טיפ מס’ 47: כאבי גב

כאבי גב

לפי בקשתה של אחת הקוראות שלנו אתייחס הפעם לנושא של כאבי גב.

ההתייחסות תהיה בחלקה לפי הידע וההבנות של הרפואה החדשה ובחלקה לפי ידע ממקורות אחרים.

הכוונה כאן אינה להקיף את נושא כאבי הגב מכל צדדיו, אלא להביא מספר הבנות ונקודות מבט שאולי יוסיפו לכם עוד משהו על הידע הרב שיש כבר לרובכם בנושא זה.

 

א. הבנות על בסיס הידע של הרפואה החדשה

כפי שפורט במחלות הנגרמות כתוצאה מקונפליקטים של ירידת ערך עצמי, דלדול עצמות נגרם כתוצאה מקונפליקט חזק של ירידת ערך עצמי (יע”ע).

כאשר הפגיעה היא בעמוד השדרה, ובמיוחד בחלק המרכזי שלו, הגורם לכך הוא קונפליקט של יע”ע המשפיע על כל האישיות. תחושה חזקה של יע”ע כללית (“עבודת חיי, כל מה שהשקעתי למען הילדים, ירד לטימיון”, “אני לא יוצלח, חסר תועלת, שום דבר בחיים לא מצליח לי”, וכו’).

כאשר הפגיעה היא בחלק התחתון של עמוד השדרה, הגורם לכך הוא קונפליקט יע”ע הקשור לחוסר תמיכה. תחושה חזקה של חוסר תמיכה מצד בן/בת הזוג, חברים, עמיתים, הבוס וכו’.

בשלב הריפוי משתקמות החוליות שנפגעו. התרחבות החוליות בתהליך השיקום גורמת למתיחה של הפריוסטאום (“מיסב העצם”), שהיא רקמת חיבור צפופה העוטפת את כל משטח העצם ומתחברת לשרירים, גידים ורצועות. קצות הנוירונים הקשורים לעצמות נמצאים בפריוסטאום, וכך, מתיחת הפריוסטאום, שנגרמת כתוצאה משיקום עצמות החוליות, עלולה לגרום לכאבים עזים באותו מקום.

עוצמת הכאבים מסוג זה תלויה באינטנסיביות תהליך הריפוי. ככל שתהליך הריפוי מהיר יותר ועוצמתי יותר, כך גם הכאבים יהיו חזקים יותר. עוצמת תהליך הריפוי תלויה בעוצמה שהיתה לקונפליקט שגרם לבעיה, במשך הקונפליקט וכן בחוסן הגופני והנפשי שלנו.

שיקום עצמות הוא תהליך ארוך, שיכול להימשך מספר חודשים, ולכן גם כאבים אלה עלולים להיות ממושכים, עם עליות וירידות בעוצמתם.

מתיחת הרקמות סביב החוליות עקב התרחבותן של החוליות בתהליך הריפוי עלולה לגרום ללחץ חזק מאד על החוליות, עד כדי יצירת בלט או פריצת דיסק. כלומר, אם אנחנו מזהים שאדם שהיתה לו פריצת דיסק נמצא בשלב ריפוי מקונפליקט משמעותי של יע”ע ואם לא היה גורם פיזי ברור, כגון הרמת משא כבד, שגרם לפריצת הדיסק, יתכן מאד שפריצת הדיסק נגרמה כתוצאה מתהליך השיקום של החוליות והלחץ שזה גרם על הדיסק…

לעתים, כדי להגן על החוליות וחוט השדרה, נוצרת עווית של השרירים באזור אותן חוליות. עווית זו עלולה ליצור לחצים על העצבים ולגרום לכאבים. מטרתם העיקרית של כאבים אלה היא למנוע באופן זמני תנועות שעלולות לסכן את עמוד השדרה וחוט השדרה.

 

ב. הבנות וידע ממקורות אחרים

מצבי סטרס שונים גורמים למתח עצבי שמתמקד באזור הגב התחתון. ניתן לדמות מוקד מתח כזה כריכוז של חשמל סטטי המשפיע על העצבים בסביבתו בצורה המתבטאת בכאבים. טיפול בהילינג יעיל ביותר במצבים כאלה.

המירווח בין חוליות עמוד השדרה נקבע ע”י הדיסקים, וחשוב לזכור שכ-90% ממרכיביו של כל דיסק הם מים. מצב מתמשך של שתיה לא מספקת של מים גורמת לכך שהגוף נאלץ להשתמש בחלק מכמות המים שבדיסקים לצרכים חיוניים יותר. זה גורם להתכווצות מסויימת של הדיסקים, להקטנת המירווחים הבין-חולייתיים ולהגברת הסיכוי שיהיה לחץ פיזי על העצבים. לחץ זה עלול לגרום לכאבים חזקים.

הרבה אנשים שותים פחות מים במצבי סטרס. יש כאלה ששותים יותר קפה במצבי סטרס, דבר שמגביר עוד יותר את אובדן הנוזלים מהגוף.

 

טיפולים

ישנן שיטות רבות מאד לטיפול בכאבי גב. אציין כאן רק מספר קטן של דרכי טיפול שהן אולי פחות מוכרות ושנוכחתי מניסיוני שהן עובדות:

 1. כאשר הכאבים הם תוצאה של תהליך הריפוי מקונפליקט של יע”ע, חשוב ללמוד למנוע ככל האפשר השפעות חוזרות של אותו קונפליקט או של טריגרים העלולים לעורר אותו. לצורך הבנת הקונפליקט או מציאת הטריגרים יש לעתים צורך להיעזר במטפל המשלב שיטות שונות של תשאול ואבחון. הבנת התהליך והידיעה שהכאבים הם ביטוי לתהליך ריפוי, עוזרת מאד לסבול את הכאבים גם ללא שימוש במשככי כאבים.
   
 2. הפחתת סטרס, בכל דרך שעוזרת, כגון הילינג, דמיון מודרך, מודעות ועוד. יתכן מאד שהפחתת הסטרס תגביר זמנית את הסימפטומים של הכאב, אך זה יהיה סימן טוב מאד שאכן אנחנו נמצאים בתהליך הריפוי.
   
 3. לשתות מספיק מים. כמות המים הדרושה שונה בין אדם לאדם ומשתנה גם בהתאם לנסיבות (ראה מים).
   
 4. טיפולים פרטניים בשיטת “מחשבת הגוף”. לתחזוקה שוטפת מומלץ להצטרף לקבוצה שעושה התעמלות בשיטת מחשבת הגוף פעם או פעמיים בשבוע. כמו-כן יעיל מאד ללמוד ממורה עם ניסיון במחשבת הגוף מספר תרגילים שאפשר לעשות לבד בבית.
  מידע על מחשבת הגוף ניתן למצוא באתר www.bodyco.co.il
   
 5. טיפול עצמי בעזרת ביו-מגנטים טיפוליים. לבעיות גב משתמשים ב-6 ביו-מגנטים קטנים וחזקים, לפי פרוטוקול טיפולי פשוט אך מדוייק ומוגדר היטב.
  מידע על טיפולים בעזרת ביו-מגנטים טיפוליים ניתן למצוא באתר www.magnetimleripuy.com

 

פורסם לראשונה ב-8.7.2011
עידן סער

………………………………………………………………………………………………………………

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא מדיציני, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן