טיפ 277: חרדה ודפיקות לב – ניתוח מקרה

חרדה ודפיקות לב – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה בעברית ב-12.4.2019

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע”י ד”ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה.באתר של ד”ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (אפריל 2019) 99 ניתוחי מקרים של ד”ר דה לאון, והם מופיעים בקישור הזה: Dr. Alvin’s Case Studies

…………………………………………………………………………………………………..

CASE STUDY 71

תאריך: אוקטובר 2017

מטופלת: אישה בת 19, ימנית

תלונות סובייקטיביות: המטופלת הופנתה לקליניקה בשביל עזרה לגבי התקפי חרדה ופאניקה. אמא שלה דיווחה שהם היו עדים להתקף פאניקה/חרדה שהיה לה חודשיים קודם לכן, ממש לפני תחילת שנת הלימודים (השנה הראשונה שלה באוניברסיטה). האמא מדווחת שהם פגשו את רופא המשפחה אשר אבחן אותה כסובלת מהפרעת חרדה כללית והמליץ על תרופות. אך מאחר וכבר לפני כן היא היתה מודעת ל-GNM, היא רצתה דיעה נוספת והיתה סקרנית לגבי ההסבר של ה-GNM. המטופלת מדווחת שהסימפטומים של החרדה מופיעים אצלה כדפיקות לב, קוצר נשימה, בחילות וסחרחורת. היא מודה שהסימפטומים הראשונים שלה התחילו כנראה כשהיתה הרבה יותר צעירה, בסביבות גיל 9 או 10. היא טוענת שהיא היתה מסוגלת לנהל את הסימפטומים שלה בצורה נורמלית, בלי להגיד לאף אחד או להראות סימנים כלשהם שהיא בחרדה. היא מציינת שרוב הטריגרים לחרדות שלה היו דאגה לגבי ביה”ס וציונים ואי היכולת שלה להיות טובה מבחינה אקדמית. היא גם דיווחה שהסימפטומים של החרדה באים והולכים, אך לעתים קרובות הם מופיעים כל יום, במיוחד במשך שנת הלימודים. היא מציינת שהיא נעשתה טובה מאד בלהסתיר את הסימפטומים או לנהלם בכוחות עצמה. המטופלת מודה שהיא היתה מפוחדת כאשר החרדה שלה הפכה להיות בלתי נשלטת לפני כמה חודשים ושהיא מודאגת מכך מאז.

התבוננות: המטופלת נראתה בריאה ובמשך פגישתנו לא הופיעו סימפטומים כלשהם של חרדה.

האיברים שנפגעו: שריר הלב הימני (חדרים): השרירים המשורטטים.

שכבת נבט: המזודרם החדש

המרכז השולט במוח: המדולה של הקורטקס

הסבר של ה-GNM: חרדה שמופיעה כדפיקות לב וקוצר נשימה: יתר סטרס שלילי בלתי ניתן להכלה בהקשר לאמא/ילד (כי היא ימנית). תוכנית ביולוגית מיוחדת זו כוללת אובדן של תאים ברקמת שריר הלב בשלב הפעיל של הקונפליקט, וחידוש ושיקום הרקמה בשלב הריפויהמטרה הביולוגית מושגת בסוף התוכנית הביולוגית, כששריר הלב נעשה חזק יותר מאשר לפני כן, כדי שיוכל לעמוד טוב יותר במצבי סטרס כאלה בעתיד. בזמן משבר הריפוי האדם חווה עוויתות כואבות, דפיקות לב וקשיי נשימה. נראה שהמטופלת חוותה משבר ריפוי לפני מספר חודשים, וכעת היא בשלב הריפוי (מצב של ריפוי תלוי) עם טריגרים שמעוררים את הסימפטומים. הכרחי לזהות את הקונפליקט המקורי שלה (DHS) ולהביאו למודעות שלה כדי שהתוכנית הביולוגית תוכל להשלים את עצמה.  

הבנה של ה-GNM: המטופלת הבינה את ההסבר של ה-GNM ובמקור חשבה שהלחץ שלה היה קשור לכך שבכיתה ג’ היא לא הרגישה מספיק מוכנה לשאת נאומים, מה שגרם לה להרגיש חולה וחרדה. אולם, לאחר שעשתה את החיבור, לא היו אצלה שינויים בסימפטומים במפגש הבא אצלנו מספר שבועות לאחר מכן. החלטנו לחפש קונפליקט אחר בסביבות אותו זמן. המטופלת נזכרה אז שההלחץ השלילי המהמם יכול להיות קשור לבעיה שהיתה לה בקריאה כשהיתה בכיתה ג’ (זה ה-DHS שלה). היא מודה שהיא נזקקה להרבה עזרה מאמא שלה שניסתה להיות מאד סבלנית איתה. היא מציינת שהיא לא רצתה לאכזב את אמה בכך שתפגר בביה”ס בגלל בעיות הקריאה שלה. מאז היא מרגישה תחושת חרדה בהקשר לביה”ס. בעקבות התבוננות פנימית נוספת, היא מודה שמתחת לפחד שלה להיכשל בביה”ס נמצא הפחד לאכזב את אמא שלה. היא מודה שזה תורגם לפחד שלה מכשלון בקריירה, ובחיים באופן כללי, מה שאולי הוביל להתגברות הלחץ המהמם סביב ההליכה לאוניברסיטה והאם היא תוכל לעמוד בזה. היא התבקשה לעשות את ההקשר המודע שסימפטומי החרדה שלה קשורים להרגשת הלחץ המהמם לגבי קריאה כשהיתה בכיתה ג’. היא גם היתה צריכה להבין שהיא קישרה את הפחד מכישלון אקדמי לאמא שלה, אשר אותה היא לא רצתה לאכזב. הומלץ לה להזכיר לעצמה שזה היה בטוח להיכשל ולעשות טעויות, כי אמא שלה היתה תומכת בה ואוהבת אותה בכל מקרה. היא היתה צריכה גם להבין שהיא יכולה לשחרר את אותם פחדי ילדות, מאחר והיא עכשיו בוגרת צעירה שהשיגה בהצלחה את מה שרצתה מבחינה אקדמאית. הומלץ לה לשנות את הפרספקטיבה שלה לגבי הצלחה אקדמית, להגיד לעצמה כשהיא נעשית חרדה, שאמא שלה אוהבת אותה בכל מקרה. ניתנו לה מספר טכניקות לאיזון והיא התבקשה לבוא לטיפול נוסף תוך מספר שבועות.

תוצאות: המטופלת שלחה לי אימייל חודש לאחר מכן, בו היא אומרת שהיא מרגישה הרבה יותר טוב מאז פגישתנו האחרונה. היא דיווחה שהיה לה רק מקרה אחד של חרדה מאז הטיפול האחרון אבל היא היתה מסוגלת להתמודד עם זה בעצמה. היא מציינת הרגשה של הקלה להיות פחות חרדה לגבי ביה”ס והביצועים האקדמיים שלה, ושהיא יודעת עכשיו מה מעורר את החרדה שלה ומה היא יכולה לעשות בהקשר לכך. במפגש נוסף מספר חודשים לאחר מכן, המטופלת שיתפה שהיא ממשיכה ללא בעיות של התקפי חרדה או פאניקה.

תורגם מתוך האתר:  https://www.learninggnm.com

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן