img-0
טיפ מס’ 77: שיעול עקשני והזעות לילה – ניתוח מקרה

שיעול עקשני והזעות לילה – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה בעברית ב-3.2.2012

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע”י ד”ר אלוין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד”ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה 20 ניתוחי מקרים של ד”ר דה לאון.

………………………………………………………………………………………………………………

CASE STUDY #14

תאריך: 20 במאי 2011

מטופל: גבר בן 47, שמאלי.

תלונות סובייקטיביותהמטופל הגיע לביקור תחזוקה שגרתי ואז הוא דיווח ש-3 שבועות לפני כן, מספר ימים לפני חופשה, הופיעו אצלו פתאום סימפטומים חריפים של חום, שיעול עקשני עם ליחה וכיח, הזעות לילה וצמרמורות. הוא דיווח שהוא הרגיש באמת “חולה” ושהוא לקח אנטיביוטיקה “כדי להרגיש בסדר בחופשה שלו”. הוא מציין שהרגיש יותר טוב בחופשה ויכול היה להנות עם משפחתו. למרבה הצער, מספר ימים לאחר שובו הביתה הוא מדווח שהסימפטומים חזרו.

התבוננותהוא הופיע עם שיעול קל וקצת גודש בסינוסים שלו.

האיברים שנפגעו: נאדיות הריאה:    שכבת נבט: אנדודרם           מרכז שליטה במוח: גזע המוח

הסבר של ה-GNM: שיעול עקשני עם ליחה/כיח, הזעות לילה, חום: קונפליקט של פחד מוות גורם לשגשוג של תאים בנאדיות הריאה, אשר מגבירים את יכולת הריאות, כך שיותר חמצן יכול להיות מתוהלך. המטופל נמצא כעת בחלק א’ של הריפוי עם אפשרות שטריגרים עוררו לאחרונה מחדש את הסימפטומים שלו. הוא יצטרך לזהות את הקונפליקט המקורי וכן את הטריגרים הקשורים אליו כדי להשלים את התוכנית הביולוגית המיוחדת (SBS).

הבנה של ה-GNM: המטופל הבין את ההסבר והיינו מודעים לקונפליקט שלו שאירע לפני כ-9 חודשים. למרבע הצער, הוא לא יכול היה לזכור את ההקשר כאשר הופיעו אצלו הסימפטומים לראשונה.

הנה פרטי הסיפור שלו: לפני כ-9 חודשים, באוגוסט 2010, הגיע המטופל למשרדנו לביקור תחזוקה חודשי. הוא דיווח אז שהוא היה עדיין מזועזע למדי ממאורעות שקרו בדיוק יום לפני שהגיע למשרד. הוא סיפר שהוא נהג בכביש מהיר בשעת העומס עם חבר/עמית בדרך לעבודה מבית קפה, כאשר לחבר היה התקף לב במשאיתו. הוא מדווח שהוא עצר בצד הדרך ואותת לעזרה לכל אחד. למרבה המזל עצר כבאי שלא היה בתפקיד וטלפן ל-911. אולם, במשך זמן זה חברו איבד לסירוגין את ההכרה עד שלבסוף הפסיק לנשום ושכב שרוע בתוך משאיתו. הוא זוכר את עצמו הולם בחזהו של חברו מספר פעמים ושלאחר מהלומה מסוימת אחת, חברו החל להשתעל ולנשום באיטיות וחזר להכרה, אך היה מאד נבוך ומבולבל. הוא מצהיר שלקח לפרמדיקים יותר זמן להגיע בגלל שעת העומס על כביש מהיר ראשי, אך בסופו של דבר נלקח חברו לבי”ח והיה יציב. נראה היה לעין שהמטופל נמצא בשוק (ה-DHS  שלו).

הוא זוכר שלא יכול היה לתפקד כראוי באותו יום והיה צריך לקחת יום חופשה לנקות את ראשו, מאחר שמוחו לא חדל לבחון שוב ושוב את המקרה. הפנינו אותו לעובדה שהוא צריך להחליש את הקונפליקט ולדבר עליו ובסופו של דבר לדבר עם חברו כדי להיות בטוח שהוא בסדר. המטופל גם הוכן לסימפטומים האפשריים שעשויים להופיע כאשר ייכנס גופו לשלב הריפוי, כלומר, כאשר הקונפליקט יהיה פתור לחלוטין מבחינתו. מאז המקרה ראינו את המטופל כל 6-4 שבועות, ותמיד שאלנו מה קורה לגבי חברו ואם הוא התחיל להרגיש סימפטומים כלשהם של ריפוי עליהם שוחחנו. אולם, למרות שהוא ביקר את חברו בבית-החולים ולבסוף גם בביתו וידע שהחבר בסדר, הקונפליקט לא נפתר בשבילו לגמרי עד לפני 3 שבועות, לפני חופשתו. הוא זוכר עכשיו שלפני שהרגיש את הסימפטומים הראשונים של השיעול ו”מחלה” כללית, הוא נפגש עם חברו לארוחת צהריים. הוא גם זוכר שחברו ציין בפניו שזו היתה פעם ראשונה שהם נסעו ביחד במשאיתו מאז התקף הלב שקרה לפני 9 חודשים! זה ללא ספק השלים את התוכנית הביולוגית המיוחדת (SBS) למטופל שלנו ושם אותו באופן מיידי בחלק א’ של הריפוי. לרוע המזל, הוא לא יכול היה באותו זמן לקשר בין הדברים והאנטיביוטיקה קטעה את שלב הריפוי, מה שגרם לסימפטומים להעלם באופן זמני. כשהוא חזר הוא ציין שהוא נפגש שוב עם חברו לארוחת צהריים (טריגר), מה שגרם לסימפטומים לעלות מחדש על פני השטח.

תוצאות: המטופל הבין את ההסבר לסימפטומים שלו וציין שהוא יכול עכשיו לשים את כל המקרה מאחוריו כדי להשלים את ה-SBS. הוזכר לו גם להיות ערני לכל אחד מהטריגרים הפוטנציאליים האחרים, כגון בית הקפה בו הם ביקרו וכו’ ולעשות את ההקשר למקרה המקורי מלפני 9 חודשים כדי להימנע מסימפטומים כרוניים או חוזרים ונשנים. הוא טופל בטכניקה של איזון כללי וניקוז הסינוסים כדי לעזור לו להרגיש בנוחיות לאור זה שהוא השלים את ה-SBS.

…………………………………………………………………………………………………………………

הערה של עידן:

כפי שמוסבר בניתוח המקרה הנ”ל – גידול בנאדיות הריאה מתפתח בשלב הפעיל של הקונפליקט. בשלב הריפוי מתבצע פירוק הגידול ע”י חיידקי TB  (שחפת) ו/או פטריות. אם שלב הריפוי מתבצע בצורה מהירה וחזקה, עלול להיות שיעול עם דם. זהו למעשה אחד הסימפטומים העיקריים של מחלת השחפת. אך כיום אנחנו יודעים שזהו סימן ברור לתהליך ריפוי של הריאות, ולכן צריך לשמוח על התהליך במקום להיכנס לבהלה וחרדה. הזעות בלילה, ובמיוחד בחצי השני של הלילה, הם סימפטום אופייני לפעילות של חיידקי TB המפרקים גידולים שהתפתחו ברקמות הקשורות לשכבת הנבט אנדודרם. במצב כזה חשוב לאכול תזונה עשירה בחלבונים.

אחד הדברים החשובים ביותר בשלב זה הוא להיות עירניים ככל האפשר שלא נושפע מטריגרים אשר עלולים לעורר מחדש את השפעת הקונפליקט ולעצור או לעכב את תהליך הריפוי. 

  …………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן