img-0

ניתוח מקרה צהבת

נטע, בת 56, חוותה אירועים רפואיים בשנתיים האחרונות שבסמיכות אליהם היא הבינה שהיא צריכה להתחיל להיפרד מבעלה, בעודה נחושה לשמור את הבית שבנו יחד .

 נטע ראתה זאת כלגיטימי מאחר ובעלה ממילא עבד בעיר אחרת והתגורר לאורך שנים רבות במקומות אחרים בחלק משמעותי מהשבוע .

היא לא ציפתה לבעיות מצד בעלה.

הבעל, עם זאת, הופתע מהחלטתה של נטע ובכעס הודיע "אני את הבית הזה לא עוזב".

נטע הייתה מופתעת מהתגובה ונותרה חסרת מענה, כאשר בעלה ממשיך לבוא לבית מפעם לפעם בסופי שבוע להתכנסויות של המשפחה.

img-5

מעט לאחר מכן ראתה נטע כי לובן העין הצהיב וכי עורה נעשה כהה יותר, היציאות שלה היו צהובות בהירות ושומנית (צפות באסלה) והשתן כהה מאוד, היא ירדה במשקל, הרגישה עייפה יותר והיה לה צורך עז בפחמימות.

נטע פנתה אלי עם חשש שהבעיה הרפואית שלה חוזרת. על סמך התסמינים שתיארה הצעתי שמדובר דוקא בארוע של חסימת דרכי המרה, המביא לצהבת.

כאשר שוחחנו במסודר (בזום) ימים אחדים לאחר מכן, הסברתי לנטע את התהליכים הקשורים לחסימת דרכי המרה ואת הקונפליקט הקשור,קונפליקט כעס טריטוריאלי, שיכול להביא לחסימת מרה ולצהבת בשלב התיקון והריפוי. נטע הבינה כי הקונפליקט קשור למצב המתוח עם בעלה, אשר למרות שיחות אחדות עדיין לא שוכנע לשחרר לנטע את הבית, ולהסכים לגרושין.

הצהבת נמשכה, לאחר כחודש בלחץ המשפחה התאשפזה נטע לבדיקות, ולמרות התמשכות הצהבת לא אותר שום ממצא פתלוגי שניתן היה לקשור למצבה. נטע השתחררה מבית חולים והמשיכה בחייה, כאשר היא מדווחת לי מפעם לפעם על תסמינים ברמת חומרה משתנה אך ללא בעיות אחרות.

לאחר כחודשיים נוספים ללא שיפור משמעותי בתסמיני הצהבת, הגיע נטע לפגישה פנים אל פנים.

נטע סיפרה כי עם בעלה יש התקדמות, וכי סוכם הסדר שישהה את ההחלטה לגבי הבית למשך שנתיים בעודם ממשיכים להתקדם לפרידה וגרושין, בינתיים היא תגור בבית.

בהמשך השיחה התברר כי הבעל ממשיך להגיע לבית לפי רצונו במשך כל התקופה.

"בשביל שיהיה קל יותר לילדים". אמרה נטע (הילדים כולם בוגרים).

שיקפתי לנטע כי המצב בו בעלה חוזר ונכנס לטריטוריה הנתפסת על ידה כשלה, סביר כי מהווה טריגר המעיר פעם אחר פעם את קונפליקט הכעס בטריטוריה שהתחיל לפני מספר חודשים, ולכן  היא נמצאת למעשה במצב של תיקון תלוי.

נטע הבינה את ההסבר וראתה את הבעיתיות הקיימת עבורה בהסדרים הקיימים עם בעלה.

לאחר כחודש דיווחה נטע כי השיחה היתה נקודת מפנה.

 היא עשתה בירור עמוק עם עצמה לגבי הקושי שלה עם נפרדות ועם הפרידה מהבעל והבית, ובתוך כך שיחררה את הצורך לשמור את הבית עבור עצמה (למעשה הפסיקה לראות אותו כ’טריטוריה’ שלה). בתוך כשבוע היה שיפור משמעותי בתסמינים השונים ובמהלך של כחודש נעלמו כל התסמינים כמעט לגמרי.

כיום, לאחר חצי שנה, נטע בריאה, נמרצת ופעילה מאוד, כרגיל.

הבנות הרפואה החדשה

קונפליקט של כעס בטריטוריה הוא קונפליקט זכרי המתבטא, אצל גבר ימני, בממסר של הקיבה וצינורות המרה (שכבת נבט אקטודרם) באונה הרקתית הימנית (הזכרית) של המוח.

ד"ר האמר זיהה במחקרו כי אצל נשים חדלות-וסת, רמת האסטרוגן יורדת משמעותית ואז גם הן מתחילות לחוות את הקונפליקטים הקשורים לצד הימני, הזכרי, של האונה הרקתית, במקום את הקונפליקטים הנקביים הנחווים על ידי נשים פוריות רק בצד השמאלי (הנקבי) של אונה זו.

אם פגיעת הקונפליקט היא בצינורות המרה, נוצר בהם כיב במהלך השלב הפעיל. בשלב התיקון הכיבים מתאחים עם דלקת ובצקת באיזור המתרפא. הבצקת בצינורות המרה יכולה להביא לחסימתן, ומכך לעצירה חלקית או מלאה של זרימת מרה לכיס המרה ולמעי.

בהעדר מיצי מרה במעי, עיכול השומנים נפגע והצואה הופכת שומנית ונוטה לצוף. המרה גם מעניקה לצואה את צבעה הכהה, ובהעדרה הצואה נשארת בהירה. בילירובין, המופרש בד"כ עם מיצי המרה, מתרכז אז בכבד ומופרש לפינוי דרך הדם ואז דרך מערכת השתן. מסיבה זו, עודף בילירובין בדם מביא לצבע הצהוב בעיניים,  ולשתן ועור כהים יותר.

נטע בת ה- 56 חוותה את הקונפליקט הזכרי של כעס בטריטוריה עקב הצהרתו של בעלה כי אינו מוכן לעזוב את הבית. כאשר נפתר הקונפליקט ונטע נכנסה לשלב תיקון, התפתחה אצלה בצקת בצינורות המרה, שהביאה לחסימת מעבר המרה למעי ולתסמיני הצהבת המתוארים לעיל. המשך הוויכוחים והשיחות ביניהם, ביחד עם ביקוריו התכופים בבית, היוו טריגר שהביא לתיקון תלוי ולחזרתיות שלב התיקון עם חסימת דרכי המרה, לסירוגין, במשך חודשים.

הפתרון שנטע בחרה הוא עבודה פנימית, במסגרתה היא ביצעה מסגור מחודש של היחס שלה לבית, והצליחה להבין ולקבל שהיא לא זקוקה לו כטריטוריה. משעשתה זאת, נוכחות הבעל בבית הפסיקה להיות טריגר והקונפליקט נפתר סופית.

רשם: גדעון כינר

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן