טיפ 128: האם החלטתה של אנג’לינה ג’ולי היתה חכמה?

האם החלטתה של אנג’לינה ג’ולי היתה חכמה?

המאמר הפעם הוא תרגום של מאמר שהתפרסם ב-31.7.2013 בניוזלטר החודשי של ביל הנדרסון מארה”ב.

ביל הנדרסון עוסק שנים רבות בייעוץ לגבי טיפולים אלטרנטיביים לחולי סרטן ואף כתב ספרים בנושא זה.

הניוזלטר שלו נקרא CANCER-FREE NEWSLETTER והוא נחשב בין הפופולריים בתחום זה בארה”ב.

את המקור באנגלית ניתן למצוא בכתובת הזאת: 

Angelina Jolie — Wise Call or Insanity?? by Dr. Janey Little

המאמר שכאן נכתב ע”י רופאה מדרום-אפריקה ששמה ד”ר ג’ני ליטל.

………………………………………………………………………………………………..

הקדמה של ביל הנדרסון:

יש כאן מאמר שנהניתי לקרוא ממקור, ד”ר ג’ני ליטל מדרום אפריקה, אשר אני מעריץ גדול שלה. היא כתבה זאת במיוחד לכם, קוראי הנאמנים. אני מקווה שתיהנו ממנו כפי שאני נהניתי:

………………………………………………………………………………………………..

אנג’לינה ג’ולי – קריאה חכמה או טרוף?? / ד”ר ג’ני ליטל

העיתונות הצהובה היתה בטרוף סביב החשיפה על החלטתה של השחקנית ההוליוודית אנג’לינה ג’ולי לעשות כריתה מלאה של שני השדיים כדי להפחית את רמת הסיכון שלה ללקות בסרטן השד. בהיותה מפורסמת, כרוכות פעולותיה בהשלכות מרחיקות לכת בין מיליוני מעריציה ברחבי העולם. אך עד כמה היתה חכמה החלטה זו לבחור בניתוח רדיקאלי כזה על גוף שהוא למעשה בריא?

רופאיה של אנג’לינה יעצו לה זאת כי היא זוהתה כנושאת את המוטציה של הגן BRCA1 עם סיכויים של 87% לחלות בסרטן השד. נאמר לה שאם היא תעשה כריתה מלאה של שני השדיים, הסיכון לחלות במחלה יהיה פחות מ-5%.

כשמקבלים סטטיסטיקה כזאת, אין זה מפתיע שהיא בחרה בניתוח.

אולם בחפירה קצת יותר לעומק, אנחנו מגלים שנתון זה של 87% מגיע למעשה מהחברה שיצרה את הבדיקה שנועדה לזהות את המוטציות של הגנים BRCA1 ו-BRCA2  ועומדת לעשות מיליונים מהפרסום ההמוני הזה. מה שמטריד הוא, שאותה חברה שהתמריצים שלה להרוויח הם שיצרו סטטיסטיקה זו, לא מאפשרת למעבדות אחרות לבדוק את התוצאות ולאמתן.

לפי ה’מרכז לשליטה ומניעת מחלות’ (CDC) האמת היא שלמעשה רק ל- 3-5% מהנשים עם סרטן השד יש את המוטציות של הגן BRCA1. הנשים צריכות לקחת לתשומת ליבן גם את העובדה שזה אפילו לא אומר ש-3-5% מחולות סרטן השד ירשו את הגן הזה מהוריהן או מהורי הוריהן.

האמת היא שלסביבה שלנו ישנה השפעה הגדולה באופן גורף על המוטציות של הגנים שלנו מאשר הגורם התורשתי. למעשה הראו שתורשה אמיתית של ‘גנים רעים’ קורית בסביבות 5% ומטה מהמקרים, בעוד שגורמים סביבתיים שליליים תורמים 95% ומעלה למוטציות של גנים.

וכמובן שאלה הן חדשות נהדרות בשבילנו כי יש לנו שליטה על גורמים סביבתיים אלה בדרכים הבאות:

 1. אנחנו בוחרים את סוגי המזון שאנחנו מכניסים לפה ואנחנו יכולים לבחור להימנע מאותם מזונות שסביר שהם מזוהמים בהורמונים, אנטיביוטיקה, חומרי הדברה לצמחים, חומרי הדברה למזיקים וכו’.
 2. אנחנו יכולים ללמוד ולהכיר את המוצרים בהם אנחנו משתמשים על גופנו וכן אלה שמשמשים לבית, ולהימנע מאלה שמכילים כימיקלים מזיקים וחומרי שימור הידועים כמסרטנים.
 3. אנחנו יכולים ללמוד כיצד לנקות ולטהר את גופנו, כך שתהליך זה יביא את הגוף למצב בריא בו אין מקום לסרטן.
 4. אנחנו יכולים גם לבחור את התבניות הרגשיות שלנו בצורה יותר חכמה, גורם מכריע, שלעתים קרובות מתעלמים ממנו, התורם להתפתחות מחלות מכל הסוגים, כולל סרטן.

לכל הגורמים הנ”ל יש השפעה על התאים שלנו ובסופו של דבר על החמצון של רקמותינו. כפי שד”ר אוטו וורבורג (זוכה פרס נובל), ודוקטורים ומדענים מוערכים רבים אחרים אישרו, מחסור בחמצן ברמת התא הוא מה שגורם בסופו של דבר לגנים להשתנות ולתאים סרטניים להיווצר. לכן כאשר אנחנו לומדים כיצד לטפל בגורמים סביבתיים אלה, אנחנו גם מפחיתים בצורה משמעותית את הסיכוי שלנו לחלות בסרטן!

באמת, לכן, כאשר אנחנו מביאים כדוגמאות נשים מאותה משפחה אך מדורות שונים, אשר אובחנו עם סרטן, ומצטטים זאת כראיה לכך שסרטן שד הוא תורשתי, אנחנו קופצים למסקנה מסולפת. הסיכון שסרטן שד יעבור בין הדורות הוא רק לעתים נדירות בגלל תורשה גנטית אמיתית, אך הוא נגרם בעיקר כתוצאה מ’תורשה’ של הרגלי תזונה דומים, אורח חיים דומה ותבניות רגשיות דומות.

למרבה הצער מסקנה מסולפת זו היא חמורה. היא גורמת לנשים רבות להרגיש כאילו הן קורבנות חסרות אונים של הגנטיקה שלהן, דבר שלכשעצמו יש לו השלכות נוראיות. ההרגשה של קבלת הדין נוכח העובדה שסרטן שד הוא כנראה גורלן, גורמת לכך שנשים רבות לא תפעלנה כנגד שפע הגורמים הסביבתיים, פעולה שמשחקת תפקיד משמעותי במניעת סרטן השד.

יש השלכה נוספת, שהיא אולי אפילו יותר חמורה, שיכולה להשפיע על נשים רבות החיות עם האמונה שיש להן נטיה גנטית לקבל סרטן שד. כאשר אנחנו מבינים את כוחה של התודעה וכיצד אנחנו יוצרים את המציאות של עצמנו ע”י בחירת מחשבותינו, אנחנו מבינים שנשים אשר השתכנעו שגורלן הוא להיות מאובחנות עם סרטן שד, משתמשות בתודעה שלהן שלא בכוונה בדרכים המזיקות ביותר, בכך שהן מניחות את היסודות שבסופו של דבר יוצרים את המציאות ממנה הן הכי חוששות!

והדבר שהוא אולי המצער ביותר, אנחנו רואים את הטעות שבכריתת שדיים מתוך בחירה כאשר אותן נשים שעברו ניתוח כריתה זה בכל זאת נכנעות לסרטן. מדוע? פשוט למדי, כי הסרטן הוא לא דווקא הגידול! הגידול הוא רק סימפטום והסרת הסימפטום (הגידול), או במקרה זה הרקמה שבה אמור הגידול לשכון, היא החמצה מוחלטת של הנקודה! המחלה העיקרית היא מחסור בחמצן ובזה אנחנו צריכים להתמקד.

אנדריאס מוריץ סיכם כנראה הכי טוב את הנושא של גנים וסרטן כאשר אמר, ‘סרטן היה תמיד מחלה נדירה ביותר מלבד במדינות המתועשות ב-50-40 שנים האחרונות. הגנים האנושיים לא השתנו בצורה משמעותית במשך אלפי שנה. מדוע שהם ישתנו בצורה כה דראסטית עכשיו, ויחליטו פתאום להרוג המוני אנשים?……. כל חוקר גנטיקה טוב יגיד לכם שאמונה כזאת היא חסרת כל היגיון ולחלוטין לא מדעית.’

לסיכום, הסתמכות על גנטיקה כדי להעריך את רמת הסיכון שלך ללקות בסרטן השד לא רק שהיא כרוכה בהשלכות רציניות, אלא היא גם פשוט לא עומדת בביקורת המדעית!

עד כמה לאין שיעור יותר טוב לחיות בידיעה שאת מכתיבה את הגורמים הסביבתיים שמשפיעים על הסיכון שלך לקבל סרטן שד (או כל סרטן אחר), לעומת לחיות עם הפחד שאת יכולה להפוך לקורבן הבא של הצד הגנטי של הקובייה?

………………………………………………………………………………………………..

פרטים שכתב ביל הנדרסון על ד”ר ג’ני ליטל:

ד”ר ג’ני היא מחברת הספר”You Can Heal Yourself From Cancer Now!”  והיא עובדת במשרה מלאה כ”קואוצ’ר של סרטן” שעושה טיפולי קואוצ’ינג 1 על 1 ברחבי העולם בפגישות פיזיות ודרך  הטלפון. היא גם מעבירה סמינרים ומפגשי שיחה כחלק מהחיפוש והרצון שלה להעצים אינדיבידואלים בכל מקום ע”י כך שידעו כיצד לרתום את כוחותיהם הבלתי מוגבלים למניעת וריפוי סרטן.

מידע נוסף על ד”ר ג’ני והקואוצ’ינג שלה אפשר למצוא ב- http://www.canceralive.net

………………………………………………………………………………………………..

הערות של עידן:

 1. למרות הבדלים גדולים בהבנת המחלה וגורמיה בין ד”ר ג’ני לבין הרפואה החדשה, יש הסכמה מלאה לגבי מסקנתה העיקרית של ד”ר ג’ני במאמר הנ”ל, לפיה החלטה על כריתת שדיים מלאה כאקט של מניעת המחלה, היא החלטה תמוהה, בלשון המעטה.
   
 2. טיעוניה של ד”ר ג’ני וגם אלה של הרפואה החדשה, תואמים את התגליות של הביולוגיה החדשה, המראות שהתהליכים הקורים בגופנו, בכל תא ותא, נקבעים בעיקר כתגובה לצרכים המשתנים, בהתאם לדברים החיצוניים והפנימיים השונים שמשפיעים עלינו בכל הרמות – פיזית, מנטלית, רגשית, רוחנית וכו’. למטען הגנטי איתו נולדנו יש חשיבות והשפעה, אך הרבה פחות ממה שחשבו בעבר. בנושא זה מומלץ לקרוא את טיפ מס’ 16 ולצפות בהרצאה המצולמת (באנגלית) של ד”ר ברוס ליפטון בקישור הזה:
  Biology of Belief – by Bruce Lipton
   
 3. לפי התגליות של הרפואה החדשה, הגורמים לסרטן שד בצינורות החלב הם תמיד קונפליקטים של פרידה, והגורמים לסרטן שד בבלוטות החלב הן דאגות או מריבות/ויכוחים בתוך או בהקשר למה שהאישה מחשיבה כחלק מהקן שלה.
  לפי הסטטיסטיקה הרפואית, כ-80% ממקרי סרטן השד הם בצינורות החלב וכ-20% הם בבלוטות החלב.
  מומלץ לקרוא את המאמר סרטן השד – לפי התגליות המפתיעות של הרפואה החדשה
   
 4. לפי הרפואה החדשה יש חשיבות רבה לתזונה ולהימנעות מרעלים סביבתיים שונים, אך אלה הם לא הגורמים למחלה. החשיבות בתזונה מתאימה ובשמירת גוף נקי ככל האפשר מרעלים היא בעיקר בשמירתו של גוף חסון אשר יכול להתמודד יותר בקלות עם גורמי מחלות ולהבריא מהר יותר כאשר המחלה כבר קיימת.
   
 5. הרפואה החדשה לא רואה בסרטן כאויב או כתקלה של הטבע, אלא כביטוי לתהליך בו הגוף מנסה לעזור לנו להתמודד עם קונפליקט או טראומה שחווינו.

   
 6. גידולים בצינורות החלב בשד מתפתחים רק בשלב הריפוי. זה אומר, שבכ-80% ממקרי סרטן השד, הגוף כבר נמצא בתהליך ריפוי מהמחלה ועיקר הטיפול צריך להתמקד במניעת השפעות חוזרות של הקונפליקט כתוצאה מטריגרים, מה שמפריע ובמקרים רבים אף מונע את השלמת תהליך הריפוי הטבעי.
   
 7. לעבודתם של ד”ר ג’ני ושל מטפלים ורופאים אחרים כמותה, יש חשיבות עצומה בזכות הרצון האמיתי שלהם לעזור לחולים והתמיכה הרגשית והמקצועית שהם נותנים לחולים.
  כאמור, בכ- 80% ממקרי סרטן השד, הגידולים מתגלים בשלב הריפוי. במקרים אלה, עבודתם של המטפלים ההוליסטיים השונים יכולה להיות מועילה מאד בעצם התמיכה בחולות, גם אם הם לא מכירים את הידע של הרפואה החדשה. כל דבר שעוזר לחולה להיות אופטימית יותר, חזקה יותר ומודעת טוב יותר לקונפליקטים עימם היא מתמודדת, עוזר לקיצור ושיפור תהליך הריפוי.
   
 8. למרות דבריו של אנדריאס מוריץ המופיעים במאמר למעלה, כנראה שכן ייתכנו שינויים גנטיים מואצים בתקופה זו, וזאת מסיבות החורגות בהרבה ממסגרות המחקר המדעי המקובל. זוהי תקופה של שינויים עצומים ומהירים בכדור הארץ, שחלקם קשור לתיעוש המזורז, לזיהום המואץ ולעלייה העצומה ברמת הקרינות האלקטרו-מגנטיות מעשה ידי אדם. אך חלק מהשינויים קשור כנראה גם להשפעות אנרגטיות משמעותיות המגיעות מחוץ לכדור-הארץ.
   
 9.  עדכון מ-2016: ביל הנדרסון נפטר ב-4.7.2016 בגיל 84. הניוזלטר שלו והאתר שלו ממשיכים לפעול. 

 

פורסם לראשונה ב-9.8.2013
עידן סער

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן