פורסם לראשונה ב-8.6.2012

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע”י ד”ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד”ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (יוני 2012) 25 ניתוחי מקרים של ד”ר דה לאון.

………………………………………………………………………………………………………………

CASE STUDY #22

תאריך: דצמבר 2011

מטופל: ילדה בת 12, ימנית.

תלונות סובייקטיביות: הילדה הוצגה עם “אלרגיות ממש קשות” שכוללות התעטשות, אף נוזל באופן קבוע ועיניים מגרדות, הפוגעות ביכולתה לישון טוב בלילה. היא מציינת שהסימפטומים החלו בסביבות כיתה א’ (בגיל 6) ושהם מחריפים בסביבות הסתיו והאביב, אך במיוחד באוגוסט וספטמבר. היא מודה שההתעטשות חריפה במיוחד בבוקר ושבלילה היא צריכה לנשוף הרבה פעמים בכוח באף, מה שקוטע לה את השינה. היא מצהירה שבמשך חודשי החורף נראה שהסימפטומים יותר טובים. נאמר לה שהיא סובלת מאלרגיות עונתיות.

תצפית: המטופלת הוצגה עם אף נוזל והתעטשויות מדי פעם. היו לה מוגבלויות במפרקים לאורך כל עמוד השדרה ומספר מתיחויות בשרירי הצוואר וגב עליון.

האיברים שנפגעו:

קרומי האף והסינוסים:

שכבת נבט: אקטודרם

מרכז שליטה במוח: הקורטקס

לחמית העין (קרום שקוף המכסה את הלבן של העין ואת העפעפיים):

שכבת נבט: אקטודרם                 

מרכז שליטה במוח: הקורטקס הסנסורי

צינוריות האיסוף בכליה:

שכבת נבט: אנדודרם

מרכז שליטה במוח: גזע המוח

הסבר של ה-GNM:

קרומי האף והסינוסים: קונפליקט של סירחון, “זה מסריח”, גורם להתכייבות בריריות האף בזמן השלב הפעיל של הקונפליקט ונפיחות של האף והסינוסים בזמן שלב הריפוי.

לחמית העין: קונפליקט “קל” של פרידה ויזואלית; איבוד לא צפוי של קשר עין עם מישהו גורם לנפיחות ואדמומיות בלחמית העין בשלב הריפוי.

צינוריות האיסוף בכליה מתייחסות מבחינה ביולוגית לקונפליקט קיומי או קונפליקט נטישה, גורמות לאצירת נוזלים, במיוחד באזור שנמצא בשלב הריפוי באותו זמן (במקרה זה האף, הסינוסים והעיניים).
המטופלת נמצאת כעת במצב של “ריפוי תלוי” כתוצאה מטריגרים המעוררים את הסימפטומים. היא צריכה לבקר שוב את הקונפליקט המקורי ולזהות את הטריגרים כדי להתקדם מעבר לחלק הראשון של שלב הריפוי ולהשלים את תוכנית ה-SBS.

הבנה של ה-GNM:

המטופלת הבינה את ההסבר וזיהתה שהקונפליקט שלה קשור למעבר לבי”ס חדש בכיתה א’ (ה-DHS שלה). היא זוכרת שהיתה מודאגת מכך שלא תראה יותר את החברה הכי טובה שלה, מה שמסביר את קונפליקט הפרידה הויזואלי שלה. היא גם ציינה שמרגע שהגיעה לביה”ס החדש היא חוותה הצקות שגרמו לה לתחושה שנמאס לה מהמצב “המסריח” הזה, מה שגרם ל-SBS הקשור אצלה לקרומי האף ולסינוסים. היא מדווחת שהיא עברה אז לבי”ס אחר לכיתה ב’ וששוב היא החלה לחוות הצקות שם. לכן היא עכשיו בריפוי תלוי, עם טריגרים שקשורים לתחילת השנה בביה”ס. יתכן שישנם גם טריגרים הקשורים למקורות סביבתיים כגון פולן, עשב ה-ragweed וכו’, אשר נאמר לה שהיא “אלרגית” אליהם. חשוב עכשיו בשבילה לעשות את החיבור בין הסימפטומים שלה לבין הקונפליקטים הקשורים לשינויים הלא צפויים שהיו בחייה בכיתה א’. הומלץ לה גם לשים לב לטריגרים שמעוררים אצלה את הסימפטומים ולהזכיר לעצמה שזה בטוח בשבילה לנשום את האויר בחוץ בלי קשר לעונה.

תוצאות: בשיחת טלפון עם אמא שלה שבועיים לאחר מכן הסתבר שלילדה אין יותר התקפי התעטשות בבוקר ושהיא גם ישנה יותר טוב בלילה כי היא לא צריכה יותר לנשוף ללא הפסק בכוח דרך האף. אימה מאמינה שחל אצלה שיפור של כ-80% ונותרו רק התעטשויות מדי פעם אחה”צ, אך כשהיא מתחילה להתעטש היא מחפשת מהו הטריגר האפשרי לסימפטומים.

ביקור נוסף 4 חודשים לאחר מכן הראה שאין יותר סימפטומים כלשהם של אלרגיה. הומלץ לה להמשיך לשים לב לטריגרים, במיוחד בגלל האביב המתקרב.
  

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא מדיציני, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן