קשקשים – עדות

קשקשים – עדות

“החורף הראשון מזה 25 שנה ללא קשקשים!”

פורסם לראשונה ב-26.11.2010

זו עדות (בעילום שם) של אדם אשר סבל 25 שנה מקשקשים. תורגם מהנוסח באנגלית אשר מופיע בקישור הזה: I’ve had my first dandruff-free winter in 25 years


מאז כיתה ז’ אני סובל מקשקשים, לפעמים בצורה חריפה למדי. אני עדיין נושא עמי את הזיכרון של הכיתה, כאשר שמתי לב לראשונה בקשקשים שנשרו. לעתים אין לי קשקשים כלל במשך חודשים, אך בזמנים אחרים זה היה קיצוני. במשך השנים שעברו נלחמתי בקשקשים שלי בעזרת כל הסוגים האפשריים ולא אפשריים של תרופות – אך ללא הועיל.

לפני כ-3 שנים, בסמינר של ה-GNM (הרפואה החדשה), שאלתי את מר הלמוט פילהר (מאוסטריה) לגבי הקונפליקט שלי. הוא הסביר שסבלתי מקונפליקט של פרידה ושאני מחזיק עדיין משהו אשר מהווה טריגר שגורם לבעיה להישאר במצב של “ריפוי תלוי” (הערה: קשקשים מופיעים בקונפליקטים של פרידה בשלב הפעיל של הקונפליקט).

בשנים שלאחר מכן, בלי קשר עד כמה התאמצתי לחקור את עברי, לא עלה בדעתי שום קונפליקט אשר יכול היה להיות לו קשר כלשהו לפרידה.

אולם לפני מספר שבועות היתה לי התגלות בשירותים ופתאום ידעתי מה היה הקונפליקט! באותו זמן שמתי לב לתדהמתי שבעצם כבר אין לי קשקשים מאז הסתיו האחרון.

התרחיש היה כלהלן:

במשך כל שנותי בביה”ס הייתי מאוהב בצורה איומה באלכסנדרה, הנערה הכי יפה בביה”ס, אך מעולם לא העזתי לספר לה על כך. בכיתה ז’ כתבתי לה סוף-סוף מכתב. לא רק שהיא התעלמה ממני, אלא היא הגיבה בצורה כזאת שהבהירה לי בצורה חדה וברורה שלא אעז להתקרב אליה שוב.

חוויה זו היתה כה טראומטית בשבילי, שאני יכול אפילו היום, לזכור כל שניה ממנה וכל אחת ממחשבותי. בדיוק מאותו הזמן יש לי את הקשקשים.

לאחר סיום ביה”ס לא התראינו אף פעם, אך בכל פעם שיצא לי לפגוש מישהו ממכרי מאותם ימים בביה”ס, אחת משאלותי הראשונות היתה “מה קורה עם אלכסנדרה?”. כן, הייתי אפילו מרשה לעצמי להתמכר לזכרונות על ה”אהבה הגדולה” של ימי ביה”ס, בכל פעם שראיתי במגזין כלשהו אישה שנראתה כפי שאלכסנדרה היתה אמורה להראות בימים אלה.

בספטמבר האחרון, מצאתי בתיבת הדואר שלי מכתב מאלכסנדרה – הזמנה לכנס מחזור! במשך כל הזמן מאותו יום עד המפגש חשבתי רק על אלכסנדרה, ונחשו מה – הקשקשים הופיעו בגדול.

כשהגיע יום המפגש ונכנסתי למסעדה, לא יכולתי בתחילה לזהות אותה. מה שלא לקחתי בחשבון היה שגם היא כבר בת 38 – שהיא השמינה מאד, היו לה שיניים תותבות (שנעשו בצורה גרועה), והפכה להיות אישה אשר לעולם, אפילו במשך מיליון שנה, לא אוכל להחשיבה כ”אטרקטיבית”.

מאז אותו יום נשבר הקסם, ה”טריגרים” נמחקו, ועברתי את החורף הראשון שלי מזה 25 שנה ללא קשקשים.

מה שאני מוצא כראוי לציון במיוחד בכל זה, היא העובדה שלמרות שבמשך 3 שנים ניסיתי בצורה מודעת למצוא “קונפליקט פרידה” בעברי, לא הצלחתי למצוא זאת קודם לכן, על אף שזה היה כה בולט לעין.


גרסתו של הלמוט פילהר

הלמוט פילהר ז”ל מוזכר לעיל כמי שלימד בסמינר של הרפואה החדשה, בו למד הכותב הנ”ל כי הוא סובל מקונפליקט פרידה.
זהו סיפור המקרה שהוא מביא, עם כמה הערות השופכות אור נוסף על מספר נקודות נוספות החשובות להבנת המקרה והענין: 


גבר בן 30 הגיע לסמינר, מעוות מרוב קשקשים בראש. זה נראה נורא, והוא גם סבל מזה מאוד. הוא כבר מכיר היטב את הרפואה החדשה ויודע איזה קונפליקט עליו לחפש.

במשך שנים הוא ניסה לשווא למצוא את קונפליקט הפרידה שלו הקשור לראש, אך לא הצליח למצוא אותו. הוא מבין חשיבה ביולוגית, אבל הוא פשוט לא מוצא את קונפליקט ההפרידה. שלוש שנים לאחר מכן, הוא יושב בשירותים וחושב, “היי, לא היו לי קשקשים בראש כבר חצי שנה”. ופתאום, הוא מבין מה היה קונפליקט הפרידה שלו. רק כשהכל עבר ונגמר.

מסתבר ש.. זו הייתה הילדה הכי יפה בכיתה, בכל בית הספר. היה לה שיער מלאך בלונדיני כזה ועיניים כחולות. והוא העריץ את הילדה הזאת, בסתר ובמשך שנתיים. יום אחד הוא אזר אומץ והתוודה בפניה על אהבתו בכתב. והיא נתנה למכתב האהבה להסתובב בכיתה וגם למורה, שקראה את המכתב הזה מול הכיתה. הוא אומר שבאותו רגע הוא היה רוצה להיקבר באדמה לנצח.

זה היה קונפליקט הפרידה הקשור לראש ולשיער. הבחורה הזאת היתה טאבו בשבילו, הוא לא התקרב אליה שוב לעולם, אבל המשיכה לבחורה הזאת, לאישה מהסוג הזה, עם תלתלים בלונדיניים ארוכים ועיניים כחולות, נשארה. כך, אישה מסוג זה הפכה לטריגר. כשפגש את אחת מחברותיו לכיתה שנים מאוחר יותר, השאלה הראשונה הייתה על הבחורה הזו, מה היא עושה היום? מה שלומה?

וכך היו לו קשקשים בראש. בכל פעם שהוא פגש אישה כזו ברחוב, היו לו קשקשים בראש.

לפני חצי שנה הוא הוזמן למפגש מחזור של הכיתה, בדיוק על ידי האישה הזו בדיוק. אז כמובן שהוא הלך למפגש, עם ראשו המלא קשקשים.

היא מקבלת את פניו והוא לא מזהה אותה בתחילה לפי המראה רק לפי הקול. יש לה שיער קצר וחלק, שיניים תותבות ועקומות ועודף משקל משמעותי. למען השם, הוא חושב, אני שמח שזו לא אשתי?

והקשקשים… נעלמו! יחד עם שיער המלאך שלה. הוא נרפא ומאז לא סבל שוב מקשקשים..

הערות של הלמוט פילהר:

למה קונפליקט הפרידה שלו התבטא בראש דווקא, הוא לא ליטף אותה אף פעם, הוא לא היה מעיז. גם היא לא ליטפה אותו. שום מגע לא היה בניהם, אף פעם. אז למה בראש?

כמובן, בגלל שיער המלאך הבלונדיני שלה. זה היה הקישור שלו. זה מה שהוא ראה בה, ובזה  התבטא קונפליקט הפרידה שלו

ואיך הוא לא ראה את זה קודם, עם כל כך הרבה טריגרים?
מסתבר שהתת מודע עובד עלינו באופן לא מודע. הדברים הכי ברורים חומקים בצורה זו…

 


הערות עריכה: 

  • פער הגילאים בין הסיפורים נובע כנראה מהתאריך בו סופרו בנפרד, ויתכן גם מהרצון לטשטש פרטים מזהים. 
  • כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות. בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.
עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן