טיפ מס’ 209: סביבה תומכת

סביבה תומכת

תהליך ריפוי ממחלה קשה הוא לעתים קרובות כמו שייט בים סוער בו הגלים מסיטים מדי פעם את המתרפא מהכיוון שבחר ומסתירים מפניו את המגדלור או את הנתיב לנמל הבית.

בלי מערכת ניווט אמינה עלול יורד הים לאבד לגמרי את הכיוון, ובלי חיזוק, עידוד ותמיכה בכל דרך אפשרית, הוא עלול להתייאש לפני שתחלוף הסערה.

המציאות מראה לנו שוב ושוב, עד כמה חיוני הוא לאפשר למטופלים סביבה תומכת וליווי בייעוץ והכוונה בכל שלב בו הוא נקלע לים סוער.

ניסיוני מראה לי שהרפואה החדשה היא מערכת ניווט סופר מדוייקת ואמינה, אך בגלל היותה מורכבת, שונה מהמקובל ולא אינטואיטיבית, זקוק המתרפא שנקלע לסערה, לייעוץ והכוונה צמודים ממישהו שמתמצא מספיק טוב ב”מערכת ניווט” זו.

לדוגמא:

אישה אובחנה עם סרטן שד בצינורות החלב. טראומה. סערה.

מחוסר מידע אחר, היא מקבלת את עצת הרופאים לעשות ניתוח, כימותרפיה והקרנות.

אם היתה בידיה את “מערכת הניווט” של הרפואה החדשה היא היתה מייד מבינה:

זהו שלב הריפוי מקונפליקט של פרידה. רק צריך לדאוג שלא יהיו טריגרים ואני בדרך להחלמה מלאה באופן טבעי.

לאחר מספר שבועות מגלים אצלה “גרורות” בריאות, בכבד ובעצמות. שוב סערה.

מה היתה אומרת “מערכת הניווט” החדשה על הממצאים החדשים?

אלה לא גרורות, אלא קונפליקטים חדשים שנוצרו בגלל האבחון של סרטן השד, ועכשיו צריך לטפל גם בהם:

סרטן בנאדיות הריאה – פחד מוות

בעצמות –ירידת ערך עצמי (כללית או מקומית)

בכבד – מי יטפל בילדיי (או בעצמי, או בעסק שלי, וכו’) ?

 

הבנת הסימפטומים

במקרים רבים הרפואה החדשה מפרשת את הסימפטומים בצורה הפוכה מהפירוש של הרפואה המקובלת. זה עלול ליצור דילמות רציניות אצל המטופל שמנסה לנווט את דרכו אל הריפוי.

דוגמאות:

1. נפיחויות בבלוטות הלימפה עם חום בינוני.

האבחון של הרפואה המקובלת: לימפומה מסוג הודג’קין.

מה צריך לעשות? כימותרפיה. ואם זה לא יספיק, יהיה אולי צורך לעשות השתלת תאי גזע.

סערה!

כיצד מפרשת זאת “מערכת הניווט” החדשה?

זהו שלב הריפוי מקונפליקט בעוצמה בינונית של ירידת ערך עצמי.

צריך רק ללמוד כיצד לא להיות מושפע מטריגרים.

2. כאבי ראש ולאחריהם התקף אפילפטי ואובדן הכרה.

נעשו בדיקות הדמיה ונמצא גידול במוח.

האבחון הרפואי – סרטן במוח.

מה צריך לעשות? ניתוח והקרנות.

סערהסוף הדרך!

כיצד מפרשת זאת הרפואה החדשה:

משבר ריפוי (מקונפליקט כלשהו שצריך לגלות מהו) והנבדק נמצא למעשה בחצי השני של שלב הריפוי, לקראת החלמה מלאה.

וכן הלאה.

בהיעדר הכוונה וייעוץ מתאימים, אנשים עוברים מסעות ייסורים בבתי החולים ובבית, בטיפולים שלפחות לפי התגליות של הרפואה החדשה, הינם מיותרים ושגויים בחלק גדול מהמקרים.

 

טריגרים

על טריגרים כתבנו בהרחבה במספר מאמרים ובעיקר כאן: טריגרים..

זהו נושא קריטי אשר מהווה מוקש בהרבה מאד תהליכי ריפוי.

לדוגמא:

התגלה אצל אישה סרטן שד בצינורות החלב.

היא הבינה שזה קשור לקונפליקט של פרידה, שהתפתח בעקבות העדרויות רבות של הבעל מהבית. היתה שיחה, הבעל הסביר את הלחצים בעבודה שמחייבים אותו להיעדר, האישה קיבלה (לפחות מנטלית) את הסבריו, הקונפליקט נפתר ואז הופיע הגידול כחלק מתהליך הריפוי.

אבל, בתוך תוכה, משהו אצל האישה לא לגמרי האמין ובפועל, כל פעם שהבעל נעדר מהבית יותר זמן מהרגיל, זה היה מבחינתה טריגר שגרם לנסיגה בתהליך הריפוי – מצב של “ריפוי תלוי”.

בכל פעם שיש טריגרים עם נסיגה בריפוי וחזרה שוב לתהליך הריפוי, המתרפא חווה שוב סימפטומים שלפעמים הם קשים ולא נעימים, ואם הוא לא מבין את משמעותם הוא עלול שוב להיכנס לחרדות, פחדים, פאניקה, אובדן תקווה וכן הלאה. סערה.

בכל פעם כזאת, אם יש למטופל מישהו שאליו הוא יכול לפנות ולקבל ייעוץ והכוונה, זה יכול להיות מה שיקבע אם המטופל יתגבר על הסערה (ויחלים לחלוטין) או שהסערה תתגבר עליו (ומצבו יתדרדר למקומות לא רצויים).

 

קבוצות תמיכה

ישנם הרבה מחלימים אשר מוצאים תמיכה רבה במפגשים מאורגנים עם מחלימים אחרים המתמודדים עם אותו סוג של מחלה.

ישנן קבוצות תמיכה שמאורגנות ע”י האגודה למלחמה בסרטן, “תעצומות” או ארגונים אחרים. המארגנים והמנחים של קבוצות אלה עושים עבודת קודש.

אני מאמין שבמשך הזמן יחלחל הידע של הרפואה החדשה גם למנחים של קבוצות אלה, מה שלהערכתי יחזק עוד יותר את ההשפעות המיטיבות של מפגשי קבוצות התמיכה.

מספר התייחסויות ותובנות נוספות

 1. הגישה הטיפולית שלנו אומרת, שהיחידי שיכול באמת לרפא את החולה, הוא החולה עצמו. המטפלים עוזרים, מכוונים, תומכים, מחזקים ומייעצים, אך רק החולה עצמו יכול בסופו של דבר לפתור את הקונפליקטים שלו ולמזער או לנטרל השפעות חוזרות שלהם.
  גישה זו עלולה להרתיע חלק מהחולים הרגילים למנטליות השלטת ברפואה המקובלת, לפיה החולה מוסר את עצמו בידי הרופאים והם מרפאים אותו.
  חשוב להדגיש: אין כוונתנו לעזוב את החולה לנפשו מבלי תמיכה. כוונתנו היא, שאם החולה לא לוקח אחריות על חייו ולא מוכן להתאמץ כדי להבריא, יש קושי רב לעזור לו.
   
 2. אם החולה מאמין בלב שלם בגישה של הרפואה המקובלת, סיכוייו להבריא בעזרת הרפואה המקובלת גבוהים יותר מאשר אם הוא יחליט ללכת רק בדרך האלטרנטיבית למרות שהוא לא מספיק מאמין בה או סומך עליה.
   
 3. התחום של הרפואה המשלימה או האלטרנטיבית כולל הרבה מאד שיטות או “מערכות ניווט”. ישנן שיטות השמות את הדגש על תזונה, או על תרופות הומיאופטיות, או על מכשירי תדרים, או על מגנטים, או על הילינג, וכו’.
  זה מבלבל מאד חולים המחפשים באיזו דרך לבחור.
  בכל אחת משיטות הטיפול יש דברים טובים שעוזרים לריפוי, וישנם סוגי אנשים שדוקא שיטת טיפול מסוג מסויים היא זאת שתעזור להם יותר מהשיטות האחרות.
  לפי ניסיוני והבנתי אני יודע כיום בוודאות, שהתגליות של הרפואה החדשה יכולות להיות כלי עזר מצויין למטפלים בכל שיטת טיפול שהיא.
   
 4. אדם שהתבשר שהוא חולה במחלה קשה כלשהי, מאמץ לעצמו בד”כ אחת או יותר מדרכי הטיפול שמבוססות על תפיסה שנראית בעיניו טובה או נכונה או מתאימה לו, בין אם זה לפי המלצות של רופאיו, בני משפחתו, חברים, מטפלים, קריאה באינטרנט וכו’.
  כל עוד הוא מאמין ששיטות הטיפול בהן בחר הן הטובות ביותר בשבילו – זה נותן לו כוח, מוטיבציה ונקודת משען, או נקודת התמקדות.
  אם מסיבה כלשהי הוא מאבד לרגע את האמון בדרך שבחר, עלול להיווצר אצלו ואקום שלתוכו יכולים להיכנס פחדים, חרדות, דאגות ואפילו ייאוש.
  במצב כזה יש חשיבות רבה למלא את הואקום בידע חדש ותפיסה חדשה, מסוג שיכול לעזור למטופל בדרכו להבריא.
  משמעות הדבר היא, שלא מספיק לתת למטופל המלצות טיפוליות שונות, אלא חשוב שיבין את התפיסה החדשה (במקרה שלנו – הרפואה החדשה) ויקבל מספיק ידע והבנות שייתנו לו את אותה נקודת משען או מיקוד שאבדה לו.

 

לסיום
מערכות התמיכה בחולים ומחלימים נמצאות כיום ברובן המוחלט בשליטה של הרפואה המקובלת.
בזכות לחץ של הקהל, הוכנסו רפואות משלימות שונות לתוך המערכת הרפואית המקובלת, אך הן פועלות בתוך מערכת זו תחת התפיסה של הרפואה המקובלת.
ישנם חולים שבשלב זה המערכת המקובלת תתאים להם יותר, כי הם זקוקים למעטפת תמיכה מלאה.

תפילתי היא, שלא ירחק היום בו יוכל כל חולה לבחור גם במעטפת תמיכה אלטרנטיבית הוליסטית, הכוללת רופאים, מטפלים, יועצים ובתי ריפוי והחלמה שנעזרים בתגליות של הרפואה החדשה ובכל שיטה אחרת שמחזקת ומאיצה את תהליכי הריפוי הטבעיים.

 

פורסם לראשונה ב-18.9.2016
עידן סער

  …………………………………………………………………………………………..

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן