טיפ מס’ 147: טיפולים אלטרנטיביים בסרטן – חלק 1

טיפולים אלטרנטיביים בסרטן – חלק 1

המרכיבים העיקריים בטיפול בסרטן לפי הרפואה החדשה הם פתרון הקונפליקט שגרם למחלה ולאחר מכן מניעה, ניטרול או מיזעור של טריגרים אשר עלולים לעורר מחדש את השפעות הקונפליקט המקורי.

המציאות מראה שבמקרים רבים יש צורך לעזור לחולה באמצעים נוספים, כדי שיוכל להתמודד עם התופעות הפיזיות השונות של המחלה ולהתגבר עליהן.

מאמר זה הוא ראשון בסדרה של טיפים שמטרתם להראות שיטות טיפול אלטרנטיביות שונות, אשר אינן קשורות לרפואה החדשה ומיושמות במרכזי טיפול המטפלים בחולי סרטן בשיטות אלטרנטיביות במקומות שונים בעולם.

למיטב ניסיוני ודעתי, הידע של הרפואה החדשה הוא כלי עזר מעולה גם לכל השיטות האלטרנטיביות האחרות.

היכן שיתאים אוסיף גם את הבנותי לגבי שיטת טיפול זו או אחרת, מזווית הראיה של הרפואה החדשה.

המאמר הפעם מתמקד בשתיים מתוך מיגוון השיטות בהן מטפלים במרכז רינו לרפואה אינטגרטיבית (Reno Integrative Medical Center)

זהו מרכז לרפואה משולבת המתמחה בטיפולים בחולי סרטן ומחלות כרוניות שונות. המרכז נמצא בעיר רינו במדינת נבדה בארה”ב.

המנהל הרפואי הוא ד”ר רוברט (בוב) אסלינגר, רופא מדיציני עם ניסיון קליני של יותר מ-35 שנה, שלמד גם כירופקרטיקה ושיטות שונות של רפואה אלטרנטיבית.

להלן שתי שיטות מעניינות לטיפול בסרטן המיושמות במרכז רינו:

 

1. IPT – ריפוי בעזרת אינסולין מוגבר (Insulin Potentiated Therapy)

ידוע שתאים סרטניים מפיקים אנרגיה בצורה אנאירובית, כלומר, ללא חמצן. צורה זו של הפקת אנרגיה היא הרבה פחות יעילה מהפקת האנרגיה של תאים רגילים המשתמשים בחמצן. למעשה, על כל מולקולה של סוכר מפיק תא רגיל בערך פי 18 אנרגיה מאשר תא סרטני. משמעות הדבר היא, שתאים סרטניים זקוקים להרבה יותר סוכר מתאים רגילים כדי להפיק כמות שווה של אנרגיה.

דבר נוסף שידוע הוא, שלתאים סרטניים יש פי-10-6 יותר קולטנים לאינסולין מאשר לתאים רגילים. האינסולין משמש כמוביל את הסוכר אל התאים.

בשיטת IPT מזריקים בהתחלה לגוף דרך הוריד כמות גדולה יחסית של אינסולין, כדי להוריד את רמת הסוכר בדם לרמה של כ-35 מיליגרם לדציליטר. ברמה זו נעשים תאי הסרטן מורעבים לסוכר והם פותחים את הקרומים שלהם בניסיון לתפוס כל חלקיק סוכר שיש בדם.

בשלב זב מזריקים לגוף סוכר המעורב עם חומרים אנטי סרטניים (סוג של כימותרפיה). בזכות כמות הקולטנים הגדולה שיש לתאים הסרטניים לאינסולין, מגיע רב הסוכר לתאים אלה, ויחד איתו נכנסים גם אותם חומרים שהורגים את תאי הסרטן.

כמות החומרים האנטי-סרטניים הנדרשת בשיטה זו היא בערך עשירית מהכמות המשמשת לטיפולים כימותרפיים מקובלים, ובזכות השילוב של החדרת הסוכר, אין בשיטה זו פגיעה בתאים בריאים.

לאחר הגעת החומרים האנטי-סרטניים אל התאים הסרטניים, נותנים למטופל כמות מתאימה של סוכר כדי להחזיר לדם את רמת הסוכר הרגילה.

 

2.  ריפוי בעזרת סליציניום (Salicinium)

לסוגים שונים של תאים סרטניים יש יכולת לגרום לכך שהמערכת החיסונית לא תוכל לזהות אותם וע”י כך הם יכולים להמשיך להתרבות ולגדול.

שימוש נבון בסליציניום מאפשר להערים על התאים הסרטניים ולפגוע בהם.

סליציניום הוא סוג של סוכר הממוצה מצמחים. מולקולה של סליציניום מכילה מולקולה של גלוקוז הנקראת גליקול-בנזלדהיד. במולקולה זו יש בצד אחד סוכר ובצד שני טבעת 6-פחמן בנזלדהיד.

תאי הסרטן הרעבים לסוכר “בולעים” את הסליציניום בזכות הסוכר שבו אך יחד עם הסוכר נכנס לאותם תאים גם הבנזלדהיד.

בתאים הסרטניים יש אנזים הנקרא ביטא-גלוקוסידאז, שאינו מצוי בתאים הרגילים. אנזים זה מפריד בין הסוכר שבסליציניום לבין הבנזלדהיד.

הבנזלדהיד שהשתחרר מתערב בתהליך חילוף החומרים בתוך התא הסרטני,  משבש את ייצור האנרגיה בתא ולמעשה גורם למותו.

תאים רגילים לא סופחים אליהם את הסליציניום ולכן חומר זה פוגע רק בתאים הסרטניים.

במקרים רבים משלבים את הטיפול בעזרת סליציניום עם הטיפול ב-IPT, וכדי להשיג תוצאות מיטביות, מקבל המטופל בתקופת הטיפול דיאטה קטוגנית, שהיא עשירה בחלבונים ובשומנים טובים ודלה בפחמימות. דיאטה זו מפחיתה עוד יותר את רמת הסוכר בדם וגורמת לכך שהתאים הסרטניים יספחו אליהם יותר בקלות את הסליציניום ואת החומרים האנטי-סרטניים המעורבים עם האינסולין שמוזרק לגוף בשיטת ה-IPT.

הערות:

 1. אם לאור המידע הנ”ל חשבתם שאפשר בעצם להשמיד את תאי הסרטן ע”י הימנעות מוחלטת מסוכרים, אז זה אולי נכון תיאורטית, אך באותו זמן ימותו גם תאי המוח שהסוכר הוא כידוע המזון העיקרי שלהם ביחד עם חמצן.
   
 2. שתי שיטות הטיפול הנ”ל עובדות לפי התפיסה של הרפואה הישנה, הרואה בכל גידול סרטני תקלה של הטבע.
  החלטתי לכתוב עליהן כאן מהסיבות הבאות:
  א. עבור אותם אנשים שלא מוותרים על הרפואה הישנה, אך מחפשים דרכים יעילות יותר ומזיקות פחות מאשר הטיפולים הכימותרפיים המקובלים.
  ב. עבור אותם מקרים בהם הגיעו החולים למצבים קשים ומורכבים שכבר קשה מאד או לא ניתן לעזור להם בשיטות של הרפואה החדשה, או שיטות אלטרנטיביות אחרות.
   
 3. חשוב לזכור שגם אם תאי הסרטן הושמדו לחלוטין, זה עדיין לא אומר שפתרנו את הקונפליקט שגרם לבעיה, או שאפשרנו לגוף להשלים את התוכנית הביולוגית.
  לכן בכל מקרה, חשוב תמיד להמשיך בעבודה הפנימית לפתרון הקונפליקט, ליצירת חיסון חזק ככל האפשר כנגד טריגרים ולוודא שאנחנו מאפשרים לגוף להמשיך את תהליך התוכנית הביולוגית עד השלמתה, כלומר, עד להחלמה מלאה בשלושת הרבדים: הגוף, המוח והפסייכי.
   

פורסם לראשונה ב-2.5.2014
עידן סער

……………………………………………………………………………………………………

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן