img-0
מגנטותרפיה

מגנטותרפיה

פורסם לראשונה ב-28.1.2011

מגנטותרפיה היא שם כולל לטיפולים בבעיות בריאות בעזרת שדות מגנטיים. זהו תחום עתיק, שאינו קשור לרפואה החדשה, אך בעזרת ידע נכון ושימוש נכון יכולים הטיפולים המגנטיים להשתלב יפה ולעזור מאד בכל שיטת טיפול אחרת, כולל בטיפולים המתבססים על ההבנות של הרפואה החדשה.

הטיפולים המגנטיים מתחלקים לשני סוגים עיקריים:

1. בעזרת מגנטים קבועים.

2. בעזרת אלקטרומגנטים היוצרים שדות מגנטיים פועמים.

מאמר זה מתייחס רק לשימוש במגנטים קבועים.

מדוע מגנטים יכולים להשפיע על תהליכים בגוף?

הסיבה היא פשוטה: כל התהליכים בגוף נשלטים ומבוקרים ע”י אותות חשמליים ומגנטיים ואינם יכולים להתבצע בפועל ללא האנרגיה האלקטרומגנטית.

מחלות, תאונות, מצבי סטרס מתמשכים, רעלים ועוד, יכולים לגרום לשיבושים בתפקוד הגוף ולהחלשתו, ואלה הם מצבים בהם שימוש מושכל באנרגיה מגנטית חיצונית יכול לתרום לגוף חלק מהאנרגיה שחסרה לו, ובכך לזרז ולפעמים אף לשפר את תהליכי הריפוי.

לכל מגנט יש באופן טבעי שני קטבים: קוטב צפוני (= קוטב שלילי) וקוטב דרומי (= קוטב חיובי).

הקוטב החיובי של המגנט ממריץ את פעילותה של מערכת העצבים הסימפתטית.

הקוטב השלילי ממריץ את פעילותה של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית.

תהליכי ריפוי מתבצעים כזכור בעיקר תחת השפעה דומיננטית של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית ולכן בטיפול מגנטי נכון, כ-90% מהטיפול מתבצע בעזרת שימוש בקוטב השלילי (הצפוני) של המגנט, ורק כ-10% מהטיפול דורש שימוש בקוטב החיובי (הדרומי).

מגנט רגיל שבכל צד יש לו קוטב אחד נקרא מגנט “חד-קוטבי”, כשהכוונה בשם זה היא להבדילו ממגנט “רב-קוטבי” (שנקרא לפעמים גם “דו-קוטבי”).

מגנט רב-קוטבי ממוגנט בצורה כזו שכל אחד מצדדיו מכיל מקטעים של קטבים מנוגדים: צפון-דרום-צפון-דרום וכן הלאה.

מרבית המגנטים הנמכרים לקהל הרחב ע”י מפיצים שונים שאינם אנשי מקצוע, הינם מגנטים רב קוטביים. זה כולל מדרסים מגנטיים, צמידים מגנטיים, שרשראות, משטחים מגנטיים לכאבי גב, מזרונים מגנטיים וכו’.

מבחינה בריאותית יש בעיה במגנטים הרב-קוטביים ולטווח ארוך הם עלולים לגרום לנזקים. ההסבר לכך הוא מעניין, ואינו ידוע למרבית האנשים, כולל למרביתם של מפיצי המגנטים הרב-קוטביים.

מסתבר, שאם לוקחים מגנט חד-קוטבי ומודדים את עוצמת השדה המגנטי בכל אחד מקטביו, העוצמה לא תהיה שווה! עוצמת השדה המגנטי בקוטב החיובי תהיה תמיד חזקה יותר מהעוצמה בקוטב השלילי.

משמעות הדבר היא שהשדה המגנטי בכל אחד מצדדיו של מגנט רב-קוטבי הוא תמיד בעל השפעה חזקה יותר של קוטב חיובי.

כדי להבין טוב יותר את משמעות השימוש בקטבים השונים, מובאת כאן טבלה המראה את ההשפעות העיקריות של כל אחד מהקטבים:

img-6

תהליכי חילוף החומרים בכל תא בגוף יכולים להתבצע רק כאשר יש הפרש מספיק גדול בין הפוטנציאל החשמלי והמגנטי בתוך התא לבין הפוטנציאל החשמלי והמגנטי מחוץ לתא. התגלה ששימוש בקוטב השלילי של המגנט עוזר לגוף לשמור על הרמה האופטימלית של הפרשי פוטנציאלים אלה, ובמקרה הצורך עוזר לגוף להחזיר את התאים לרמה הדרושה.

המגנטים הרב-קוטביים טובים בעיקר להקלה מהירה של כאבי שרירים, אך הם לא עוזרים לתהליכי הריפוי, ולטווח הארוך הם עלולים כאמור לגרום לנזקים.

מאמר זה מבוסס על המחקרים שהביאו לפיתוחה של המגנטותרפיה המערבית המודרנית. מניח היסודות המדעיים של המגנטותרפיה המערבית היה אלברט רוי דייויס. אחד מתלמידיו הבולטים היה פיטר קוליש מארה”ב, שהוא כיום מהחוקרים הבולטים בתחום המגנטיות היישומית בכלל והמגנטותרפיה בפרט.

את שיטתו של פיטר קוליש למדתי בשנת 2001 ומאז אני ממליץ להשתמש בעקרונות שהוא מלמד וכן בביו-מגנטים הטיפוליים שהוא פיתח.

תאור מפורט של השיטה נמצא בספר “לנצח כאב” אשר נכתב ע”י פיטר קוליש ותורגם לעברית ע”י רונן יחיאב אשר אצלו למדתי את השיטה. בספר יש גם המלצות טיפוליות בעזרת מגנטים לכ-170 מחלות ובעיות בריאות.

מידע כללי בעברית על מגנטותרפיה ניתן למצוא באתר מגנטים לריפוי

  …………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן