טיפ מס’ 272: על טיפולים והתפתחות – חלק א’

על טיפולים והתפתחות – חלק א’

בד”כ כשאדם הולך לרופא או למטפל, הוא רוצה שיעזרו לו להתרפא, כך שהוא יוכל לחזור מהר ככל האפשר לעשות את מה שהיה רגיל לעשות לפני שהופיעה אצלו הבעיה הבריאותית.

טיפ זה הוא ראשון מסדרה של 4-2 טיפים, שמטרתם היא לאפשר למטופלים לראות שהבעיה הרפואית או הבריאותית שהופיעה אצלם, עשויה להיות בשבילם הזדמנות, בה הם יכולים להשתמש כמנוף לקפיצת מדרגה גם בהתפתחות האישית שלהם וגם בהתפתחות הרוחנית שלהם.

הדברים שכאן מבטאים חלק מניסיוני, תחושותי והבנותי כיום, ואיני מייצג כאן את הרפואה החדשה או כל גישה אחרת.

 

גישת הרפואה החדשה

הרפואה החדשה מראה שכמעט כל המחלות נגרמות כתוצאה מקונפליקטים ביולוגיים. אצל בני האדם אלה הם בעיקר קונפליקטים רגשיים.

ניתן להגיד שקונפליקט ביולוגי” הוא מצב בו יש ניגודים בין מה שהאדם (או בע”ח) צריך להמשך קיומו או תפקודו הטבעי לבין משהו שפוגע או מאיים לפגוע בהמשך קיומו או תפקודו הטבעי.

כדי שקונפליקט כלשהו יוכל להיות מוגדר כקונפליקט ביולוגי, הניגודים האלה צריכים להיות מספיק חריפים כדי להפעיל בגוף תוכנית ביולוגית, שמטרתה היא לעזור לגוף להתמודד עם הקונפליקט.

ההוכחה שמצא ד”ר האמר לכך שהופעלה תוכנית ביולוגית כלשהי, היא הופעת ה-HH בצילומי CT של המוח.

הסימפטומים של מחלה הם למעשה הסימפטומים של אותה תוכנית ביולוגית שהופעלה ע”י הקונפליקט.

כדי להתרפא צריך לגלות מה היה הקונפליקט, לפתור אותו, ולמצוא כל דרך שתאפשר לנו לא להיות מושפעים מהשפעות חוזרות של אותו קונפליקט.

גישת הרפואה החדשה אומרת בצורה ברורה, שהיחידי שיכול באמת לפתור למטופל את הקונפליקט הוא המטופל עצמו, כלומר, היחידי שיכול לרפא את החולה הוא החולה עצמו.

התפקיד של הרופא או המטפל הוא לתמוך במטופל ולתת לו את מירב ומיטב הכלים שיעזרו לו לרפא את עצמו.

 

מחלות והתפתחות אישית

במקרים רבים, התהליכים של פתרון קונפליקטים הם למעשה תהליכים ממשיים של התפתחות אישית.

לדוגמא: אוסטיאופורוזיס נגרמת כתוצאה מקונפליקט של ירידה בהערכה העצמית.

למרות שלפי הרפואה המקובלת זוהי מחלה חשוכת מרפא, שניתן רק להאט את קצב התדרדרותה, אנחנו יודעים כיום בוודאות שע”י חיזוק תחושת הערך העצמי ניתן לעצור את התהליך של התדלדלות העצמות (“בריחת סידן”) והעצמות יכולות להשתקם ולהתחזק בכל גיל.

כדי לחזק את תחושת הערך העצמי, האדם עצמו חייב להיות מעורב באופן מלא בתהליך, וזוהי עבודה של התפתחות אישית.

כבר נכתב במספר טיפים קודמים, שהתפתחות אישית היא למעשה מרכיב משמעותי, אולי המשמעותי ביותר, ברפואה מונעת אמיתית. התפתחות אישית מאפשרת לנו (בין היתר) להתעלות מעל דברים שלפני כן היו גורמים לנו לעלבון, פחד, כעס, תיסכול וכו’ ובכך להפחית את השפעתם עלינו. המשמעות של זה היא פחות קונפליקטים, כלומר פחות מחלות.

ברור לגמרי שבעולם בו אנחנו חיים אין אפשרות להימנע לחלוטין מקונפליקטים או טראומות ולכן גם אין אפשרות למנוע לחלוטין מחלות. אך ככל שאנחנו יכולים להבין טוב יותר את עצמנו ואת האחרים, ככל שאנחנו מסוגלים יותר בקלות לסלוח, להיות יותר ענווים, לקבל בצורה יותר מלאה את עצמנו, ככל שאנחנו יכולים יותר לאהוב את עצמנו ואת הזולת ולראות יותר בבהירות את מה שבאמת חשוב בחיים אלה, כך נוכל להפחית יותר את אותם דברים שגורמים לנו למחלות, וגם כשנחווה קונפליקט כלשהו, נוכל לפתור אותו מהר יותר ובקלות רבה יותר. כך גם נוכל להחלים מהר יותר עם פחות נזקים, גם ברמה הפיזית וגם ברמה הרגשית.

 

מהי עבודה של התפתחות אישית?

אפשר להגיד באופן כללי שהתפתחות אישית כוללת כל דבר שמביא לשיפור היכולות של האדם, בעיקר בתחומים האלה: המנטלי, הניהולי והביצועי, האינטואיטיבי, הרגשי  ובתחום היצירה, היוזמה והחדשנות.

עבודה של התפתחות אישית היא בחלקה הגדול עבודה של חיזוק ושיפור המידות או האיכויות שהופכות להיות חלק מאתנו, וכן תהליך מתמשך של חיזוק נקודות חולשה מצד אחד והתעדנות מצד שני. ניתן לראות שאין גבול להתפתחות אישית. תמיד יש ותהיינה עוד רמות אליהן אפשר להתפתח, ולכן זוהי עבודה לכל החיים, עד הרגע האחרון.

המודעות היא מרכיב חיוני בתהליכים של התפתחות אישית. בהקשר לכך, אחת ההמלצות לכל מי שנמצא במסע של התפתחות היא תמיד לשאול את עצמנו את השאלה הזאת: “מדוע אני עושה את מה שאני עושה?”.

התשובות לשאלה זו יכולות לגלות לנו היכן אנחנו “מזייפים” כלפי עצמנו, איזה דפוסים באמת מנהלים אותנו, האם אני עושה את מה שאני עושה כדי לרצות את אבא או אמא או מישהו אחר, או שאני עושה זאת בגלל פחדים שאינם ברורים לי, או שאני עושה את הדברים כדי להיות אדם יותר טוב באופן כללי, או כדי לגלות את הייעוד שלי, או כדי להגשים את הייעוד שלי וכו’.

ישנן טכניקות שונות של עבודה אישית אשר עוזרות להתפתח. אלה הם כלי עזר, לפעמים מצויינים, אך הם לא העיקר.

דרכים נוספות שיכולות לעזור להתפתחות אישית הן להיחשף יותר לאנשים אשר יש בהם איכויות גבוהות, ליצירות אומנות (כגון ספרים, סרטים, מוזיקה, הצגות ועוד) אשר מעבירות דרכן השפעות מעדנות, ואף להצטרף בהתאם לצורך ולהרגשה לקבוצות שעוסקות בתהליכים של התפתחות אישית.

 

תאור מקרה של ריפוי בעזרת מודעות והתפתחות

לפני כחודשיים הגיע אלינו מטופל, גבר בן כ-45, אשר אובחן עם גידול סרטני מסוג TCC בשלפוחית השתן. הוא טופל ע”י מטפל מצויין שנתן לו מספר עיצות לשינוי אורח חיים לפי שיטת “הרפואה הטבעית” ושיטות נוספות.

אותו מטפל שמשתתף אצלי עכשיו בקורס ללימוד “הרפואה החדשה”, המליץ למטופל להגיע גם אלינו לטיפול. המטופל היה אצלנו בטיפול אחד בלבד, בו עזרנו לו (בעזרת הידע של הרפואה החדשה ובעזרת הכישורים של עופר שדה בתקשור וראיית הילות) להבין מה הקונפליקט שגרם לו לבעיה ומה הם הטריגרים שעלולים להפריע לו להשלים את תהליך הריפוי. כחלק מהמפגש הטיפולי אנחנו עושים גם הילינג.

המטופל התחיל לעשות שינויים משמעותיים בחייו עוד לפני שהגיע אלינו. הוא הבין היטב את הגורמים (באופן כללי זהו קונפליקט של “אי יכולת לסמן את הטריטוריה או להגדיר את גבולות הטריטוריה”) והבין גם שלמעשה הוא נמצא בשלב הריפוי (אחד הסימפטומים הבולטים לכך היה דם בשתן).

השינוי המשמעותי העיקרי שהוא עשה בחייו בעקבות גילוי הסרטן היה לשים את המשפחה וחיים יותר רוחניים בראש סדר העדיפויות, בעוד שלפני כן הביזנס היה אצלו בעדיפות ראשונה, על חשבון הרבה דברים אחרים.

בשיא הגודל היה הגידול בשלפוחית השתן במידות של כ-8×4 ס”מ.

לפני כשבועיים סיפר לי המטפל שלו, שהמטופל הוזמן שוב לבי”ח לבדיקה. הרופא המטפל הזמין לבדיקה 8 סטז’רים כדי שיראו כיצד נראה גידול בשלפוחית השתן.

הם הכניסו קטטר עם מצלמה, חיפשו, חיפשו וחיפשו, ולא מצאו כלום. הגידול נעלם!

גם ב-Pet-CT לא מצאו סימנים כלשהם לגידול.

הערה: בשיחה טלפונית עם המטופל הוא אישר את כל מה שכתוב כאן. כאשר אקבל ממנו את כל הפרטים, אכניס את העדות שלו לאתר “בחירה בריאה” במדור “עדויות מישראל”. המטופל שמח למסור את הפרטים.

 

המלצה לסיום: מדיטציה ותפילה להנחיה עצמית

הקטע שכאן הוא תרגום מאנגלית למדיטציה ותפילה שכתב חבר טוב שעשה ועדיין עושה מסע מרשים של התפתחות אישית:

“אנשים שמתמקדים בהתפתחות שלהם, מקבלים בברכה את תחושת התסכול או הכעס כאיתותי התפתחות המצביעים להם על הכיוון של הזדמנויות להתפתחות.באופן דומה, עד כמה אנטי-אינטואיטיבי שזה נשמע, אתה יכול לבחור לאמץ כל מצב שנראה כמחלה על ידי כך שאתה אומר לגופך (וגם לעצמך) תודה לך על שהתראת לי על הזדמנות להתפתח. עזור לי לזהות בבהירות מה עלי לשנות ולפתח וכיצד עלי להתפתח דרך קונפליקט ביולוגי זה, כך שלא אבזבז את ההזדמנות היקרה שהוא מביא”.

 

פורסם לראשונה ב-1.2.2019
עידן סער

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן