טיפ מס’ 167: הסכנות הנסתרות באבחון סרטן

הסכנות הנסתרות באבחון סרטן

פורסם לראשונה ב-6.2.2015

הטיפ הפעם הוא תרגום מאנגלית של מאמר שפורסם בקישור הזה: The Hidden Dangers of Cancer Diagnosis, באתר של Dr. Janey Little, וטרינרית מדרום-אפריקה, אשר עברה לטפל בבני-אדם ברפואה אלטרנטיבית.

מאמר זה אינו קשור לרפואה החדשה אך הוא מתאר בצורה יפה וברורה את אחד הדברים שהרפואה החדשה מדגישה שוב ושוב – ההשפעה ההרסנית שעלולה להיגרם לנבדק כתוצאה מההודעה שהתגלה סרטן בגופו.

………………………………………………………………………………………………….

הסכנות הנסתרות באבחון סרטן!

דמייני את התסריט….את מרגישה גוש בשד שלך, או אולי הגוש התגלה בבדיקת ממוגרפיה שגרתית. את מרגישה פחד מתגעש בבטן בגלל המשמעות שיכולה להיות לזה. למחרת את הולכת לרופא שלך וזמן קצר לאחר מכן, אחרי שאיבת מחט או ביופסיה, את מקבלת את התוצאות המצמררות…..יש לך סרטן שד! (ניתן לדמיין תסריט דומה לכל סוג של סרטן).

כאשר אתה מאמין שסרטן מהווה איום אמיתי על ההישרדות המיידית שלך, ניתן להבין שהחדשות האלה יכולות להיות הרסניות. מחשבות על מוות אפשרי וההשפעה שיכולה להיות לזה על משפחתך והאנשים האהובים עליך, ומחשבות על המחר שנגנב, יכולות להיות מרסקות!

לא יקל על כך הלחץ הבלתי נמנע שיחוו רב האנשים מהרופא שלהם שלוחץ לעשות כמעט מייד ניתוח ו/או כימותרפיה. המחשבות על ניתוח, שלא לדבר על תופעות הלוואי המתישות והידועות לשמצה של הכימותרפיה שצפויות לך, מספיקות כדי לעשות מהפיכה בחייו של כל אחד!

עם זאת, מה שקורה בגופך בימים והשבועות שלאחר אבחון הסרטן, אם זה גורם לך להיות אחוז בפחד כי אתה מאמין שיש איום על קיומך, זה משהו שראוי להתייחס אליו…..

במצב זה של פחד עז, גופך שהוא תחנת כוח לכימיקלים, מקבל מהלומה משתקת. הייצור הרגיל בגוף של כימיקלים אנטי-סרטניים כגון אינטרפרון ואינטרלאוקין 2 נפסק פתאום במצב זה של פחד. מתווספים לכך הורמוני הסטרס כגון קורטיזול, אשר משתחררים כל עוד נמשך מצב זה שנתפס כמאיים, והתוצאה היא דיכוי המערכת החיסונית שלנו.

בנוסף, יש נפילה דרמטית בשחרור ההורמונים שמשרתים אותנו לריפוי כמו האנדורפינים הטבעיים שלנו והורמוני הגדילה. ואז יש את ‘ייבוש’ כל מיצי העיכול שלנו במצב זה של “הילחם או ברח” כך, שמרכיבי התזונה במזונותינו שאנחנו צריכים להזנת התאים יותר מתמיד בזמן שיש לנו סרטן, פשוט לא מתעכלים או לא נספגים כפי שהם היו מתעכלים באווירה רגילה, רגועה ומאושרת.

לכן, בדיוק בזמן בו אנחנו צריכים לקרוא למערכת החיסונית שלנו לרפא אותנו, אנחנו משתקים שלא מדעת את מנגנוני הריפוי המוטבעים בנו, פשוט בכך שאנחנו מבועתים ע”י מה שאנחנו תופסם כאיום מיידי על קיומנו!

מתווספת לכך גם האמונה שהשתרשה עמוק אצל מרבית האנשים: זו האמונה שסרטן היא ‘מחלה ממיתה’. כאשר אתה לוקח בחשבון את כוחה של המחשבה (מיינד), אמונה זו לכשעצמה יכולה להכין את הקרקע לכך שפחדיו הגרועים ביותר של חולה הסרטן יהפכו לנבואה המגשימה את עצמה!

לסיכום, הפעולה הפשוטה של קבלת אבחון של סרטן יכולה להיות יותר מזיקה מהמחלה עצמה!

אך האמת היא, שסרטן היא מחלה קשה רק כאשר אנחנו נכשלים להבין אותה, ואנחנו ממקדים את כל האנרגיה שלנו בגידול (שהוא רק סימפטום) במקום בגורם האמיתי. אנחנו יודעים שגישה המבוססת על טיפול בסימפטומים לא יכולה לעבוד בטווח הארוך, והתוצאות העגומות של הטיפול (קצת יותר מ-2% הצלחה לטיפולים כימותרפיים – לפי הז’ורנל לאונקולוגיה קלינית) מוכיחות זאת!

ב-‘Cancer Alive‘ (אלה הסמינרים שמעבירה Dr. Janey), אנחנו מזכירים לעצמנו שלא רק שפחד משתק זה מזיק לריפוי שלנו; הוא גם לא נחוץ!

כאשר אנחנו לומדים על האמת של מחלת הסרטן ומשילים את ‘המסתורין’ שלה, אנחנו מבינים שהגידול הסרטני הוא פשוט סימפטום של המחלה האמיתית, ושהמחלה האמיתית – מחסור בחמצן – היא הפיכה לחלוטין כאשר אנחנו עושים את הפעולות הדרושות להחזרת החמצן לתאים.

ידיעה זו מאפשרת לנו להרגיש מחוזקים בידיעה שאנחנו יכולים להכתיב את הריפוי של עצמנו מסרטן! לזה יש השפעה שעוזרת להמיס את הפחד שלנו, מה שמביא לשיפור בריפוי שלנו!

חשוב לכן, שינוי הבנתנו את הסרטן לא רק שמשפרת את הניסיון שלנו כחולי סרטן למשהו שהוא חיובי ומחזק (לעומת כזה של עינוי עם חרדה ופחד), אלא גם יוצר את המצע לשיפור ניכר בסיכויי ההישרדות שלנו!

………………………………………………………………………………………………….

הערות של עידן:

 1. ד”ר ג’ני טוענת במאמר הנ”ל שהגורם לסרטן הוא מצב בו יש ירידה משמעותית באספקת החמצן לתאים.
  לפי הרפואה החדשה הגורם לסרטן הוא תמיד קונפליקט ביולוגי (טראומה) כלשהו שהפעיל תוכנית ביולוגית שמטרתה לעזור לנו להתמודד עם הקונפליקט.
  המשותף לשתי הגישות היא ההבנה שהגידול עצמו הוא רק סימפטום של המחלה.
   
 2. ירידה ברמת החמצן בתאים נגרמת מסיבות שונות הכוללות סטרס, תזונה לא מתאימה, רעלים שונים בגוף, עודף חומציות בגוף, נשימה לא מספיק טובה, חיים בסביבה עם רמת חמצן נמוכה באוויר ועוד.
  מבחינה בריאותית, גם ללא קשר לסרטן, יש חשיבות רבה לכך שרמת החמצן בתאים תהיה מספיק גבוהה. ישנן דרכים שונות להשיג זאת והן כוללות בין היתר:
  – שיטות שונות של פתרון הקונפליקטים והפחתת סטרס
  – לגור בסביבה כפרית עם אוויר נקי
  – תזונה מתאימה. לאדם בריא מומלץ שלפחות 60-50% מהמזונות יהיו כאלה שיוצרים בסיסיות בגוף. לחולי סרטן ההמלצה היא שכ-80-60% מהמזונות יהיו יוצרי בסיסיות בגוף. בנושא חומציות ובסיסיות ניתן למצוא מידע נוסף במאמר הזה: עודף חומציות בגוף (זהו מאמר ישן שנכתב לפני שלמדתי את הרפואה החדשה, אך ברובו הוא עדיין רלוונטי).
  – פעילות גופנית (בהתאם למצב החולה).
  – שימוש בביו-מגנטים טיפוליים חזקים
  – תוספי תזונה מתאימים
  – טיפולים רפואיים בתא לחץ
  – שימוש ב“חמצן מופעל”
  ועוד
   
 3. ד”ר ג’ני מפרטת במאמר הנ”ל את התהליכים הפיזיולוגיים הקורים בגוף במצב של סטרס.
  הרפואה החדשה מוסיפה על כך את סוג המחלה (תוכנית ביולוגית) שמתפתחת כתוצאה מסוג הסטרס הספציפי (הקונפליקט) ממנו סובל אותו אדם.
  לדוגמא:
  – סרטן בנאדיות הריאה – פחד מוות
  – סרטן בצינוריות החלב בשד – קונפליקט של פרידה
  – סרטן בלבלב – כעסים או משהו שהיה קשה עד בלתי ניתן לעיכול
  – סרטן עצמות – ירידת ערך עצמי
  וכן הלאה.

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן