טיפ מס’ 59: ערמונית מוגדלת – ניתוח מקרה

ערמונית מוגדלת – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה בעברית ב-30.9.2011

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע”י ד”ר אלוין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד”ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה 20 ניתוחי מקרים של ד”ר דה לאון.

………………………………………………………………………………………………………………

CASE STUDY #15

תאריך: 23.3.2011

מטופל: גבר בן 38, ימני.

תלונות סובייקטיביות: אובחן עם בלוטת ערמונית מוגדלתדלקת בערמונית מאז יוני 2008 ולוקח מאז תרופות. הסימפטומים שלו כוללים תדירות גבוהה של דחיפות להשתין עם טפטוף. המטופל מדווח שיש לו את כל בדיקות האבחון שעשו לו, כולל בדיקות דם ואולטרסאונד. הוא מציין שהוא לוקח תרופות, אך עדיין מתלונן על טפטוף ועל דחף קבוע ללכת לשירותים, שלפעמים זה כל-כך רע עד שהוא לא יכול לצאת מהבית. כהערה צדדית, המטופל מדווח שכפות רגליו קרות כל הזמן, ובמיוחד כשהוא תחת סטרס.

התבוננות: אין סימנים נראים לעין של דלקת; טווח תנועה מלא בחלק התחתון ובחלק הצווארי של עמוד השדרה. הוא לא דיווח על דחיפות כלשהי במשך הייעוץ הראשון.

האיברים שנפגעו: בלוטת הערמונית.    שכבת נבט: אנדודרם    המרכז השולט במוח: גזע המוח.

הסבר של ה-GNM: ערמונית מוגדלת: קונפליקט רבייה, קונפליקט של הזדווגות, קונפליקט של יריבות/תחרות, קונפליקט מגדרי גורמים להתרבות מהירה של תאים בבלוטת הערמונית וכתוצאה מכך יש הגדלה של הערמונית, אשר יכולה להשפיע על זרימת השתן אם היא לוחצת על השופכה. המטופל נמצא כעת תחת השפעה של tracks (טריגרים) אשר מפעילים מחדש את הסימפטומים וגורמים למצב של ריפוי תלוי בשנתיים וחצי האחרונות. הוא יצטרך לזהות את הקונפליקט המקורי וכן את הטריגרים הקשורים אליו כדי להשלים את התוכנית הביולוגית המיוחדת (SBS).

הבנה של ה-GNM: המטופל הבין את ההסבר והכיר בכך שהקונפליקט שלו קשור בבוסית שלו שהיא אישה מאד דומיננטית (“קונפליקט מגדרי”). הוא מדווח שהוא החל לעבוד באותה חברה לפני כשנתיים וחצי ובשבוע הראשון לעבודתו כמפקח, לקחה אותו הבוסית שלו הצידה כדי להגיד לו מה היו הסיבות לכך שהמפקח הקודם פוטר. היא ציינה שהמפקח הקודם לא היה מסוגל לשמור על ‘דיסטנס’ מהעובדים ולא היה מספיק אסרטיבי כמפקח. המטופל זוכר שהוא הרגיש לחוץ משיחה זו (ה-DHS שלו), ומודה שלעתים קרובות הוא היה זוכר את מילותיה כשהיה פונה לחלק מעובדיו. הוא הרגיש שהיה עליו להפעיל מאפיינים של אסטרטיביות ודומיננטיות אשר לא היו בהכרח דברים שהוא הרגיש שהוא היה צריך לעשותם במקור כי הוא היה מספיק בטוח ביכולתו להתמודד עם האנשים. הומלץ לו לעשות את ההקשר לגבי הערמונית המוגדלת שלו והצורך שלו להיות יותר דומיננטי בעבודה סביב עובדיו. הוא גם התבקש להיות יותר מודע למתי נעשים הסימפטומים שלו יותר בולטים ולקשר את הסימפטומים ל-DHS המקורי.

תוצאות: בביקור חוזר 3 שבועות לאחר מכן, דיווח המטופל שהוא יצא לחופשה של 8 ימים, פעם ראשונה מאז שהחל לעבוד באותה חברה. הוא הודה שבזמן החופשה הוא הרגיש 90% יותר טוב עם מעט מאד סימפטומים, אם בכלל. הוא מצהיר שכאשר חזר לעבודה ביום שני, הסימפטומים שלו חזרו (הטריגרים שלו). הוא מודה שהוא משוכנע כעת שהגדלת הערמונית קשורה לשיחה עם הבוסית שלו והקונפליקט עליו שוחחנו. הוא היה נלהב לעבוד עכשיו על להיפטר מכל צורך להיות אסרטיבי ודומיננטי בעבודה והודה שהוא יצר יחסים טובים עם הצוות שלו. לאחר ביקורו הרביעי הוא דיווח שבדיקת אולטרסאונד שעשה לאחרונה הראתה שגודל הערמונית היה נורמלי. לאחר ביקורו הששי הוא מדווח שהדחיפות להשתין השתפרה כל שבוע בצורה משמעותית והוא מרגיש שיש לו שיפור של יותר מ-70%, עם רק קצת טפטופים שעדיין קורים. הומלץ לו לעשות תרגילי Kegal כדי לעזור בחיזוק שרירי שלפוחית השתן ולעזור לו להגיע לשליטה טובה יותר על ההשתנה שלו. בביקורו השמיני הוא דיווח שהוא מרגיש שיפור של 90% עם מעט מאד סימפטומים. הומלץ לו להמשיך להזכיר לעצמו את הקונפליקט המקורי ושהוא יכול להיפטר מזה ולהתקדם הלאה עד שהסימפטומים שלו יוכלו להיפתר לחלוטין וה-SBS תושלם.

…………………………………………………………………………………………………………………

הערות של עידן:

  1. ד”ר דה לאון הוא כירופרקט במקצועו דבר המאפשר לו להיעזר גם בידע של הכירופרקטיקה לצורך אבחון מצבו של המטופל. במסגרת הרפואה החדשה, כל מטפל אמור להיעזר בידע והניסיון שיש לו משיטות אחרות לצורך שיפור האבחון והטיפול.
  2. “תרגילי Kegal” זהו אחד השמות הנפוצים ל”תרגילי רצפת האגן”, שאחת ממטרותיהם העיקריות היא שיפור השליטה על ההשתנה.
  3. מאמר מפורט בעברית על סרטן הערמונית ניתן למצוא בקישור הבא:
    סרטן הערמונית – לפי התגליות של הרפואה החדשה

………………………………………………………………………………………………………………

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא מדיציני, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

גלילה למעלה
דילוג לתוכן