דם סמוי בצואה

דם סמוי בצואה

פורסם לראשונה ב-10.9.2010

מטרתה העיקרית של בדיקת דם סמוי בצואה היא להגיע לגילוי מוקדם ככל האפשר של סרטן המעי הגס. התגליות של הרפואה החדשה מראות שאם מופיע דם בצואה אצל אנשים החולים בסרטן המעי הגס, זה עשוי להיות אחד הסימנים הטובים ביותר לכך שאותו אדם נמצא בתהליך הריפוי של המחלה!

הכיצד?

כאשר אדם נמצא תחת השפעה של קונפליקט או טראומה מהסוג שגורם לסרטן במעי הגס, נוצר במעי גידול אשר ממשיך לגדול כל עוד נמשכת ההשפעה של אותו קונפליקט או טראומה. ברגע שנפתר הקונפליקט או חלפה השפעת הטראומה, מתחיל שלב הריפוי בו חיידקים ו/או פטריות מפרקים את הגידול. פירוק זה מלווה בדימום, מאחר שתאי הגידול הסרטני מכיל דם.

דלקת כיבית במעי הגס (ulcerative colitis) היא בעצם ביטוי ברור לשלב הריפוי של סרטן המעי הגס.

כאשר החולה מבין שהדימום הוא למעשה חלק מתהליך הריפוי הוא אינו נבהל, אלא להיפך, מקבל את הדימום בברכה, וכך עוזר לתהליך במקום לבלום אותו.

אם גילוי דם סמוי בצואה גורם אצל אותו אדם לפחד וחרדה זה מפעיל ביתר את מערכת העצבים הסימפתטית (סטרס), דבר שפוגע מיידית בתהליך הריפוי. הניסיון הטיפולי שלי מראה שניתן להתרפא מדלקת כיבית במעי הגס בתוך מספר חודשים ללא צורך בתרופות כלשהן.

הערה חשובה: דם בצואה עלול להיגרם גם כתוצאה מבעיות אחרות ולכן חשוב תמיד לבדוק מהו הגורם לדם. כמו-כן חשוב תמיד לבדוק אם לאותו אדם יש את הסימפטומים האופייניים לשלב הריפוי או את הסימפטומים האופייניים לשלב האקטיבי של הקונפליקט.

הסבר מפורט על סרטן המעי הגס ניתן למצוא במאמר סרטן המעי הגס – לפי התגליות המפתיעות של הרפואה החדשה

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

גלילה למעלה
דילוג לתוכן