ברשתית ובגוף הזגוגי עיקרון הצדיות הרגיל מתהפך כך:
אדם יגיב בצד היד החזקה (צד ימין אצל ימני, צד שמאל אצל שמאלי) לקונפליקט הקשור לאמו/ילדיו, ובצד של היד החלשה (צד שמאל אצל ימני, צד ימין אצל שמאלי) לקונפליקט הקשור לבן זוג או שותפים.
לחצו לחיפוש מאמרים ומידע על מצבי חולי, לפי קטגוריה או מילות מפתחלחצו כדי לעיין ברשימת הקונפליקטים ברפואה החדשה, עם איברים ומצבי חולי רלוונטייםהכניסו מילה או מחרוזת טקסט לחיפוש בכל התוכן של האתר. כדי לחפש רק מתוך מצבי החולי, עדיף לגשת לאינדקס המחלות, בכותרת העליונה של האתר. (או בתוך תפריט בטלפון)
קשקשים – עדות

קשקשים – עדות

פורסם לראשונה ב-26.11.2010

הטיפ הפעם הוא עדות (בעילום שם) של אדם אשר סבל 25 שנה מקשקשים.

זהו תרגום מהנוסח באנגלית אשר מופיע בקישור הזה: I’ve had my first dandruff-free winter in 25 years

יוני 2010

 “החורף הראשון מזה 25 שנה ללא קשקשים!”

מאז כיתה ז’ אני סובל מקשקשים, לפעמים בצורה חריפה למדי. אני עדיין נושא עמי את הזיכרון של הכיתה, כאשר שמתי לב לראשונה בקשקשים שנשרו. לעתים אין לי קשקשים כלל במשך חודשים, אך בזמנים אחרים זה היה קיצוני. במשך השנים שעברו נלחמתי בקשקשים שלי בעזרת כל הסוגים האפשריים ולא אפשריים של תרופות – אך ללא הועיל.

לפני כ-3 שנים, בסמינר של ה-GNM (הרפואה החדשה), שאלתי את מר הלמוט פילאר (מאוסטריה) לגבי הקונפליקט שלי. הוא הסביר שסבלתי מקונפליקט של פרידה ושאני מחזיק עדיין משהו אשר מהווה טריגר שגורם לבעיה להישאר במצב של “ריפוי תלוי” (הערה: קשקשים מופיעים בקונפליקטים של פרידה בשלב האקטיבי של הקונפליקט).

בשנים שלאחר מכן, בלי קשר עד כמה התאמצתי לחקור את עברי, לא עלה בדעתי שום קונפליקט אשר יכול היה להיות לו קשר כלשהו לפרידה.

אולם לפני מספר שבועות היתה לי התגלות בשירותים ופתאום ידעתי מה היה הקונפליקט! באותו זמן שמתי לב לתדהמתי שבעצם כבר אין לי קשקשים מאז הסתיו האחרון.

התרחיש היה כלהלן:

במשך כל שנותי בביה”ס הייתי מאוהב בצורה איומה באלכסנדרה, הנערה הכי יפה בביה”ס, אך מעולם לא העזתי לספר לה על כך. בכיתה ז’ כתבתי לה סוף-סוף מכתב. לא רק שהיא התעלמה ממני, אלא היא הגיבה בצורה כזאת שהבהירה לי בצורה חדה וברורה שלא אעז להתקרב אליה שוב.

חוויה זו היתה כה טראומטית בשבילי, שאני יכול אפילו היום, לזכור כל שניה ממנה וכל אחת ממחשבותי. בדיוק מאותו הזמן יש לי את הקשקשים.

לאחר סיום ביה”ס לא התראינו אף פעם, אך בכל פעם שיצא לי לפגוש מישהו ממכרי מאותם ימים בביה”ס, אחת משאלותי הראשונות היתה “מה קורה עם אלכסנדרה?”. כן, הייתי אפילו מרשה לעצמי להתמכר לזכרונות על ה”אהבה הגדולה” של ימי ביה”ס, בכל פעם שראיתי במגזין כלשהו אישה שנראתה כפי שאלכסנדרה היתה אמורה להראות בימים אלה.

בספטמבר האחרון, מצאתי בתיבת הדואר שלי מכתב מאלכסנדרה – הזמנה לכנס מחזור! במשך כל הזמן מאותו יום עד המפגש חשבתי רק על אלכסנדרה, ונחשו מה – הקשקשים הופיעו בגדול.

כשהגיע יום המפגש ונכנסתי למסעדה, לא יכולתי בתחילה לזהות אותה. מה שלא לקחתי בחשבון היה שגם היא כבר בת 38 – שהיא השמינה מאד, היו לה שיניים תותבות (שנעשו בצורה גרועה), והפכה להיות אישה אשר לעולם, אפילו במשך מיליון שנה, לא אוכל להחשיבה כ”אטרקטיבית”.

מאז אותו יום נשבר הקסם, ה”טריגרים” נמחקו, ועברתי את החורף הראשון שלי מזה 25 שנה ללא קשקשים.

מה שאני מוצא כראוי לציון במיוחד בכל זה, היא העובדה שלמרות שבמשך 3 שנים ניסיתי בצורה מודעת למצוא “קונפליקט פרידה” בעברי, לא הצלחתי למצוא זאת קודם לכן, על אף שזה היה כה בולט לעין.

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

Shopping סל
גלילה למעלה

הירשם/י לניוזלטר שלנו וקבל/י במתנה, ללא עלות, גישה לסרטונים של הסדרה “מחלה זה משהו אחר” :

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים (5BN) של הרפואה החדשה.

בתוך כשעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו, על שינויים באורגניזם (מחלות מכל הסוגים, שינויים תפקודיים וכדומה) כתגובה להלם.

הסדרה דנה, בנוסף, גם בבעיות הקשורות בגילוי חוקים אלו, אשר הכבידו עד כה על הפצתם.

הירשמו – קבלו – צפו – ותהנו!

** ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
דילוג לתוכן