img-0

קונפליקט ביולוגי

במונחי הרפואה החדשה (GNM), קונפליקט הוא אירוע שלא יכולנו לצפות אותו ושלא היינו מוכנים אליו ולכן מביא להלם ומצוקה רגשית. התחושה היא של סטרס עמוק וקושי “לתקשר” את התחושה שנגרמה בשל הארוע (לכן ‘מבודֶד’). מנקודת מבט ביולוגית, בלתי צפוי משמעו כי בשל חוסר המוכנות, המצב עשוי להיות הרה גורל עבור מי שנתפס בלתי מוכן. על מנת לתמוך באורגניזם במהלך המשבר הבלתי צפוי, מופעלת באופן מידי תוכנית ביולוגית משמעותית מיוחדת (תב”מ)הנמצאת במצב הכן בדיוק עבור הקונפליקט מסוג כזה. המשמעות של הפעלת התוכנית הביולוגית המיוחדת הזו של הטבע, היא בשיפור תפקוד של איבר או רקמה מסויימים, כדי שהפרט יימצא בעמדה טובה יותר לנהל, ובסופו של דבר לפתור, את הקונפליקט. מכיוון שהקונפליקט מתרחש בו בזמן בפסייכי (נפש), במוח ובאיבר/רקמה התואמים בגוף, אנו מדברים ברפואה החדשה על קונפליקטים ביולוגיים ולא על קונפליקטים פסיכולוגיים.

הערה: קונפליקטים ביולוגיים באיבר מסוים קשורים תמיד לתפקוד של האיבר הזה בגוף. לדוגמה, איברי דרכי העיכול מושפעים מקונפליקטים הקשורים לנתח (אי יכולת לתפוס, לבלוע, לעכל או לסלק נתח/דבר כלשהו), הרחם והערמונית מגיבים לקונפליקטים של הולדה, והעור העילי (אפידרמיס) מגיב לקונפליקטים של פרידה.

שימו לב: תת-תזונה, הרעלה או פציעה עלולים לגרום לתפקוד לקוי של איבר גם  ללא התרחשות של קונפליקט.

בעלי חיים סובלים מקונפליקטים ביולוגיים במצבים ממשיים, למשל, כאשר הם מותקפים על ידי יריב, כאשר הם מאבדים את הקן או את הטריטוריה שלהם, או כאשר הם מופרדים מבן זוג או מצאצא שלהם. חוויית הקונפליקט הביולוגי היא המחברת אותנו עם כל היצורים החיים.
מכיוון שבני אדם מסוגלים לחשיבה דימויית (דמיונית, סמלית), אנו מסוגלים לחוות גם קונפליקטים ביולוגיים סמליים (קונפליקט עקב חוויה דמיונית). עבורנו, קונפליקט התקפה יכול להיגרם גם על ידי הערה פוגענית, קונפליקט של אובדן טריטוריאלי בעקבות מעבר מקום לא רצוי, קונפליקט של רעב בעקבות אובדן הכנסה או כסף, קונפליקט מיני כאשר בן/בת הזוג שלנו “מזדווג” עם מישהו אחר, קונפליקט ירידת ערך עצמי בגלל התעללות, או קונפליקט של פחד מוות כתוצאה מהלם הנגרם מאבחנת סרטן.
שימו לב: כאשר ארוע קונפליקט (DHS) מתרחש, הקונפליט נרשם תמיד בכל שלוש הרמות (פסייכי, מוח וגוף) בבת אחת.
הקונפליקט מופעל בפסייכי
ברפואה החדשה, הפסייכי נחשב לחלק בלתי נפרד מהביולוגיה האנושית. זהו ה’איבר’, כביכול, שמטבעו מזהה סכנות. ברגע שקורה אירוע קונפליקט, הפסייכי משייך לו קונפליקט ביולוגי בעל תוכן מסוים כגון “כעס בטריטוריה”, “דאגה בקן”, “נטישה של הלהקה”, “פרידה מבן זוג”, “אובדן צאצא”, וכן הלאה. השיוך הזה מתרחש בשבריר שנייה וברמה תת-הכרתית לחלוטין.
לפיכך, התפיסה התת-הכרתית וההערכה הסובייקטיבית של המצב הקונפליקטיבי, היא שקובעת איזו תוכנית ביולוגית מיוחדת תופעל. למותר לציין כי חוויות העבר שלנו, ההתניות החברתיות והתרבותיות שלנו, הערכים שלנו, האמונות שלנו, הידע שלנו, הציפיות שלנו, נקודות התורפה שלנו, הפחדים שלנו וגורמים נוספים תורמים רבות לתפיסתנו את הסיטואציה בעת ארוע הקונפליקט. חוויות והתניות אלו, כמו גם היכולת של בני אדם לחשוב בסמלים ולדמות דברים, הם שהופכים את חוויית הקונפליקט לסובייקטיבית כל כך. כך יכול לקרות כי אנשים שונים יחוו את אותו ארוע בדיוק, אך אחד יגיב עם קונפליקט מסויים והאחר יגיב עם קונפליקט שונה ובעוצמה שונה, או אפילו ללא קונפליקט כלל.
עם זאת, האופן המדוייק בו תת-המודע תפס ארוע קונפליקט מסוים (תוכן הקונפליקט), מתגלה רק כאשר התסמינים הפיזיים מופיעים. בין אם אדם מקבל כאב גרון, חוטף הצטננות, סובל משלשולים, מתגרד מפריחה בעור או מקבל סרטן כלשהו, תלוי באופן בו הקונפליקט נחווה כאשר הארוע התרחש.
למידע נוסף ראו החוק הביולוגי הראשון.

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים (5BN) של הרפואה החדשה. בתוך כשעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו, על שינויים באורגניזם (מחלות מכל הסוגים, שינויים תפקודיים וכדומה) כתגובה להלם. הסדרה דנה, בנוסף, גם בבעיות הקשורות בגילוי חוקים אלו, אשר הכבידו עד כה על הפצתם.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן