טיפ מס’ 101: חוסר תחושה בשתי הזרועות – ניתוח מקרה

חוסר תחושה בשתי הזרועות – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה ב-27.7.2012

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע”י ד”ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד”ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (יוני 2012) 25 ניתוחי מקרים של ד”ר דה לאון.

………………………………………………………………………………………………………………

CASE STUDY #4

תאריך: יולי 2010

מטופל: אישה בת 30, ימנית.

תלונות סובייקטיביות: חוסר תחושה (numbness) בשתי הידיים מגב הזרוע למרפק ולאמה.

היא מדווחת שחוסר התחושה נעשה קשה יותר במיוחד בלילה, ממש לפני השינה. היא מדווחת שחוסר התחושה נמשך אצלה כ-3 שנים. היא מצהירה שלעתים תכופות היא מתעוררת בלילה כשידיה רדומות ושהיא צריכה לנער אותן למספר שניות כדי שהתחושה תחזור. היא מודה שחוסר התחושה קורה תמיד בלילה, אפילו אם היא לא בחדר השינה שלה. היא מדווחת שעשו לה מספר בדיקות לאבחון ונאמר לה ע”י רופא המשפחה שיש לה כנראה בעיה של הולכה עצבית בזרועות. אבל, היא לא היתה בטוחה מדוע היא חווה את חוסר התחושה בעיקר בלילה במיטה.

תצפית: למטופלת היה טווח תנועה מלא בצוואר, כתפיים ומרפקים. בזמן הבדיקה לא היו לה כל סימפטומים של חוסר תחושה.

האיברים שנפגעו: פריוסטאום (שכבת עור שצמודה לעצמות) בחלקים הגבוהים והנמוכים של הזרועות משני הצדדים, במיוחד בצד החיצוני של הכתפיים והזרועות.

שכבת נבט: אקטודרם

מרכז שליטה במוח: הקורטקס (הקורטקס הפוסט-סנסורי)

הסבר של ה-GNM: הפריוסטאום מייצג קונפליקט של פרידה ברוטלית, או רצון להיפרד ממישהו. ההופעה של חוסר תחושה אצל מטופלת זו בצד החיצוני של שתי הזרועות מצביעה על “רצון להרחיק, לדחוף או להיפרד” ממישהו. היא נמצאת כעת בריפוי תלוי לאור הדיווח שלה שחוסר התחושה מחריף ביותר בלילה כשהיא שוכבת במיטה. היא מושפעת מטריגר (track) שמוכרחים לזהותו ולהביאו למודעות שלה כדי לעזור לה להשלים את הריפוי.

הבנה של ה-GNM: לאחר דיון בקונפליקט שמעורב כאן, המטופלת ציינה שחוסר התחושה החל לפני כ-3 שנים לאחר פרידה מחבר מתעלל. כאשר היא נשאלה יותר לגבי הטריגר שקשור ללילה, היא ציינה מקרה בו היא היתה במיטה בדירתה, החבר שלה הגיע ונקש באמצע הלילה וניסה לפרוץ לתוך החדר שלה (ה-DHS שלה). היא נזכרת שהיא היתה בהלם ובפחד, ורק רצתה שהוא יעזוב אותה לנפשה. המטופלת נעשתה מודעת לקשר שבין חוסר התחושה בזרועות לבין רצונה להיפרד מהחבר לשעבר שהיה מתעלל. המטופלת מודה שהיא עדיין חוששת מדי פעם מכך שהיא עלולה להיתקל יום אחד בו או בחבריו. היא מדווחת שהיא תעבוד על שחרור פחדי העבר וחרדותיה לגבי החבר לשעבר, מאחר שהיא עכשיו בזוגיות חדשה שהיא מאד מאושרת ממנה. היא נמצאת כעת בריפוי תלוי, כי גופה עדיין מקשר את הזמן שלפני השינה עם ההלם שהיה בגלל החבר לשעבר שניסה לפרוץ לדירתה בזמן שהיא ישנה.

תוצאות: המטופלת הבינה את ההסבר של ה-GNM ודיווחה שהיא תמשיך לעבוד על שחרור הפחדים שיש לה מלהיתקל בחבר לשעבר, ושהיא תשנן לעצמה בלילה ש”זה בטוח להיכנס למיטה”. שבוע לאחר מכן, היא דיווחה על ירידה משמעותית בחוסר התחושה. 3-2 שבועות לאחר מכן היא הגיע לטיפול בבעיה אחרת. היא מדווחת שאין לה יותר חוסר תחושה בזרועות ושהיא יכולה לישון בלי להתעורר בלילה. 3 חודשים לאחר מכן היא דיווחה שחוסר התחושה נעלם לחלוטין ושהיא כבר לא חושבת יותר על החבר לשעבר באותה הדרך.

………………………………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא מדיציני, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן