img-0
טיפ מס’ 83: הסיפור על מאשה ודאשה

הסיפור על מאשה ודאשה – ניתוח מקרה

מובא כאן הפעם תרגום של כתבה על תאומות סיאמיות רוסיות, שלמרות שהיו מחוברות האחת אל השניה, עם חלק ממערכות הגוף שהיו משותפות ומערכות הדם שהיו מחוברות, הן לא היו נדבקות במחלות האחת מהשניה.

הסיפור פורסם באתר של כירופרקטים, לכן יש בו דגש על מצב עמוד השדרה כגורם משפיע עיקרי על הבריאות. אך מנקודת המבט של הרפואה החדשה, סיפור זה הוא אישור חי לטענה, שהמיקרובים אינם הגורמים למחלות, ושלא נדבקים במחלה בגלל מעבר חיידקים או וירוסים מאדם לאדם.

בקישורים שכאן יש סרטונים ברוסית על תאומות אלה:

Masha and Dasha Krivoshlyapova

בקישור שכאן יש סרטון עליהן באנגלית שעלה ליוטיוב ב-2017:

Russian Conjoined Twins subjected to medical ‘experiments’ by scientists after snatched from mother

סרטים נוספים על מאשה ודאשה:

RUSSIA MASHA AND DASHA TWO HEARTS IN ONE

(Masha and Dasha Krivoshlyapova Tribute (Only Time

………………………………………………………………………………………………………………

 

הסיפור הכירופרקטי על מאשה ודאשה

לאם החדשה נאמר שזוג התינוקות התאומות שלה מתו אחרי הלידה. אולם האמת היתה שונה לחלוטין: הן נלקחו לשם מחקר למכון ע”י מוסקבה. זה היה גורלן של “מאשה” ו”דאשה”, אחד מזוגות התאומים ה”סיאמיים” או תאומים מאוחדים יוצאי הדופן ביותר שנולדו אי-פעם.

תאומים זהים נוצרים כאשר ביצית מופרית מתחלקת לשתי ביציות. שתי הביציות גדלות לשני תינוקות זהים בכל המובנים. תאומים מאוחדים או סיאמיים נוצרים באותה דרך כמו תאומים זהים, אך הביציות, מסיבה כלשהי, לא נפרדות לגמרי; במקום זאת הן נשארות צמודות באופן חלקי. האופן הייחודי שבו היו התאומות מחוברות, הוא שגרם למדענים הסובייטים עניין כה רב בהן.

אף על פי שלמאשה ודאשה יש ארבע ידיים, יש להן רק שלוש רגליים. הן עומדות על שתיים מרגליהן, אחת נשלטת ע”י מאשה, אחת ע”י דאשה בעוד שהשלישית, שריד של רגל, נשארת באוויר מאחוריהן. המעיים העליונים שלהן נפרדים, אך יש להן במשותף מעי תחתון יחיד ורקטום יחיד. יש להן ארבע כליות ושלפוחית שתן אחת, ולעתים קרובות אין ביניהן הסכמה לגבי מתי להשתין. יש להן מערכת רביה משותפת.

מכיוון שמערכות הדם שלהן מחוברות, התאומות חולקות ביניהן את הדם האחת של השניה. לכן, חיידק או וירוס שנכנס לזרם הדם של אחת התאומות יופיע בהקדם בדמה של אחותה. עם זאת, ובאופן מפתיע, מחלות משפיעות עליהן בצורה שונה. דאשה היא קצרת-רואי, נוטה להצטנן והיא ימנית. מאשה מעשנת לעתים, יש לה מבנה גוף בריא יותר, לחץ דם גבוה יותר מאחותה, ראיה טובה והיא שמאלית.

דפוסי הבריאות השונים של התאומות מהווים תעלומה. מדוע האחת חלתה במחלת ילדות כגון חצבת, לדוגמא, בעוד האחרת לא? ה”באג” של החצבת היה בגוף של שתיהן, בזרם הדם המשותף שלהן; אם כך מדוע לא שתיהן קבלו את החצבת?

ברור שכדי “לקבל את החצבת” צריך יותר מאשר שיהיה את “באג” החצבת. תופעה זו נצפתה שוב ושוב אצל הילדות (שפעת, הצטננויות, מחלות ילדות אחרות – את כולן הן חוו בנפרד). אם לחיידקים לבדם היה את הכוח לגרום למחלות זיהומיות, מדוע אחת התאומות היתה נשארת חופשיה ממחלה, בזמן שהשניה היתה חולה? מה היה במבנה שלהן שהפך אותן לשונות האחת מהשניה?

[עד כאן עיקר הסיפור. בפסקאות הבאות מעורבת גם נקודת מבטם של הכירופרקטים]:

לא היה צריך ללכת רחוק כדי למצוא את התשובה. למרות שלמאשה ודאשה היו מערכות דם, עיכול, הפרשה, לימפה, אנדוקרינית ושלד משותפות (הן היו מחוברות באגן, בבסיס עמוד השדרה), היו להן עמודי שדרה וחוטי שדרה נפרדים. זה היה ההבדל החשוב היחידי בין שתי הילדות.

“המעבדה” של הטבע תכננה במאשה ודאשה ניסוי שאף חוקר אנושי לא יכול היה לעולם לשכפל. תאומות יוצאות דופן אלו הן דוגמא שלא תסולא בפז המאשרת שכדי “לתפוס” מחלה צריך הרבה יותר מאשר פשוט לנשום חיידקים; חיידקים יכולים לעשות אותך חולה אם, ורק אם, הגוף מספק להם קרקע פוריה לגדול בה.

מצב מערכת העצבים שלך יכול לקבוע אם יש לך התנגדות גבוהה או נמוכה למחלה. אם אתה סובל ממחלה, בריאותה של מערכת העצבים שלך תשחק תפקיד מכריע אם תבריא (וכמה מהר) או שלא תבריא. ע”י שמירת עמוד השדרה ומערכת העצבים שלך חופשיה מסבלקסציה (תזוזה מהמקום), טיפול כירופרקטי עוזר לך לשמור על מצב בריאות כללי אופטימלי.

מאשה ודאשה נעשו סלבריטיז כאשר הופיעו בתוכנית טלביזיה פופולרית  ברוסיה. הן אוחדו מחדש עם אימן (אביהן כבר נפטר) והן מלאות תקווה: “ארבעים השנים שעברו לא היו כל-כך טובות, אך דברים נראים חיוביים לארבעים הבאות,” אמרה דאשה.

img-6

…………………………………………………………………………………………………………………

הערות:

 1. סיפור זה התפרסם באתרים שונים, כולל בעברית, וניתן לדלות מהם פרטים נוספים:
  – התאומות נולדו בבריה”מ ב-3.1.1950. האם הורדמה בלידה, וכשהתעוררה סופר לה שהתאומות מתו בלידה.
  –  לטענת החוקרים, הילדה שעמוד השדרה שלה היה במצב טוב יותר, היתה זו שבריאותה היתה טובה יותר.
  – בגלל העובדה שכל אחת שלטה על רגל אחת, הן למדו ללכת רק בגיל 5 ונאלצו להשתמש בקביים. עד אז הן היו הולכות למעשה על 5 גפיים. הרגל השלישית (שהיתה מיזוג לא שלם של שתי הרגלים הפנימיות) ונשארה תלויה באויר, הוסרה בניתוח כשהן היו בנות 17.

  – כפי שנאמר למעלה – כאשר אחת הצטננה, השניה היתה בריאה. אחת יכולה היתה להיות עם חום גבוה, בעוד שטמפרטורת הגוף של השניה נשארה נורמלית.
  –  מספר רופאים הציעו במשך השנים לנסות להפרידן, אך הן סירבו.
  –  דאשה נפטרה מהתקף לב ב-17.4.2003. מאשה העדיפה לא לקבל טיפול רפואי שיאפשר לה להמשיך לחיות, והיא נפטרה 17 שעות לאחר מאשה, בעזרת כדורי שינה.

   
 2. התגליות של הרפואה החדשה מראות בבירור שמחלות לא נגרמות ע”י מיקרובים, אלא כתוצאה מקונפליקטים ביולוגיים, אשר מתבטאים בד”כ כקונפליקטים רגשיים. המיקרובים מופיעים רק בשלב הריפוי כדי לעזור ולזרז את תהליכי הריפוי.
  המקרה של מאשה ודאשה מראה בצורה יוצאת דופן עד כמה אירועים ומצבים אובייקטיביים נחווים באופן שונה, מתפרשים באופן שונה ומשפיעים באופן שונה על כל אדם.
  מאשה ודאשה נאלצו לחוות ביחד את אותם מצבים. אך הן היו ישויות נפרדות, לכל אחת מהן היתה את הנפש, הרוח והנשמה שלה, לכל אחת התפתחה האישיות שלה והאופי הייחודי שלה, ומבחינה רגשית כל אחת חוותה את המצבים האלה בצורה שונה, ולכן הן חוו מחלות שונות.
  לפי המידע המועט שבסיפור, נראה שמאשה היתה בעלת אישיות יותר דומיננטית מבין השתיים, ולכן דאשה היתה יותר פגיעה ויותר נוטה לחלות.

 

פורסם לראשונה ב-16.3.2012
עידן סער

…………………………………………………………………………………………..

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן