טיפ מס’ 232: להט האמונה

להט האמונה

פורסם לראשונה ב-21.7.2017

מאמר זה אינו קשור ישירות לרפואה החדשה והוא מבטא תובנה שהתחדדה אצלי יותר בשנה האחרונה.
החלטתי לכתוב זאת כי ראיתי שמדובר במשהו שלפעמים יכול לקבוע את גורלו של המטופל לחסד או לשבט, ובמקרים רבים קשה למטופל לראות זאת בזמן אמיתי.

וכחלק מההקדמה יש לי בקשה:
אנא, אל תראו בדברים שכאן ביקורתיות או שיפוטיות כלשהי, אלא ניסיון להעלות למודעות הבנה מסויימת שלפעמים יכולה לחסוך למטופל צרות מיותרות.

הרקע
במשך החיים אנחנו יכולים לפגוש מדי פעם דברים משמעותיים שמשנים לנו את החיים.
למשל: תפיסת עולם שלא ידענו עליה, שיטת טיפול מפתיעה וחדשה בשבילנו, דרך רוחנית שלא שמענו עליה או שלא היינו פתוחים אליה לפני כן, ידע חדש ומדהים וכו’.

לפעמים הדבר הזה שאנחנו פוגשים יכול להיות כל-כך עוצמתי וכל-כך מקיף ועמוק, שאנחנו מרגישים, חושבים ומאמינים, שהנה מצאנו את האמת, סוף סוף מצאנו את הדבר בו נוכל למצוא תשובות לכל שאלותינו בחיים, או לכל שאלותינו בנושאי בריאות, או לכל שאלותינו בנושאי חינוך וכו’.

ללהט האמונה שעשוי להתפתח אצלנו במקרים כאלה יש כוח עצום שיכול לעזור בריפוי, בהתפתחות אישית ורוחנית, בהתמודדות עם מצבים קשים ועוד ועוד.

להט האמונה יכול לפרוח גם אצל אנשים שנולדו וגדלו בתוך הדבר הזה, כגון ילדים שגדלו במשפחות דתיות מלאות אמונה, ילדים שגדלו להורים טבעוניים החדורים ברוח הטבעונות וכד’.

זהירות: מוקשים!

במשך השנים הגיעו אלי מטופלים ומטופלות עם להט אמונתי מדהים, מולו עמדתי מלא התפעלות והערכה, כי ראיתי איזה כוחות נפש זה נותן לאדם, גם במצבים שנראים כאבודים.

אך לצערי פגשתי גם את נקודות התורפה שעלולות להופיע ככל שלהט האמונה חזק יותר, וזוהי התובנה שאני מנסה להעביר בטיפ זה:

לפעמים להט האמונה הוא סוג של השלכת או הטלת האחריות להחלמתנו על הדבר הגדול הזה שבו אנחנו מאמינים, בין אם זה הקדוש ברוך הוא, דיאטת גרסון, טבעונות, היקום, הרופא שנחשב הכי טוב בארץ (או בעולם) וכו’.

לפעמים להט האמונה הוא מנגנון הסחה שמאפשר לנו להדחיק קונפליקטים כואבים ולברוח מהתמודדות אמיתית עם קונפליקטים כאלה, שהניסיון לפתור אותם עלול להיות כואב ולא נעים.

ולפעמים הלהט האמונתי הוא דרך לברוח מלימוד והבנת תהליך המחלה ומהצורך להתכונן לסימפטומים שעלולים להיות לא נעימים בשלב הריפוי.

ישנם מקרים בהם המטופל מגיע עם הצהרות של אמונה אינסופית, אמונה מוחלטת בבורא עולם שיעזור לו להחלים, אך ברגע שמופיע סימפטום קשה ולא צפוי כגון התקף של משבר ריפוי (שלפי הרפואה החדשה הוא שלב מובנה בתהליך הריפוי), גידול חדש (שלפי הרפואה החדשה יכול להיות גידול שקשור לשלב הריפוי) או מופיע דימום (שבמקרים רבים הוא סימפטום של שלב הריפוי), אותו אדם חווה פחדים כאלה, שכל הלהט האמונתי שהיה לו קודם מתכווץ פתאום למשהו זעיר וחסר כוח.

הגישה של הרפואה החדשה אומרת בצורה ברורה שהיחידי שיכול לרפא את החולה הוא החולה עצמו.

אחת המשמעויות של גישה זו, גם עבור אנשים עם להט אמונתי אדיר היא, שחשוב שהחולה ילמד ויבין את גורמי המחלה, את שלבי המחלה, את הסימפטומים השונים ומשמעותם ויגלה (בעצמו או עם עזרה) מה הם אותם דברים שעלולים להוות טריגרים שמעוררים השפעות חוזרות של הקונפליקט המקורי ולא נותנים לגופו להשלים את תהליך הריפוי הטבעי.

כאשר האדם לוקח אחריות על חייו ומראה לעצמו ולאחרים שהוא נחוש לעשות את השינויים הנדרשים בחייו כדי להחלים וכדי למנוע הישנות של אותם מצבים שגרמו למחלתו מלכתחילה, אז גם יוכלו כוחות הריפוי החיצוניים בהם הוא מאמין, להצטרף אליו ולעזור לו להחלים מהר וטוב יותר, כולל אפשרות לריפוי שייחשב בגדר נס,

לסיכום

להט אמונתי הוא כוח רב עוצמה שיכול לעזור מאד בתהליכי ריפוי.

מצד שני אנחנו יודעים שכל דבר שיש לו כוח לרפא יכול גם לפגוע ולהזיק אם משתמשים בו לא נכון.

כדי שלהט האמונה יעזור לנו בתחומי הבריאות (וגם בתחומים אחרים) ללא נזק, חשוב מאד לשלבו עם ידע והבנה נכונים ככל האפשר, במיוחד כאשר משהו בתוכנו מרגיש וחושש מכך שהידע וההבנה הדרושים עלולים לעמת אותנו עם הגורמים האמיתיים למחלה שלנו, עימות פנימי שעלול להיות לא קל עבורנו.

כאן עולה כמובן השאלה:

כיצד, מול שפע הידע והשיטות שישנן כיום, נוכל לדעת מהו הידע הנכון יותר או המדוייק יותר בהקשר להבנת גורמי המחלה ותהליכי התפתחותה?

את דעתי האישית וה”אובייקטיבית” מאד אתם כבר יודעים, לכן אוכל רק להמליץ כאן לכל המתלבטים, לבדוק גם את הידע וההבנות של הרפואה החדשה.

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן