-סרטן צוואר הרחם – לפי ה GNM

סרטן צוואר הרחם – לפי הרפואה החדשה

 פורסם לראשונה ב-12.11.2010 ועודכן ב-2013

הקדמה

ב-1978 גילה ד”ר ריקי גירד האמר, מנהל מחלקה פנימית בבי”ח אוניברסיטאי במינכן, שהוא חולה סרטן.

בהיותו אדם צעיר ובריא, אשר טיפל בעצמו בחולי סרטן, לא הבין ד”ר האמר מה גרם להתפתחות הסרטן אצלו והדבר היחידי שעלה בדעתו כגורם אפשרי היתה הטראומה הקשורה למותו של בנו הבכור דירק בן ה-16, שמת באופן טראגי מספר חודשים קודם לכן.

ד”ר האמר החליט לחקור את הנושא באופן מדעי, ולבדוק האם ייתכן שקיים קשר בין הטראומה שחווה לבין מחלת הסרטן.

תוך כדי בדיקת ההיסטוריה הרפואית של מטופליו הוא גילה ממצא שעורר את סקרנותו: כל חולי הסרטן שבדק, ללא יוצא מן הכלל, חוו סוג כלשהו של טראומה או קונפליקט, לפני שהמחלה התפתחה.

הוא המשיך לחקור בכיוון הלא שיגרתי הזה, ועל בסיס ההשערה שכל הפעולות בגוף נשלטות ע”י המוח, החל ד”ר האמר לבצע צילומי CT של המוח לכל חולה סרטן שהגיע למחלקה והשווה אותם לרישומים הרפואיים והפסיכולוגיים של אותם חולים.

לתדהמתו מצא האמר התאמה ברורה בין “זעזועי קונפליקט” (טראומות) מסוימים שנרשמים במוח, לבין הדרך או הצורה בה הם באים לידי ביטוי באיבר בגוף. כלומר הוא גילה שקיים קשר בין סוג הטראומה שחווה החולה לבין האזור במוח שבו ניתן לראות סימנים מסוימים  בצילומי CT ולבין האיבר בו מופיעה המחלה.

יש לציין כי עד אותה תקופה לא היה שום מחקר מדעי שבדק את הקשר בין המוח להתפתחותן של מחלות, ואת התפקיד שממלא המוח כמתווך בין הנפש לאיבר החולה.

ד”ר האמר גילה שכל מחלה נוצרת כתוצאה משוק, קונפליקט או טראומה התופסים אותנו בהפתעה, לגמרי לא מוכנים. ברגע בו קורה קונפליקט לא צפוי זה, הוא פוגע באזור ספציפי במוח (אזור זה משתנה בהתאם לסוג הטראומה) וגורם שם לפגיעה אותה ניתן לראות בצילום CT של המוח בצורה של נקודה ומעגלים קונצנטריים סביבה (כמו מטרת ירי). הרדיולוגים הכירו תופעה זו, אך היו בטוחים (והם מחזיקים בגישה זו עד היום) שמעגלים אלה הם תוצאות לוואי לא רלוונטיות הנגרמות מתקלות או הפרעות כלשהן במכשירי ה-CT.

חברת סימנס, יצרני מכשירי ה-CT אתם עבד ד”ר האמר בדקו את הנושא ואישרו שהמעגלים המופיעים בצילומים אינם סתם הפרעה לא רלוונטית של המכשיר אלא ממצאים אמיתיים. 

את תופעת השוק או הקונפליקט הבלתי צפוי כינה ד”ר האמר בשם Dirk Hamer Syndrome או בקיצור – DSH, וזאת מתוך כבוד לבנו דירק. הוא גילה שה-DSH פוגע בו-זמנית בשלושה רבדים: הפסייכי (או המערכת הנפשית/רגשית של האדם), המוח ואחד מאיברי הגוף או רקמות הגוף. המעגלים המופיעים במוח כתוצאה מה-DSH קיבלו את השם “המיקוד של האמר” או בקיצור HH.

על אף שנראה היה כי תחום חקר הסרטן נכנס לעידן חדש, דחה הממסד הרפואי את תגליותיו של ד”ר האמר ולא הושקעו משאבים בהמשך המחקר הקשור לתגליותיו.

הרפואה המקובלת המשיכה במחקרים המבוססים על התפיסה הקלאסית שעל פיה כל גידול סרטני הוא תוצאה של תאים אשר מסיבה שאינה ידועה יצאו מכלל שליטה, ומכיוון שהם עלולים להתרבות ולהתפשט בגוף ללא כל בקרה צריך לחסל אותם מוקדם ככל האפשר.

למרות ההתפתחות הטכנולוגית המדהימה בעשרות השנים האחרונות ולמרות ההשקעות של טריליוני דולרים במחקר בתחום הסרטן, לא מצאה עדיין הרפואה המודרנית מהם הגורמים לסרטן, ולכן מרבית הטיפולים הרפואיים המקובלים כיום בסרטן מבוססים יותר על מחקרים סטטיסטיים, השערות, תיאוריות ועל ניסוי וטעיה מאשר על הבנה אמיתית של המחלה.

ד”ר האמר, אשר מצא את עצמו מבודד ואף נרדף ע”י הממסד הרפואי, הקים למעשה ענף חדש בעולם הרפואה, שלו הוא קרא “הרפואה הגרמנית החדשה” (GNM). הרפואה החדשה מציגה מודל מדעי שלם הניתן לבדיקה לפי כל הפרמטרים המדעיים המקובלים, ואותן בדיקות שנעשו עד כה אכן הראו התאמה מלאה לממצאיו של ד”ר האמר.

תאור מפורט יותר של התפתחות ה-GNM ניתם למצוא במאמר המופיע באתר זה תחת הכותרת “כיצד התפתחה הרפואה החדשה“.

סרטן ע”פ הרפואה החדשה

הרפואה החדשה מראה שכל תהליך סרטני הוא למעשה ביטוי לתוכנית ביולוגית מיוחדת ובעלת משמעות המופעלת כתוצאה מטראומה או קונפליקט כלשהו ומטרתה לעזור לגוף להתמודד עם הבעיות הקשורות לאותו קונפליקט. הקןנפליקט פוגע בו-זמנית בשלוש רמות שונות: בפסייכי (הכוונה כאן היא למערכת הרגשית), באיבר פיזי ובאזור במוח הקשור לאותו איבר שנפגע. את הפגיעה במוח ניתן לראות בעזרת צילום CT של המוח, ורופא שלמד את “הרפואה החדשה” יכול לדעת לפי צילום זה את סוג הטראומה ובאיזה איבר תופיע המחלה.

התהליך הסרטני נשלט  ומבוקר באופן מלא ע”י המוח, וכאשר חולפת הטראומה או נפתר הקונפליקט יודע הגוף לרפא את עצמו באופן מלא, בד”כ ללא כל צורך בהתערבות רפואית אגרסיבית.

נסיונו של ד”ר האמר מראה הצלחה של כ-92% בריפוי של חולים במחלות קשות, כולל כאלה שהיו במצב סופני לפי הרפואה המקובלת.

מטרתו העיקרית של מאמר זה היא לנטרל ככל האפשר את גורם הפאניקה והפחד המתלווה לגילוי סרטן בצוואר הרחם ולדרכי הטיפול במחלה. הכרה והבנה של גורמי המחלה ותהליכי התפתחותה עשויות לאפשר לאישה לנהל את מהלכיה בצורה שקולה יותר וללא פחד, ואולי אף תאפשרנה לה להימנע מטיפולים בעייתיים כמו כימותרפיה והקרנות.

סרטן צוואר הרחם לפי הרפואה המקובלת

ההשערה המקובלת כיום היא, שהגורם העיקרי למחלה הוא וירוס הפפילומה האנושי (HPV).

כאשר עושים לאישה הנמצאת בשלב האקטיבי של הקונפליקט בדיקת משטח PAP, תתקבל בד”כ תוצאה חיובית, שמשמעותה מבחינת הרפואה המקובלת היא שישנם שינויים לא תקינים בצוואר הרחם אשר מצביעים בד”כ על מצב טרום-סרטני.

כאשר אותה אישה נבדקת בשלב הריפוי, תהליך השיקום המאופיין בגדילה מהירה של תאים מאובחן ע”י הרופאים בד”כ כסרטן צוואר הרחם (cervical carcinoma או cervical dysplacia).

סרטן צוואר הרחם לפי הרפואה החדשה

הקונפליקט שגורם להפעלתה של התוכנית הביולוגית המתבטאת כסרטן צוואר הרחם הוא קונפליקט מיני כגון:

 • אישה שאינה יכולה לקיים יחסי מין מסיבות ביולוגיות או מסיבות אחרות
 • אישה שנדחתה מינית ע”י גבר או גברים
 • תסכול מיני של האישה (מהסיבות הנ”ל או מסיבות אחרות)
 • אישה שחוותה סקס ראשון עם כאבים חזקים
 • הטרדה מינית
 • התעללות מינית
 • פעילות מינית לא רצויה
 • חוסר בסקס בגלל פרידה לא צפויה או אובדן לא צפוי של בן הזוג
 • פורנוגרפיה בוטה או פוגענית
 • אישה מגלה שבן הזוג בוגד בה
 • הפרעה באמצע קיום יחסי מין

תהליכים פיזיולוגיים

הרקמה בצוואר הרחם בה מתפתח סרטן היא רקמה רירית של תאים אפיתליים קשקשיים והיא קשורה לשכבת האקטודרם.

אלה מכם שהעמיקו קצת בחומר זוכרים בוודאי שבאיברים הקשורים לאקטודרם יש אובדן של תאים בשלב האקטיבי של הקונפליקט, וכאשר נפתר הקונפליקט ומתחיל שלב הריפוי ישנו תהליך של שיקום הרקמות הכולל גידול מהיר של תאים. חלק מהתאים הגדלים במהירות בתהליך השיקום הינם תאים זמניים אשר מפורקים עם השלמת תהליך הריפוי.

אצל נשים שהיד הדומיננטית שלהן היא ימין, הן במצב הורמונלי תקין ואינן לוקחות גלולות נגד הריון, המחלה מופיעה בד”כ בגיל הפריון, לאחר שחוו קונפליקט אחד מהסוג הנ”ל.

אצל נשים ימניות אחרי המנופאוזה, או בגיל הפריון אך לוקחות גלולות או שאינן נמצאות במצב הורמונלי נורמלי וכן  אצל נשים שמאליות ההסבר הוא יותר מורכב ולא נוכל להרחיבו במסגרת זו.

בשלב האקטיבי של הקונפליקט יש ירידה בתחושה באזור בו יש אובדן של תאים. לפעמים המחזור החודשי נפסק זמנית והאישה עלולה להיות באופן זמני פריג’ידית (לא יכולה לחוות אורגזמה ואגינלית).

בשלב הריפוי חוזר הביוץ והמחזור החודשי. בנוסף לגידול מהיר של תאים יכולים להופיע גם סימפטומים אחרים כגון: גרד, כאבים, דימום ורגישות יתר. כל אלה הם סימפטומים האופייניים לתהליכי ריפוי מסוג זה.

לאחר השלמה מלאה של שלב הריפוי אין מניעה שהאישה תיכנס להריון.

א. השלב האקטיבי של הקונפליקט 

זהו השלב בו מתפתחת המחלה כתוצאה מאחד הקונפליקטים הנ”ל שחוותה האישה או הנערה.

כל עוד לא נפתר הקונפליקט ונמשכת השפעתו על האישה, יש תהליך של אובדן תאים (כיבים מיקרוסקופיים) בשכבה הרירית של תאים אפיתליים קשקשיים בצוואר הרחם. בשלב זה יש אובדן תחושה או ירידה בתחושה באותם מקומות שנפגעו בצוואר הרחם.

סימפטומים נוספים אופייניים הם סימפטומים של סטרס.

בשלב זה יתכן שלא יהיה לאישה מחזור חודשי וגם יתכן שהיא תהיה פריג’ידית (לא יכולה לחוות אורגזמה ואגינלית).

אם האישה עושה בשלב זה בדיקת משטח PAP, תתקבל בד”כ תוצאה חיובית, שמשמעותה מבחינת הרפואה המקובלת היא, שישנם שינויים לא תקינים בצוואר הרחם אשר מצביעים בד”כ על מצב טרום-סרטני.

ב. שלב הריפוי

ברגע שנפתר הקונפליקט שעורר את המחלה, יש הקלה מהסטרס ומתחיל תהליך ריפוי ושיקום.

ההקלה מהסטרס מלווה בד”כ בשינה טובה יותר ותיאבון טוב יותר מאשר בשלב האקטיבי של הקונפליקט.

שלב הריפוי מחולק לשני חלקים שביניהם מופיעה תופעה הנקראת “משבר הריפוי”.

החלק הראשון של שלב הריפוי: 

מתבצע תהליך של שיקום הכיבים המיקרוסקופיים שנוצרו בשלב האקטיבי של הקונפליקט. תהליך השיקום כולל גידול מחדש של תאים במקום התאים שאבדו ובהתחלה הגוף מגדל כמות עודפת של תאים, מעבר למה שיהיה נדרש בסופו של התהליך. תהליך זה יכול להיות מלווה בגרד, כאבים ודימום.

בשלב זה נוצרת בצקת זמנית במוח באותו אזור במוח השולט על צוואר הרחם. מטרתה של הבצקת היא לאפשר את ריפוי האזור במוח שנפגע כתוצאה מהקונפליקט.

לפי הרפואה החדשה, כל הסימנים הנ”ל הם סימנים טובים של תהליכי ריפוי.

הביוץ והמחזור החודשי חוזרים לתפקד כרגיל.

ברפואה המקובלת, הגדילה המוגברת של תאים מאובחנת בד”כ כסרטן צוואר הרחם (cervical carcinoma או cervical dysplacia).

משבר הריפוי:

משבר הריפוי היא תופעה שנגרמת כתוצאה מסיגנל חזק שמייצר המוח, אשר מטרתו להוציא החוצה את הבצקת במוח, שכבר אין בה צורך. זהו שלב קצר שיכול להימשך מספר שניות, מספר דקות, מספר שעות או אף יותר, בהתאם לעוצמת ומשך הקונפליקט שגרם לבעיה. סימפטומים אפשריים בשלב זה הם:

 • אובדן תחושה זמני וחלקי בצוואר הרחם
 • דימום
 • אפשרות לאובדן הכרה חלקי (נדיר)
 • סטרס

החלק השני של שלב הריפוי:

חולפים הסימפטומים של משבר הריפוי ונמשך תהליך שיקום הרקמות עד השלמתו וחזרה לתפקוד תקין.

לאחר השלמת שלב הריפוי, אין מניעה שהאישה תיכנס להריון.

כיצד מטפלים?

חיוני להסביר לאישה או לנערה את הגורמים למחלה ואת תהליכי התפתחותה. עצם הידיעה וההבנה מפחיתה בהרבה את הפחדים מהמחלה ומאפשרת לאישה לקבל החלטות שקולות, ללא פאניקה, לגבי המשך הטיפול.

יש לטפל בצד הרגשי במידת הצורך. תמיכה, עידוד, חיזוק, חום ואהבה הן התרופות העיקריות במקרה זה.

אם הבעיה התגלתה בבדיקת פאפ ללא כל סימפטומים, סביר להניח שהאישה או הנערה נמצאת עדיין בשלב האקטיבי של הקונפליקט וצריך לעזור לה לפתור את הקונפליקט.

אם הסימפטומים הם של שלב הריפוי (“סרטן צוואר הרחם”), זה אומר שהקונפליקט כבר נפתר, ומלבד הסברים לאישה על תהליכי המחלה צריך בעיקר לחזק אותה ולתמוך בה.

בשלב זה יש חשיבות רבה לכך שהאישה תלמד כיצד לנטרל או למזער השפעות חוזרות של הקונפליקט המקורי. השפעות כאלה עלולות להופיע כתוצאה מדברים בחייה שמהווים טריגרים המעוררים מדי פעם מחדש את השפעות הקונפליקט המקורי.

אותם קונפליקטים שמעוררים את המחלה בצוואר הרחם עלולים לפגוע גם בוורידים הכליליים. במידה ומופיעים גם סימפטומים הקשורים לבעיה בלב יש צורך לטפל בשני הדברים במקביל.

כפי שניתן להבין מכל האמור עד כה, הטיפול המשמעותי ביותר הוא ללמוד להתגבר על הטראומה הרגשית או לפתור את הקונפליקט הרגשי שגרמו להופעת המחלה. זוהי עבודה לא קלה המוטלת בעיקרה על החולה עצמה, כאשר תפקידו של המטפל הוא בעיקר לעזור באבחון, לכוון, לתת כלים, לייעץ ולתמוך.

ישנן שיטות שונות העוזרות להתגבר או להשתחרר מטראומות, וכל אישה צריכה למצוא את השיטה המתאימה לה ביותר ואת המטפל המתאים לה ביותר.

כאשר מתרחשת טראומה הגורמת להפעלתה של מחלת סרטן, קולטים החושים שלנו את מרבית האינפרמציה הקיימת בסביבה באותו זמן – צלילים, צבעים, צורות, ריחות, מגע, טעמים, מילים או משפטים ספציפיים שנאמרו וכו’. כל אלה נחרתים בתת-מודע שלנו וכל אחד מהם עלול להיות טריגר אשר יפעיל מחדש את מעגל המחלה אם לא נהיה מודעים לו ואם לא נלמד לנטרלו.

לכן חשוב לא רק לפתור את הטראומה הישנה, אלא גם ללמוד כיצד לא לאפשר לאותם דברים שנחרתו בנו להפוך לטריגרים אשר יפעילו מחדש את מעגל המחלה.

המודעות לדברים היא המפתח לפתרון והיא הדבר העיקרי בריפוי אם היא מלווה בשינוי גישה, התייחסות וחשיבה בהתאם לצורך. מעבר לכך, כל אחת משיטות הטיפול יכולה להיות כלי עזר חשוב ולפעמים אף חיוני.

חלק חשוב מהעבודה הפנימית שכדאי לחולה לעשות קשור לסליחה (לאחרים ולעצמה), מחילה, הבנה, שקט פנימי, רוגע, בהירות לגבי דרכה בחיים, בטחון עצמי, אהבה, נתינה, סבלנות, סובלנות ואמונה.

תמיכה של בן הזוג, בני המשפחה והחברים:

זוהי נקודה קריטית. במקרים רבים בן-הזוג או מישהו מבני המשפחה הוא למעשה חלק מגורמי המחלה, מה שעלול להפוך את תהליך הריפוי לקשה הרבה יותר. לכן חיוני הוא שבן-הזוג ייקח חלק פעיל בתהליך הריפוי, כולל אם הדבר דורש טיפול זוגי כדי לפתור קונפליקטים שונים שנוצרו בין בני הזוג. אם הגורם למחלה קשור לקונפליקט עם מישהו אחר מבני המשפחה, חברים או עמיתים לעבודה, חשוב ליצור את התנאים בהם ניתן יהיה להגיע להבנות עם אותו אדם, לסלוח ולמחול אחד לשני אם צריך ולנטרל עד כמה שאפשר את אותם דברים שגרמו לקונפליקט ביניהם.

חשוב מאד שתהיה לחולה תחושה של תמיכה מלאה מצד כל בני המשפחה והחברים, ללא ביקורת, ללא שפיטה וללא הפעלת לחצים לעשות טיפול כזה או אחר.

חיסונים נגד וירוס הפפילומה HPV – התייחסויות ועדכונים

לפי הרפואה החדשה הוירוסים אינם הגורמים למחלה אלא להיפך – אם אכן הם נמצאים באזור הגידול, הם באים לעזור בתהליך הריפוי (שבו מורגשים הסימפטומים). לכן לא רואה הרפואה החדשה סיבה לחסן.

להלן התייחסויות לחיסונים אלה מרופאים וחוקרים שאינם קשורים כלל לרפואה החדשה:

באתר של עמותת חסון יש דף שכותרתו “החיסון נגד וירוס הפפילומה“. דף זה מביא נתונים שונים על יעילות החיסון הזה ומראה שלמעשה החיסון הזה מזיק יותר מאשר מועיל.

ישנם יותר מ-100 סוגים של HPV (וירוס הפפילומה האנושי), ולפי התיאוריה המקובלת ברפואה, חלק מהסוגים הם הגורם לסרטן צוואר הרחם ולקונדילומות (יבלות באיברי המין).החיסון הנפוץ כיום כנגד HPV נקרא Gardasil. חיסון זה אמור להגן כנגד 4 סוגים של הוירוס, שלפי ההערכות הם מעורבים בכ-90% מהמקרים של סרטן צוואר הרחם.

כפי שקרה עם סוגים אחרים של חיסונים, גם כאן, החיסונים גרמו לכך שסוגים אחרים של אותו וירוס נעשו נפוצים יותר ואלימים יותר.

לפי מחקר שפורסם בפברואר 2016, מספר המקרים של זיהומים ב-HPV מהסוגים נגדם פועל החיסון אכן ירד, אך סה”כ המקרים של זיהומים ב-HPV עלה ב-3.7%.

החיסון Gardasil אושר לשימוש בתהליך מהיר שנמשך שנתיים בלבד בו נבדקו 1100 בנות בלבד, בגילאים מתחת 16. מבין כל החיסונים הקיימים בשוק, גרדסיל מכיל ריכוז הכי גבוה של אלומיניום.

לבדיקת החיסון הראשון שנקרא HPV4, במקום פלסיבו אמיתי בניסוי נתנו לקבוצת הביקורת פלסיבו שהכיל אלומיניום. זה גרם לכך שתופעות הלוואי של החיסון לא היו שונות מאלה שקיבלו רק “פלסיבו”, וכך הוא נחשב בטוח. בחלק מזריקות הפלסיבו ניתנה כמות של אלומיניום הגדולה פי 3 מזו שיש בחיסון עצמו.

בחיסון השני שנקרא HPV9 (גרדסיל), במקום לתת לקבוצת הביקורת פלסיבו אמיתי, נתנו להם את ה-HPV4.

החיסון אושר גם לבנות וגם לבנים.

אלה הן תופעות הלוואי האפשריות המפורטות בדף המצורף לחיסון גרדסיל:

– כאב, נפיחות, גרד, חבורה, אדמומיות באזור הזריקה

– כאב ראש

– חום

– בחילה

– סחרחורות

– הקאות

– התעלפות

מחקר מקנדה מצא שכ-10% מאלה שקיבלו את חיסון הגרדסיל הובהלו לחדר מיון תוך 4 ימים לאחר החיסון ו-3% אושפזו.

בקישור שכאן יש סרטון קצר באנגלית המביא מספר עדויות לגבי הנזקים שגורם הגרדסיל.

בקישור הזה יש סרטון קצר על המאבק של הורים באירלנד כנגד חיסון הגרדסיל.

כל מנת חיסון של גרדסיל מכילה 750 מק”ג אלומיניום ! 

זהו החיסון שגורם לתופעות לוואי רבות יותר מכל החיסונים שהיו עד הופעתו.

מלבד תופעות הלוואי הרשומות בדף המידע של המוצר, החומרים שבחיסון, בעיקר האלומיניום, פוגעים בעצבי המוח ולטענת חלק מהחוקרים הם גורמים בחלק מהמקרים גם למחלות אוטואימוניות, לדמנציה ולאלצהיימר.

באוגוסט 2017 הוגשה בקולומביה תביעה ייצוגית נגד חברת מרק, יצרנית הגרדסיל, על רק נזקים שנגרמו למאות נערות שחוסנו בגרדסיל החל מ-2013. מספר נערות נפטרו בעקבות החיסון וחלקן אף התאבדו.

הקישור שכאן הוא לסרטון המתייחס לנושא זה: תחקיר קולומביאני על נפגעות הגרדסיל

המאמר בקישור שכאן מפרט מחקר שהתפרסם אונליין ב-30.4.2018. ממצאי המחקר מצביעים על עליה באחוז מקרי סרטן צוואר הרחם בשבדיה בין שנת 2006 ל-2015, למרות החיסון כנגד HPV:

Increased incidence of cervical cancer in Sweden: Possible link with HPV vaccination

המחקר מראה שעיקר העליה במספר המקרים היא באופן כללי בגילאים 49-20 (עליה של כ-50%) ובמיוחד בגילאים 29-20 (עליה של יותר מ-60%).

החיסונים נגד HPV החלו בשבדיה בשנת 2010 והמחקר מצביע על האפשרות שיש קשר בין מתן החיסונים לעליה במספר מקרי סרטן צוואר הרחם.

הקישור שכאן הוא לכתבת תחקיר על החיסונים כנגד וירוס ה-HPV ששודרה בטלביזיה הישראלית בערוץ הראשון בתאריך 9.8.2013: לחסן או לא לחסן?

הקישור שכאן הוא למאמר המתייחס לשני מקרים – נער בן 14 ונערה בת 17 – שלקו בטרשת נפוצה לאחר שחוסנו בגרדסיל כנגד וירוס הפפילומה HPV: 

It’s Official – Teens Diagnosed With MS After Gardasil Vaccines

לסיכום:

גילוי מוקדם של מצב טרום סרטן צוואר הרחם מאפשר לאישה להיות יותר מודעת לכך שהיא סובלת מאחד הקונפליקטים שהוזכרו למעלה. בעזרת הידע של הרפואה החדשה היא יכולה להבין מכך שכדאי לה לפעול בכיוון של שינוי המצב כדי להתרפא וכן שהיא צפויה לחוות את הסימפטומים של שלב הריפוי.

במקרים רבים האישה זקוקה לעזרה, לתמיכה, להסברים וחיזוקים, אך הקונפליקטים האלה עלולים להיות מביכים, לא נעימים, אינטימיים ולא פשוט למצוא אוזן קשבת שתוכל לעזור.

הופעת הסימפטומים של הסרטן בצוואר הרחם היא סימן לכך שהקונפליקט נפתר והתחיל שלב הריפוי. בשלב זה יש חשיבות רבה לכך שהאישה תבין את התהליך, לא תיבהל מהסימפטומים ותלמד לנטרל או למזער ככל האפשר השפעות חוזרות של הקונפליקט שעלולות להופיע כתוצאה מטריגרים.

מאמר זה מוגש כמידע בלבד וההמלצות שבו אינן מהוות התוויות רפואיות. הכותב אינו רופא ובכל מקרה יש להיוועץ ברופא מוסמך.

מאת: עידן סער

מקורות:

https://learninggnm.com/SBS/documents/fso.html#Cervix_Mucosa_PCL

GNM Seminars

גלילה למעלה
דילוג לתוכן