ברשתית ובגוף הזגוגי עיקרון הצדיות הרגיל מתהפך כך:
אדם יגיב בצד היד החזקה (צד ימין אצל ימני, צד שמאל אצל שמאלי) לקונפליקט הקשור לאמו/ילדיו, ובצד של היד החלשה (צד שמאל אצל ימני, צד ימין אצל שמאלי) לקונפליקט הקשור לבן זוג או שותפים.
לחצו לחיפוש מאמרים ומידע על מצבי חולי, לפי קטגוריה או מילות מפתחלחצו כדי לעיין ברשימת הקונפליקטים ברפואה החדשה, עם איברים ומצבי חולי רלוונטייםהכניסו מילה או מחרוזת טקסט לחיפוש בכל התוכן של האתר. כדי לחפש רק מתוך מצבי החולי, עדיף לגשת לאינדקס המחלות, בכותרת העליונה של האתר. (או בתוך תפריט בטלפון)
אוסטיאופורוזיס

אוסטיאופורוזיס – לפי הרפואה החדשה

פורסם לראשונה ב-24.9.2010

הגישה המקובלת כיום אומרת שמסת העצם מגיעה לשיאה בסביבות גיל 30 ואח”כ יש ירידה מתמדת בצפיפות העצם, שלא ניתן למנוע אותה, אלא רק אולי להאט את התהליך.

לפי גישה זו, ההאצה בקצב דלדול העצמות אצל נשים אחרי המנופאוזה היא כתוצאה מהירידה החדה ברמת האסטרוגן בדם.

התגליות של הרפואה החדשה מראות שדלדול עצמות קורה כתוצאה מקונפליקט או טראומה שגרמו לאדם לתחושה חזקה של ירידת ערך עצמי (במודע או שלא במודע).

קונפליקט כזה מפעיל תהליך ביולוגי שמטרתו הסופית היא להביא לכך שהעצמות תהיינה יותר חזקות.

כל עוד אנחנו תחת השפעה אקטיבית של הקונפליקט – יש דלדול בעצם אחת או מספר עצמות, בהתאם לסוג הקונפליקט. ברגע שהקונפליקט נפתר – מתחיל תהליך של שיקום וחיזוק העצמות.

המשמעות העיקרית של תגלית זו היא, שהטיפול האמיתי כנגד אוסטיאופורוזיס הוא חיזוק תחושת הערך העצמי של החולה! משמעות נוספת היא, שלא בהכרח נגזר עלינו שעצמותינו יתדלדלו, ושישנה אפשרות לשקם עצמות מדולדלות ולהגביר את צפיפות העצמות גם ללא תרופות.

מניסיוני אני יכול להעיד על לפחות שתי נשים בנות 60 + אשר טיפלו בעצמן בדרכים טבעיות והביאו לשיפור ברמת צפיפות העצמות שלהן בתוך פחות משנה, ממצב שנחשב כאוסטיאופורוזיס קל למצב שנחשב לא אוסטיאופורוזיס. 

מדוע אוסטיאופורוזיס נפוץ יותר אצל נשים לאחר המנופאוזה?

אכן יש קשר גם לירידה ברמת האסטרוגן, אך קשר זה הוא עקיף.

התהליכים שעוברות נשים בגיל המעבר ולאחריו, ובמיוחד הירידה ברמת האסטרוגן בדם, גורמים לרבות מהן להרגיש פחות יפות, פחות מושכות, פחות סקסיות, פחות נחוצות.

במקרים רבים זהו גם הגיל בו הילדים גדלו ועוזבים את הבית, וחלק מהנשים עלולות להרגיש שכבר אין בהן צורך ממשי. אצל רבות יש ירידה (לפחות זמנית) בדימוי העצמי ובתחושת הערך העצמי. ככל שתחושה זו של ירידה בערך העצמי חזקה יותר, כך תהליך דלדול העצמות יהיה חזק יותר.

האסטרוגן גורם לכך שלאישה יהיה מראה צעיר יותר ושהיא תהיה מושכת יותר. נשים אשר מקבלות טיפול הורמונלי חליפי, חוזרות להיראות ולהרגיש כמו לפני גיל המעבר, הדימוי העצמי משתפר, ולכן גם דלדול העצמות פוחת או נעצר. אך הטיפול ההורמונלי החליפי אינו מומלץ לפחות לחלק מהנשים, לאחר שהסתבר שהוא גורם לעתים לבעיות ותופעות לוואי שונות.

מידע מפורט ניתן למצוא במאמר אוסטיאופורוזיס – הבנות מפתיעות לפי הרפואה החדשה

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

Shopping סל
גלילה למעלה

הירשם/י לניוזלטר שלנו וקבל/י במתנה, ללא עלות, גישה לסרטונים של הסדרה “מחלה זה משהו אחר” :

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים (5BN) של הרפואה החדשה.

בתוך כשעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו, על שינויים באורגניזם (מחלות מכל הסוגים, שינויים תפקודיים וכדומה) כתגובה להלם.

הסדרה דנה, בנוסף, גם בבעיות הקשורות בגילוי חוקים אלו, אשר הכבידו עד כה על הפצתם.

הירשמו – קבלו – צפו – ותהנו!

** ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
דילוג לתוכן