מתפתחים בשלב הפעיל של הקונפליקט, ברגע שהקונפליקט נפתר קורה דבר מעניין שהרופאים משום מה לא מודעים אליו: חיידקים ממשפחת השחפת ופטריות בעיקר ממשפחת הקנדידה, מקבלים פקודה מהמוח להתחיל לפרק את תאי הגידול שכבר אינם דרושים.

תהליכי פירוק אלה, ביחד עם תהליכי הריפוי הטבעיים הנוספים שמצטרפים אליהם, גורמים לסימפטומים שונים שחלקם מאובחנים כמחלות אחרות. לדוגמא:

תהליכי פירוק של גידולים שנחשבים סרטניים במעי הגס מתבטאים בין היתר בהופעה של דם בצואה והפרשות בצואה של חלקי רקמות מהגידול המתפרק. במקרים רבים התהליך יכלול גם דלקת במעי הגס ואז יאובחן כדלקת כיבית במעי הגס.

הערה:
יש מצבים בהם אין בגוף מספיק חיידקים ופטריות ואז אין לגוף אפשרות טבעית לפרק את הגידול. במקרים כאלה הגידולים עוברים תהליך של התכמסות (אינקפסולציה) ונשארים כגידולים שפירים המאובחנים לפעמים גם כפוליפים.
מצב כזה בו אין בגוף מספיק חיידקים או פטריות לפירוק הגידול נגרם בד”כ בגלל שימוש יתר באנטיביוטיקה בתקופה בה התפתח הגידול.

 

 1. גידולים שמתפתחים רק בשלב הריפוי

סוג זה של גידולים קורה רק ברקמות אשר שייכות לשכבת הנבט אקטודרם או המזודרם של המוח החדש.

התגובה הראשונית של רקמות מסוגים אלה לקונפליקטים ביולוגיים היא קודם כל באובדן של תאים, בין אם בתהליך של נמק או בתהליך של התכייבות (ulceration). כל עוד הקונפליקט נשאר פעיל, לא פתור, נמשך התהליך של אובדן התאים ברקמה או הרקמות הרלוונטיות לקונפליקט.

ברגע שהקונפליקט נפתר מתחיל תהליך שיקום של הרקמה שנפגעה. תהליך השיקום כולל בחלק הראשון של שלב הריפוי ייצור מהיר של תאים חדשים בליווי נוזלים בכמות גדולה יותר מהרגיל. זה יוצר נפיחות מקומית, שמלווה במקרים רבים גם בדלקת.

הייצור המהיר של תאים חדשים עם הנפיחות שנוצרת באזור המתרפא עלולים בחלק מהמקרים ליצור רושם ואבחנה של גידול ממאיר.

 

דוגמא:

סרטן ריאות בסימפונות (סרטן של תאי אפיתל קשקשיים):
הקונפליקט שפוגע ברירית הסימפונות הוא: פחד בהקשר טריטוריאלי. בחלק מהמקרים הקונפליקט הוא: פחד עם בהלה.
כל עוד הקונפליקט פעיל, יש אובדן של תאים בדפנות הפנימיים של חלק מהסימפונות באחת הריאות או בשתיהן.
המטרה הביולוגית של תהליך זה היא כנראה להרחיב באופן זמני את הקוטר הפנימי של הסימפונות כדי שכמות גדולה יותר של אויר תוכל לעבור שם בכל יחידת זמן, כדי שהאדם יקבל כמות גדולה יותר של חמצן שתספק לו יותר אנרגיה לצורך התמודדות עם מה שמאיים לו על הטריטוריה או מה שגרם לו לפחד עם בהלה.

ברגע שהקונפליקט נפתר מתחיל שלב הריפוי שבו יש תהליך של שיקום הרקמות שנפגעו. תהליך זה כולל ייצור מהיר של תאים חדשים בליווי נוזלים שמצטברים במקום כדי לאפשר את תהליך השיקום. זה גורם לנפיחות, היצרויות של הסימפונות שנמצאים בשיקום ולפעמים אפילו חסימה זמנית מלאה של חלק מהסימפונות. החולה מרגיש קשיי נשימה שלפעמים עלולים להיות קשים.
שלב זה של תהליך השיקום בו יש ייצור מהיר של תאים חדשים עלול להיות מאובחן כסרטן ריאות בסימפונות או כסרטן ריאות של תאי קשקש, למרות שמדובר בתהליכי שיקום וריפוי.
בחלק מהמקרים מתלווה לתהליך גם דלקת (שמטרתה היא להאיץ את תהליך הריפוי) ואז האבחנה תהיה “דלקת הסימפונות” (ברונכיטיס).
כאשר עולה חום הגוף, תפקידו לזרז ולייעל את תהליך הריפוי.
תפקידו של השיעול, גם אם זה שיעול מתמשך ולא נעים, הוא לעזור לגוף להוציא החוצה את חומרי הפסולת שנוצרים תוך כדי תהליך הריפוי.
אם באותו זמן יש גם את “הסינדרום” הסימפטומים יוחרפו מאד בגלל עודפי הנוזלים שמגיעים למקומות המתרפאים והמצב יאובחן כדלקת ריאות.

גידולים מסוג זה יכולים להתפתח ברקמות ואיברים כגון:

 • צינורות החלב בשד
 • דרכי המרה
 • צינורות הלבלב
 • השכבה החיצונית של העור (אפידרמיס)
 • רירית האף והסינוסים
 • חלק גדול מדרכי השתן
 • 2/3 עליונים של הושט
 • צינוריות בלוטת התריס

ועוד.

 

גרורות (גידולים שניוניים)

התיאוריה השלטת ברפואה כיום לגבי גידולים שניוניים אומרת כך:

תאים סרטניים מגידול ראשוני יכולים להתנתק מהגידול, להיסחף בזרם הדם או הלימפה, “להתנחל” במקום אחר בגוף ולהתחיל להתרבות שם וליצור גידול חדש שהוא גידול שניוני. תהליך זה הוא מה שמכונה תהליך גרורתי.

ישנן מספר בעיות רציניות בתיאוריה זו וההוכחות לתקפותה אינן מספקות. התייחסות לבעייתיות שיש בתיאוריה על הגרורות יש במאמר שכאן בסעיף שנקרא: גידולים שניוניים (“גרורות”).

לפי הרפואה החדשה כל גידול חדש הוא תוצאה של קונפליקט חדש ולא תאים שנדדו בזרם הדם או הלימפה, “נתקעו” בצורה אקראית במקום כלשהו בגוף והתחילו להתרבות שם וליצור גידול חדש.

אכן יתכן ואף קורה הרבה שקונפליקטים חדשים נוצרים בגלל סרטן קיים, אך הגידולים החדשים שמתפתחים בגללם אינם תוצאה של תאים שהגיעו מהגידול הראשוני.

קונפליקט חדש יכול להיגרם בגלל סרטן קיים מסיבות כגון:

 1. הפחדים שהאדם חווה כתוצאה מאבחון הסרטן. למשל:
  – פחד מוות – גידולים בנאדיות הריאה.
  – פחד שלא יוכל לטפל ולתמוך באלה שהוא אחראי עליהם – סרטן בכבד.
  – פחד מאשפוז או בדידות – סרטן בצינוריות האיסוף בכליות.
  ועוד.
 2. הסבל והפחדים מהסימפטומים של הסרטן הקיים או מההשפעות של הטיפולים כמו ניתוחים, כימו או ההקרנות.

 

“סרטן” במוח

רוב מוחלט של הגידולים במוח הם של תאי גליה. תאי גליה הם התאים שמתחזקים את הנוירונים (תאי העצב) ומרפאים אותם.
כל הגידולים במוח של תאי גליה הם גידולים שמתרחשים בחלק השני של שלב הריפוי, לאחר משבר הריפוי והם נוצרים באופן זמני כדי להשלים את תהליך הריפוי באותו מרכז במוח בו הופיע ה-HH ושבו נפגעו נוירונים.
פגיעת הקונפליקט בנוירונים במרכז הספציפי בו הופיע ה-HH נועדה כדי להפעיל את התוכנית הביולוגית הרלוונטית לקונפליקט הספציפי שגרם לפגיעה.
לאחר שתאי הגליה משלימים את תהליך הריפוי באזור ה-HH, המוח מפזר אותם באופן טבעי והמצב חוזר לקדמותו.

הרפואה המקובלת מאבחנת חלק מגידולים אלה כגידולים סרטניים ממאירים וחלקם כגידולים שפירים, חלקם כגידולים ראשוניים וחלקם כגידולים שניוניים (“גרורות”).

אחת הבעיות בהתייחסות לגידולים של תאי גליה כאל גידולים סרטניים היא העובדה שגידולים של תאי גליה מתפתחים מההיקף של ה-HH כלפי המרכז, בניגוד לגידולים סרטניים “רגילים” שמתפתחים תמיד ממרכז הגידול כלפי חוץ.

מידע מפורט יותר על גידולים במוח לפי הרפואה החדשה יש במאמרים האלה:

גידולים במוח – תגליות מפתיעות לפי הרפואה החדשה

גידולים במוח

ברכות – התרפאת מגידול במוח מבלי שידעת!

גידול במוח – עדות

 

תובנות נוספות

כפי שהוסבר למעלה, הגוף יכול להגיב לקונפליקטים ביולוגיים רק ב-3 דרכים ובעיקר ב-2 הדרכים האלה:

 1. גידול של תאים בשלב הפעיל של הקונפליקט ופירוק התאים העודפים בשלב הריפוי.
 2. אובדן של תאים בשלב הפעיל ושיקום בשלב הריפוי.

משמעות הדבר היא, שלמעשה כמעט כל המחלות מתפתחות כמו מחלות סרטן, רק שבמרבית המקרים הקונפליקטים הם לא מספיק חזקים ולא מספיק ממושכים כדי לגרום לכך שריבוי התאים העודפים יגיע למימדים של גידול המוגדר כסרטני.

להערכתי, ע”י שילוב נכון של הידע וההבנות של הרפואה החדשה עם הידע, הטכנולוגיות והאמצעים שיש לרפואה המקובלת ועם הידע והניסיון הרב שהצטבר בשיטות שונות של הרפואה האלטרנטיבית, ניתן להגיע להישגים נפלאים בכל מה שקשור לטיפול בסרטן:

 • להפחית בצורה דרסטית את אחוז חולי הסרטן באופן כללי.
 • להגדיל בצורה משמעותית את מספר המתרפאים מסרטן.
 • להפחית בצורה דרסטית את הצורך להשתמש בניתוחים, כימותרפיה והקרנות ובכך להפחית בצורה דרמטית את הסבל שחווים חולי הסרטן כתוצאה מהטיפולים הקשים האלה.
 • להפחית בצורה דרסטית את העלויות הכספיות האדירות של הטיפול בסרטן, עלויות המהוות נטל כבד גם על המדינה וגם על האזרחים.
 • להפחית בצורה דרמטית את הפחד שיש אצל רבים ממחלה זו, פחד שגורם במקרים רבים לקונפליקטים חדשים ומחלות נוספות.

 

פורסם לראשונה ב-4.3.2022
עידן סער

……………………………………………………………………………………………………..

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

…………………………………………………………………………………………………….

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן