טיפ מס’ 129: כאב גב תחתון – ניתוח מקרה

כאב גב תחתון – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה ב-23.8.2013

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע”י ד”ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד”ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (אוגוסט 2013) 32 ניתוחי מקרים של ד”ר דה לאון.

………………………………………………………………………………………………………………

CASE STUDY #32

תאריך: אוגוסט 2013

מטופל: גבר בן 40, ימני.

תלונות סובייקטיביות: כאב בצד ימין של גב תחתון. המטופל מדווח שהכאב בצד ימין של גב תחתון התחיל אתמול כאשר הלך מתחת לפיגום. הוא מסר שהוא עובד בבניה מעל 15 שנה ושהיו מספר פעמים בהם הוא שהה שפוף מתחת לפיגום במשך דקות עם כאב גב קל בלבד ואי-נוחות. הוא מציין שהוא לא יכול להבין מדוע הליכה של מספר שניות מתחת לפיגום גרמה לכאב הקיצוני שהוא חווה. הוא מדווח שהכאב אתמול היה כל-כך חזק, שהוא הלך לטיפול באקופונקטורה, שלא הקל עליו בהרבה. אין לו היסטוריה של כאב גב תחתון כרוני וכן הוא לא מודע לדבר כלשהו שהוא עשה אתמול בעבודה, שיכול היה לפגוע בגב התחתון שלו.

התבוננות: רואים שלמטופל יש טווח תנועה מוגבל של גב תחתון במצב של מתיחה אחורה וכאב כאשר הוא עושה רוטציה ימינה. נראית אצלו מתיחות ועווית בשרירים של גב תחתון ימני וכן מוגבלות בתנועתיות של מפרקי עמוד השדרה. בדיקות אורטופדיות שבוצעו לא מצאו משהו משמעותי והצביעו על כך שאין נזק מבני משמעותי. המטופל היה זהיר מאד בתנועותיו כדי להימנע מכל מצב של כאב חד.

האיברים שנפגעו: שרירים, רצועות ומפרקים בצד ימין של גב תחתון.         

שכבת נבט: מזודרם של המוח החדש         

מרכז שליטה במוח: המדולה של הקורטקס

הסבר של ה-GNM: צד ימין של גב תחתון: קונפליקט של ירידת ערך עצמי הקשור לחוסר בתמיכה מצד שותף/ה, גורם לנמק בשרירים המשורטטים בזמן השלב הפעיל של הקונפליקט. המטרה הביולוגית של תוכנית מיוחדת ובעלת משמעות זו (SBS) היא לחזק את השרירים וע”י כך לשפר את התמיכה בעמוד השדרה. המטופל נמצא כעת בחצי הראשון של שלב הריפוישמעורב בשיקום הרקמות ומלווה בנפיחות וכאב. יש הכרח לזהות את הקונפליקט המקורי ולהביאו למודעות של המטופל כדי להשלים את התוכנית SBS ולמנוע נסיגות ואפשרות של התפתחות מצב כרוני של גב תחתון.

הבנה של ה-GNM: המטופל זיהה שהקונפליקט חייב להיות קשור למקרה שקרה בעבודה במשך סוף השבוע הארוך הקודם. הוא מדווח שלפני מספר ימים הוא הלך לאתר העבודה והיה בהלם כשגילה שבסוף השבוע הגיע לאתר העבודה שלו מפקח נוסף מבלי שהוא קיבל על כך הודעה כלשהי מהבוס שלו (ה-DHS שלו). הוא היה מודאג במיוחד כי היתה לו בעיה עם אותו מפקח בעבר. הוא מתייחס לאפשרות שהוא ראה מקרה זה כ”חוסר תמיכה” מצד הבוס שלו, ולכן נפגע צד ימין של גב תחתון (הצד של השותף). המטופל סיפר שדבר ראשון אתמול בבוקר היתה לו פגישה עם הבוס שלו, שהסביר מדוע המפקח השני היה שם ומדוע לא היה שום דבר שצריך לדאוג בגללו. המטופל נזכר עכשיו שזמן קצר אחרי פגישה זו הוא הלך מתחת לפיגום ואז אירעה העווית בגב תחתון.

תוצאות: המטופל הבין את תוכנית ה-SBS שלו ואת העובדה שהוא היה כבר בשלב הריפוי. הובהר לו שחשוב לעשות את ההקשר הרגשי ולעבוד על שחרור המקרה כדי להימנע מטריגרים פוטנציאליים בזמן העבודה. נעשה לגב שלו טיפול כירופרקטי וטיפול רקמות רכות והומלץ לו לנוח ולהשתמש בקרח אם הכאב ממשיך. הוא התקשר לבטל את הטיפול הבא שנקבע לו לשבוע שלאחר מכן מאחר והגב התחתון שלו החל להרגיש יותר טוב אחרי מספר ימים. בשנתיים שלאחר מכן הוא לא דיווח על כל החמרה בסימפטומים של הגב התחתון שלו, ואנחנו ממשיכים לראותו מדי פעם בגלל בעיות בריאות אחרות.

…………………………………………………………………………………………………………………

הערה של עידן:

צד ימין הוא הצד של “השותף” אצל אנשים ימניים.

אצל שמאליים זה הפוך.

המילה “שותף” מתייחסת כאן לכל אדם שהוא לא האמא או אחד הילדים של המטופל.

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן