ברשתית ובגוף הזגוגי עיקרון הצדיות הרגיל מתהפך כך:
אדם יגיב בצד היד החזקה (צד ימין אצל ימני, צד שמאל אצל שמאלי) לקונפליקט הקשור לאמו/ילדיו, ובצד של היד החלשה (צד שמאל אצל ימני, צד ימין אצל שמאלי) לקונפליקט הקשור לבן זוג או שותפים.
לחצו לחיפוש מאמרים ומידע על מצבי חולי, לפי קטגוריה או מילות מפתחלחצו כדי לעיין ברשימת הקונפליקטים ברפואה החדשה, עם איברים ומצבי חולי רלוונטייםהכניסו מילה או מחרוזת טקסט לחיפוש בכל התוכן של האתר. כדי לחפש רק מתוך מצבי החולי, עדיף לגשת לאינדקס המחלות, בכותרת העליונה של האתר. (או בתוך תפריט בטלפון)
כאבי ברכיים – עדויות

כאבי ברכיים – עדות

פורסם לראשונה ב-18.2.2011

מובאות כאן הפעם עדויות של שני אנשים שונים אשר סבלו מכאבי ברכיים. שתי העדויות שכאן הן תרגום לעברית של העדויות אשר פורסמו באנגלית באתר של ד”ר קרוליין מרקולין מקנדה, תלמידתו של ד”ר האמר. כיום יודעים גם ברפואה המקובלת וגם ברפואה ההוליסטית שסחוס יכול להתחדש ולהשתקם. הרפואה החדשה מסבירה ומראה ששיקום הסחוס קורה רק בשלב הריפוי ושאז גם מופיעים הסימפטומים.

1. עדות מאת H

28 בספטמבר 2010

“אין לי יותר כאבים בברכיים”

ב-20 שנה האחרונות היו לי בעיות בברכיים. סבלתי ברציפות מכאב רב. מסיבה זו ביקרתי אצל אורטופד ב-1994. מה שאני מבין רק כיום הוא שהיה לי מזל רב בזמנו, כאשר האורטופד הסביר לי שהסחוס בברכיים שלי נשחק לחלוטין; ובמילים אחרות – ניזוק. הרופא אישר שלעולם לא ניתן יהיה לתקן את הנזק, אפילו ע”י הרופא המיומן ביותר, ושלא מומלץ לעשות כל ניתוח שהוא. ריפוי לא יהיה אפשרי אף פעם – רק הקלה זמנית, אם בכלל.

ב-20 באפריל 2010 יצא לי לקרוא עדות באתר שלכם לגבי ברכיים ולמדתי שנראה שבעיות ברכיים קשורות לקונפליקט של ביצועים פיזיים, למשל בספורט. בתחילה לא ראיתי כל קשר שמתייחס לברכיים שלי, מאחר ומטבעי אינני חובב ספורט.

יום לאחר מכן “נפל לי האסימון”: לפני כ-20 שנה, כשבני היה בן 11 או 12, אני לא זוכר את הזמן המדוייק, שיחקנו בדמינגטון. הוא היה טוב מאד והייתי צריך להתאמץ מאד כדי לנצחו, במשחק שנמשך יותר משעה. לאחר המשחק הייתי צריך להתאמץ מאד כדי להסתיר את תשישותי, ובסוף, כשהלכנו לארוחת הערב, אמר לי השובב הקטן: “בפעם הבאה, איש זקן, אני אנצח אותך!”

זה היה באופן ברור הגורם למשבר הספורט שלי, כי היחידים שיכולתי לנצח מאז היו ילדים קטנים והם היו עכשיו יותר טובים ממני.

כאשר הבנת מצב זה שקעה בתוכי לבסוף, היתה החרפה של פי 10 בכאבים שלי. עברתי מספר לילות קשים והרגשתי באופן כללי חלש וקודח.

היום זה ה-27 באפריל 2010. יש תחושה חדשה לחלוטין של הליכה. כעת אני מרגיש כאילו הברכיים שלי חבושות קלות, כך, שאו ששלב הריפוי עדיין נמשך ומתקדם או שזוהי ההרגשה אותה אמורות להרגיש ברכיים בריאות.

תודה לך, ד”ר האמר.

הערה של ד”ר מרקולין: הקונפליקט של ירידת ערך עצמי התבטא אצל מר H בשתי הברכיים. זה אומר שכאשר הוא חווה את הקונפליקט, הוא התייחס לבנו גם כבן וגם כשותף או יריב שיש לקחת אותו ברצינות.

…………………………………………………..

2. עדות מאת דירק

6 בנובמבר, 2008

“עדויות של ה-GNM (הרפואה החדשה) היא הדרך הטובה ביותר ללמוד את ה-GNM”

הי הלמוט,

עדויות של ה-GNM היא הדרך הטובה ביותר ללמוד את ה-GNM. זוהי הסיבה שבגינה הייתי רוצה לתרום בסיפור המקרה הפרטי שלי:

זה היה ב-1996. בקושי יכולתי ללכת בגלל כאבים חריפים בשתי הברכיים. הכאבים היו כה קשים שמדי פעם אפילו נאלצתי לשבת. וכל זה בגיל 26! עד אז הייתי פעיל מאד מבחינה גופנית. שיחקתי טניס ועשיתי פעילות אירובית עד 6 פעמים בשבוע.

הרופא הראשון שראיתי אמר לי שכמעט לא נשארו לי סחוסים בברכיים והוא נתן לי מרשם למשככי כאבים, אשר לא עזרו כלל. אז הוא הזריק לי סחוס לתוך הברכיים והמליץ לי לקחת תוספים של סחוס. גם זה לא עבד. בקיצור, אף אחד מהרופאים לא יכול היה לעשות משהו למעני.

בשנה שלאחר מכן הכאבים נעלמו ללא כל טיפול.

כעת אני מכיר את ה-GNM מזה 3 שנים. בעזרת ה- Scientific Chart of GNM כרפרנס, יכולתי במהירות לזהות את ה- “קונפליקט של ירידת ערך עצמי”, או עדיף לקרוא לו כאן “קונפליקט של ביצועים פיזיים”, אשר פגע בברכיים שלי.

כפי שכבר הזכרתי, נהגתי לשחק טניס, גם להנאה וגם תחרותי.

ב-1995 פגשתי את אשתי והטניס הפסיק לעניין אותי. כתוצאה מכך הפסדתי בכל משחק, בין אם היה זה משחק יחידים או זוגות. זה היה מביך. בכל אופן שותפי לצוות התעקשו שאמשיך עד סוף העונה, אך אני המשכתי להפסיד בכל המשחקים, עד שלבסוף ויתרתי. מה שהיה מביך עוד יותר אפילו זה, שבגלל הפסדי הקשים, איבדתי את הדירוג שלי. כאשר אני חושב על כך כעת, לפני תקופת ההפסדים שלי אף אחד לא העז למעשה לשחק נגדי. עכשיו, השחקנים הצעירים שלפני כן הייתי “אוכל אותם לארוחת הבוקר” נעשו פתאום מוסמכים לשחק נגדי.

אשתי והורי הגיעו לכל התחרויות בהן שיחקתי. זה מוכיח את הנקודה של “קונפליקט אם/ילד” ו “קונפליקט עם שותף” (האחרון כולל גם את חברי לצוות אשר היו להם ציפיות כה גבוהות ממני) ומסביר מדוע שתי ברכי נפגעו.

מספר חודשים לאחר שפרשתי מהטניס התחילו הכאבים בברכיים. באותו זמן תהיתי מדוע יש לי את הכאבים דוקא לאחר שהפסקתי לשחק. בעזרת ה-GNM אנחנו יודעים שבתוכניות הביולוגיות (SBS) הקשורות לעצמות והסחוסים, הכאבים מופיעים בשלב הריפוי.

אני מחשיב את עצמי כבר-מזל שהמקרה שלי היה מקרה קל של “קונפליקט ירידת ערך עצמי” ושזה התבטא רק בדרך הנ”ל. אם זה היה חמור יותר, הייתי יכול לסיים עם אבחון של סרטן עצמות וקטיעת הרגליים שלי! וכל זאת רק בגלל הפסדים בתחרויות טניס.

מבהיל!

תודה לך הלמוט על כל עבודתך, ויותר מכל, תודה לך גירד.

בכנות,דירק

  …………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

Shopping סל
גלילה למעלה

הירשם/י לניוזלטר שלנו וקבל/י במתנה, ללא עלות, גישה לסרטונים של הסדרה “מחלה זה משהו אחר” :

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים (5BN) של הרפואה החדשה.

בתוך כשעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו, על שינויים באורגניזם (מחלות מכל הסוגים, שינויים תפקודיים וכדומה) כתגובה להלם.

הסדרה דנה, בנוסף, גם בבעיות הקשורות בגילוי חוקים אלו, אשר הכבידו עד כה על הפצתם.

הירשמו – קבלו – צפו – ותהנו!

** ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
דילוג לתוכן