טיפ מס’ 51: תסמונת דאון (חלק ב’) – כוחו של המיינד לעומת כוחם של הגנים

תסמונת דאון (חלק ב’) – כוחו של המיינד לעומת כוחם של הגנים

פורסם לראשונה ב-5.8.2011

מובא כאן המשך תרגום הכתבה מהמגזין השוויצרי על המקרה של אנה, הילדה שנולדה עם תסמונת דאון והבריאה בעזרת הרפואה החדשה. החלק הראשון (תסמונת דאון (חלק ב’) – כוחו של המיינד לעומת כוחם של הגנים) מפרט את המקרה המדהים של הילדה אנה.

החלק השני, שכאן, דן על רקע המקרה של אנה, בסוגיות הקשורות לרפואה גנטית ובשאלה מי משפיע יותר – המיינד שלנו או הגנים.

ההיפר-קישורים שמופיעים בכתבה מקשרים אל הקטעים הרלוונטיים באנגלית באתר של ד”ר מרקולין.

………………………………………………………………………………………………………………

הרפואה החדשה מדברת בעד עצמה (המשך)

פורסם בכתב העת השוויצרי “זייטנשריפט”, גיליון 27/2000

האם גנים מרפאים את עצמם?

בעיקרון, כל תא סרטני מייצג שינוי בכרומוזומים. הרפואה החדשה של ד”ר האמר מראה שהסרטנים נשלטים מתוך HH ספציפיים במוח הניתנים לזיהוי, ואשר דרכם ניתן לעקוב ולגלות קונפליקט פסיכולוגי ספציפי.

יתרה מכך, הרפואה הקונבנציונלית מקבלת באופן מלא שגנים אינם סתם חבילות קשיחות של תכונות תורשתיות, אלא שהם לוקחים למעשה חלק במטבוליזם של הגוף, ומשתנים באופן קבוע בתחום המגבלות.

ד”ר האמר הציג לכן את השאלה האם שינוי במוח הישן ובמוחון יכול לגרום לשינויים זמניים בכרומוזומים – למשל, ב-Trisomy 21 שאחראי לתסמונת דאון. נראה שהניסיון עם אנה ועם ילדי דאון אחרים, מצביע באופן ברור שזה אכן מה שקורה.

ד”ר האמר הוסיף, “מה שיעמיד את המקרה שלנו למבחן בצורה הטובה ביותר יהיה לראות אם ה-Trisomy 21 יעלם תוך כדי פתרון הקונפליקט. אני מקווה מאד שזה אכן מה שקורה. המשמעות של זה תהיה שהילדים יוכלו לשוב לבריאות מלאה – פשוטו כמשמעו – יתכן אפילו שגם ברמת הכרומוזומים!” הוא גם מאמין, למשל, שילד כזה אשר חזר לנורמליות, יוכל בבוא העת להביא ילדים ללא הפגם הגנטי.

אם אכן יסתבר שד”ר האמר צודק, אזי בנין הקלפים שעליו מבוססת שיטת הרפואה הגנטית המיושמת כיום, יקרוס על עצמו. בכל שנה מושקעים מיליונים על פיענוח מה שאנחנו בני האדם קיבלנו בתורשה מקודמינו דרך הגנים – כנראה במטרה להיות מסוגלים לטפל במחלות תורשתיות.

אך, מה אם ניתן יהיה להוכיח שהשינויים הגנטיים אינם הגורם למחלות, אלא הם קורים כתוצאה מקונפליקטים בפסייכי של האדם – שניתן לראותם במוח? משמעות הדבר תהיה שהרפואה הגנטית המהוללת של ימינו לא תוכל לעולם לרפא את גורם המחלה, מאחר שהגנים כבר יהיו ביטוי לגורם הרבה יותר עמוק.

ריפוי אפשרי רק אם מוצאים את שורש גורם הבעיה. הטיפול בסימפטומים בלבד הוא עקר. אנחנו, בני האדם המודרניים, צריכים כבר להבין לפחות את זה.

מחקר הגנים האנושיים נמצא בנתיב שגוי

גנטיקאים מתייחסים ל-97% מהמבנה הגנטי האנושי (מה שקיבלנו בתורשה) כזבל – מה שנקרא “DNA זבל”, כלומר, ללא ערך כלשהו.

מהנדסים גנטיים מאמינים בכוחם הבלתי מוגבל של הגנים, וחלקם אפילו חילקו את החיים של איכות הגנים ל ‘בעלי ערך’ או ‘חסרי ערך’. כתוצאה מכך, הם רוצים עכשיו לעסוק במחלות תורשתיות דרך כפיית מניפולציות חיצוניות, או ע”י מניעת התפתחותו של העובר מלכתחילה. הם רוצים לעשות אנליזה גנטית של החיים שטרם נולדו, כך שהאמא לעתיד (ולאחר מכן אולי אפילו המדינה) תוכל להחליט אם ילד זה “שווה” שנאפשר לו להגיע למימוש מלא.

דרך חשיבה זו מאפשרת לרעיון השבחת הגזע להרים שוב את ראשו הנתעב.

כיצד תגיב , אם יאמרו לך שיש סבירות גבוהה לכך שאתה הולך למות מסוכרת בגלל הגנים שלך? האם תאמין לזה? אם כן, אזי הוודאות הרבה באמונה זו היא שתהרוג אותך, כי אנשים מושכים אליהם את מה שהם פוחדים ממנו יותר מכל – כי המיינד שולט בגוף ולא להיפך, כפי שהגנטיקאים רוצים שנאמין.

השינויים הפלאיים באנה הראו לנו באופן ברור שכוחו של המיינד חזק יותר מכוחם של הגנים. למרות שהפגם הגנטי ב-Trisomy21 גרם לפי ההנחה לנכות, תסמונת דאון ניתנת ללא ספק לריפוי כאשר פותרים את הקונפליקטים הקשורים אליה. יתכן שלגנים עצמם יש את היכולת לרפא.

הלוואי והבנה זו תיתן להורים לילדים החולים במחלות תורשתיות את האומץ להאמין במה שנראה בלתי אפשרי.

כי, כפי שאנה הוכיחה בצורה כה מרשימה, תמיד יש תקוה!

בן

………………………………………………………………………………………………………………

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא מדיציני, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן