הו’אופונופונו – הסיפור על ד”ר לן

הו’אופונופונו – הסיפור על ד”ר הו לן

 הסיפור שלהלן תורגם מהמקור באנגלית ומסופר בגוף ראשון ע”י Dr. Joe Vitale  

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

לפני שנתיים, שמעתי על מטפל בהוואי, שריפא מחלקה שלמה של פושעים חולי נפש, מבלי לראות אפילו אחד מהם. הפסיכולוג היה לומד את התיק הרפואי של הפושע הכלוא, ואז הסתכל בתוך עצמו, כדי לראות כיצד הוא יצר את החולי של אותו אדם. ככל ששיפר את עצמו, החולה השתפר.

כששמעתי על הסיפור לראשונה, חשבתי שזו סתם אגדה מקומית. כיצד יכול מישהו לרפא מישהו אחר, על-ידי ריפוי עצמו? כיצד יכול אפילו המאסטר הגדול ביותר לשיפור אישי, לרפא פושע מטורף? זה נשמע לא הגיוני, זה לא היה לוגי, אז התייחסתי לסיפור בביטול.

מכל מקום, שנה מאוחר יותר, שמעתי את הסיפור שוב. עוד שמעתי, שהמטפל השתמש בשיטת ריפוי מהוואיי, שנקראת הו’אופונופונו. לא שמעתי על שיטה זו מעולם, אך המחשבה על כך לא הרפתה ממוחי. אם הסיפור כולו היה נכון, הייתי חייב לדעת יותר.

תמיד הבנתי שפירוש המושג “אחריות מלאה” הוא, שאני אחראי למה שאני חושב ועושה. מה שמעבר לכך, זה מחוץ לתחום שלי. אני חושב, שרוב האנשים חושבים על אחריות מלאה באופן זה. אנחנו אחראים למה שאנחנו עושים, לא למשהו שמישהו אחר עושה. אותו מטפל מהוואיי שריפא את כל האנשים חולי הנפש האלה, ילמד אותי נקודת מבט מתקדמת חדשה על אחריות מלאה מהי.

שמו הוא ד”ר איאליקאלה הו לן. שיחת הטלפון הראשונה בינינו ארכה כשעה. ביקשתי ממנו לספר לי את הסיפור המלא על עבודתו כמטפל. הוא הסביר, שהוא עבד בבית החולים של מדינת הוואי במשך ארבע שנים. המחלקה בה עבד, בה החזיקו את הפושעים חולי הנפש, הייתה מסוכנת. פסיכולוגים התפטרו על בסיס חודשי. העובדים היו מודיעים פעמים רבות שהם חולים או פשוט התפטרו. אנשים הלכו דרך המחלקה הזאת, כשגבם אל הקיר, מפחדים שיהיו מותקפים על-ידי החולים. זה לא היה מקום נעים לחיות, לבקר או לעבוד בו.

ד”ר הו לן סיפר לי, שהוא מעולם לא ראה את המטופלים. הוא הסכים לקבל משרד ולבחון את התיקים. בשעה שהוא הסתכל על התיקים האלה, הוא עבד על עצמו. כשהוא עבד על עצמו, חולים החלו להבריא.

“לאחר מספר חודשים, פאציינטים שהיו צריכים להיות כבולים, הורשו להלך חופשי”, הוא סיפר לי. “אחרים, שקיבלו טיפול תרופתי כבד, שוחררו מהתרופות שלהם. ואלה, שלא היה להם שום סיכוי אי-פעם להשתחרר, שוחררו.”

הייתי נפעם.

“לא זאת בלבד”, הוא המשיך, “אלא שהצוות החל ליהנות לבוא לעבודה. היעדרות והתחלפויות נעלמו. סיימנו עם יותר אנשי צוות משהיינו צריכים, כי פאציינטים שוחררו, וכל אנשי הצוות הופיעו לעבודה. היום, המחלקה הזו סגורה”.

כאן הייתי צריך לשאול את שאלת מיליון הדולר: ‘מה עשית עם עצמך, שגרם לאנשים האלה להשתנות?’

“‘אני פשוט ריפאתי את החלק הזה בתוכי, שיצר אותם”, הוא אמר. לא הבנתי. ד”ר הו לן הסביר, שאחריות מלאה לחיים שלך, משמעותה, שכל מה שקיים בחייך – פשוט משום שהוא בחייך – הוא באחריותך! המשמעות המילולית היא, שהעולם כולו הוא יצירה שלך!!!

וואוו. קשה לבלוע את זה. להיות אחראי למה שאני אומר או עושה, זה דבר אחד. להיות אחראי למה שכל אחד בחיי אומר או עושה, זה כבר עניין אחר לגמרי. עדיין, האמת היא זו: אם אתה לוקח אחריות מלאה לחיים שלך, אז כל דבר שאתה רואה, שומע, טועם, נוגע, או מתנסה בו בכל צורה שהיא, הוא באחריותך, כי זה בחייך.

המשמעות של זה היא, שפעילות טרור, הנשיא, הכלכלה, או כל מה שאתה מתנסה בו ולא אוהב אותו – החלמתו תלוי בך. הם לא קיימים, אם אפשר לומר כך, אלא כהקרנות מתוך פנימיותך. הבעיה אינה בהם, אלא בך, וכדי לשנות אותם, אתה צריך לשנות את עצמך. 

אני יודע שקשה לתפוס את זה, שלא לדבר על לקבל זאת, או לחיות את זה בפועל. להאשים קל הרבה יותר מלקחת אחריות מלאה, אבל כשדיברתי עם ד”ר הו לן, התחלתי לקלוט, שריפוי בשבילו ובהו’אופונופונו משמעותו לאהוב את עצמך. 

אם אתה רוצה לשפר את חייך, אתה צריך לרפא את חייך. אם אתה רוצה להבריא מישהו, אפילו פושע חולה נפש, אתה עושה זאת ע”י ריפוי עצמך.

שאלתי את ד”ר הו לן, איך הוא ריפא את עצמו. מה הוא עשה בדיוק, כשהוא הסתכל על התיקים של הפאציינטים האלה?

“אני רק אמרתי שוב ושוב, ‘אני מצטער’ ו ‘אני אוהב אותך'”, הוא הסביר.

זה הכל?   

זה הכל.

מסתבר, שלאהוב את עצמך, היא הדרך הטובה ביותר לשפר את עצמך, וככל שאתה משפר את עצמך, אתה משפר את עולמך.

הרשו לי להראות לכם דוגמא מהירה של איך זה עובד: יום אחד מישהו שלח לי אימייל שפגע בי. בעבר הייתי מטפל בזה ע”י עבודה על נקודות התורפה הרגשיות שלי, או על-ידי כך שהייתי מנסה להבין את הסיבה ביחד עם האדם ששלח את האימייל המרושע. הפעם, החלטתי לנסות את השיטה של ד”ר לן. חזרתי ואמרתי בלב: ‘אני מצטער’ ו ‘אני אוהב אותך’. לא אמרתי זאת למישהו מסוים. פשוט הערתי את רוח האהבה, שתרפא בתוכי את מה שיצר את הנסיבות החיצוניות.

בתוך שעה קיבלתי אימייל מאותו אדם. הוא התנצל על ההודעה הקודמת שלו. להזכירכם שלא ביצעתי כל פעולה חיצונית כדי לקבל את ההתנצלות הזאת. אני אפילו לא כתבתי לו חזרה. למרות זאת, על-ידי כך שאמרתי ‘אני אוהב אותך’, איכשהו ריפאתי בתוכי את מה שיצר אותו.

מאוחר יותר, השתתפתי בסדנה של הו’אופונופונו, שהועברה על-ידי ד”ר לן. הוא כעת בן 70 שנה, נחשב לשמאן סבאי  ומתבודד במידה מסויימת. הוא שיבח את הספר שלי, “גורם המשיכה”. הוא אמר לי, שככל שאשפר את עצמי, הרטט של הספר שלי יעלה, וכל מי שיקרא אותו יחוש בכך. בקצרה, ככל שאשתפר, הקוראים שלי ישתפרו.

“‘מה לגבי הספרים שכבר נמכרו ונמצאים בחוץ?’ שאלתי.

“הם לא נמצאים בחוץ”, הוא הסביר, מפוצץ לי את המוח פעם נוספת עם החוכמה המיסטית שלו. “הם עדיין בתוכך”. בקיצור, אין דבר כזה ‘נמצאים בחוץ’. זה ייקח ספר שלם להסביר את הטכניקה המתקדמת הזו עם העומק שהיא ראויה לו.

מספיק יהיה להגיד, שבכל פעם שאתה רוצה לשפר משהו בחיים שלך, יש רק מקום אחד להסתכל בו: בתוכך.

כשאתה מסתכל, עשה זאת עם אהבה.

………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  מידע נוסף על הו’אופונופונו אפשר למצוא באתר www.hooponopono.org

 ראיון מעניין עם ד”ר לן אפשר למצוא בקישור הבא:  http://www.youtube.com/watch?v=OL972JihAmg&NR=1

מומלץ לקרוא את הספר שתורגם לעברית בשם “אפס מגבלות” או את המקור באנגלית “Zero Limits

המאמר הנ”ל תורגם מאנגלית ע”י עידן סער 

תאריך פרסום הכתבה: 9.10.2006

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן