img-0
טיפ 275: על טיפולים והתפתחות – חלק ב’

על טיפולים והתפתחות – חלק ב’

חלק א’ במיני סדרה זו התייחס לטיפולים והתפתחות אישית.

המאמר שכאן מתייחס להתפתחות רוחנית, שהיא שונה מהתפתחות אישית.

להבנתי, התפתחות אישית, גבוהה ככל שתהיה, קשורה בעיקר לרמה הפלנטרית.

בטיפ זה אנסה להביא חלק מהבנותי לגבי רוחניות והתפתחות רוחנית.

 

הקדמה

בסוף 1975, אחרי שירות של כמעט 7 שנים בחיל האויר, יצאתי לטיול בדרום-אמריקה, שנמשך יותר משנה. בטיול זה נתקלתי במספר תופעות שלא היה לי שום הסבר להן, ואשר היוו אתגר משמעותי לחינוך הרציונאלי שקיבלתי.

התופעות העיקריות שהיוו חידות לא פתורות למוחי היו הציורים הענקיים במישור נאסקה בפרו, הבניה של האינקה בפרו וטקסי האומבנדה והקנדומבלה בברזיל, בהם אנשים נכנסים לטראנס ויוצאים ממנו בצורה ובעוצמה מהממת, שלא דומה לשום דבר שהיכרתי עד אז.

כשחזרתי לארץ התחלתי ללמוד ולחקור חלק מהנושאים, ובהדרגה התגלו לי יותר ויותר עולמות נסתרים ומרתקים העוסקים במהות החיים ומשמעותם.חיפוש זה הוביל אותי לתנועת האימן, בה פגשתי ידע, תובנות וחיבורים גבוהים בהיקף, עוצמה ועומק שלא פגשתי בשום מקום אחר.

תפיסת העולם הרוחנית שלי התהוותה בעיקר בעזרת הידע וההתנסות שמצאתי באימן.

הדברים הכתובים כאן הם ביטוי חלקי לדרך בה אני מבין כיום את הנושא של רוחניות והתפתחות רוחנית, והם מבוססים בעיקר על הידע וההבנות שפגשתי באימן.

המסע של התפתחות רוחנית אינו מסתיים לעולם, ואני רואה את עצמי בתחום זה כתלמיד שנמצא עדיין בתחילת הדרך ויודע שיש עוד הרבה מאד לאן להתפתח ולגדול.

עיקר הידע שעוסק ברוחניות הוא ידע אזוטרי.

ידע אזוטרי מתקבל באמת, רק כשהוא פוגש חיפוש אמיתי ועמוק.

לאנשים שלא נמצאים בחיפוש רוחני מעמיק ואמיתי, נראה הידע האזוטרי כפשטני, ערטילאי, חסר כל ביסוס ולא קשור לכלום.

התלבטתי לכן, אם נכון ואם יש טעם לפרסם מאמר כזה.

מה שגרם לי להחליט לפרסמו בכל זאת, היא התחושה והידיעה שיש ביניכם, הקוראים, רבים אשר נמצאים בחיפוש רוחני אמיתי, ואולי הידע וההבנות שכאן יעזור לכם במסע שלכם.

אין לי יומרה להיות בר-סמכא בנושא ואין פה כוונה או יומרה לנסות לתת את כל התשובות, גם כאלה שאולי יש לי, אך דורשות הסברי רקע הרבה יותר נרחבים ממה שמתאים לפרט בטיפ כזה.

במספר טיפים קודמים ציינתי את ההבנה שהתפתחות אישית היא למעשה המרכיב העיקרי של רפואה מונעת אמיתית ושהיא מהווה מעין רמה יותר גבוהה מעל הידע הבסיסי של הרפואה החדשה.

התפתחות אישית היא גם מרכיב חיוני בתהליכים של התפתחות רוחנית, והתפתחות רוחנית היא מרכיב הכרחי להשגת המטרות המקוריות לשמן חיים בני האדם על פלנטה זו.

 

רוחניות

המושג רוחניות הוא מאד רחב ואין לו הגדרה אחידה המקובלת על כולם.

אחד המרכיבים המרכזיים בהתייחסות למושג רוחניות בטיפ זה מבוסס על הידיעה וההבנה שהאדם הוא למעשה ישות אנרגטית אינטליגנטית שמקורה מחוץ לפלנטה והיא באה להתנסות בחיים בתוך גוף פיזי ברמה הפלנטרית.

כדי לא לסבך את ההסבר, נקרא לאותה ישות אנרגטית אינטליגנטית נשמה, למרות שההסבר המלא הוא יותר מורכב, והמילה נשמה אינה מספיק מדוייקת כאן.

ההתנסות בחיים על הפלנטה חשובה להתפתחותה של נשמת האדם ובחלק מהמקרים התפתחות זו יכולה לתרום גם הרבה מעבר לחייו של אותו אדם.

בתוך הבנה זו כלולה גם הידיעה וההבנה שהמוות של הגוף הפיזי הוא למעשה רק סופה של התנסות זמנית זו של הנשמה, והוא מאפשר לנשמה להמשיך במסעה בהתאם לרמת ההתפתחות אליה הגיעה.

המטרה של הבריאה בכל התהליך הזה היא כנראה לקבל אליה בחזרה נשמות יותר מפותחות, אשר הצליחו לסיים ברמה מספיק טובה את “בית הספר” הקשה הזה ששמו פלנטה ארץ, ותוכלנה לעזור בתהליכים שונים של התפתחות הבריאה עצמה.

אדם שלא עשה בחייו מספיק תהליכים של התפתחות אישית ורוחנית, נשמתו תצטרך להתגלגל שוב ושוב לחיים בגוף פיזי על הפלנטה (כל עוד קיימת אפשרות זו), עד שתתפתח לרמה כזאת שתאפשר לה לצאת מגבולות כדור הארץ לרמות יותר גבוהות ויותר מעודנות בבריאה.

על רקע ההסברים הנ”ל, ההתייחסות כאן למושג רוחניות היא לכל אותם דברים שמבחינת רמתם האנרגטית, האינטליגנטית, התודעתית וההתפתחותית, קשורים לאותן רמות בבריאה שהן יותר גבוהות מהרמה הפלנטרית.

לפי התייחסות זו, ניתן להגיד בהכללה, שככל שהאדם מחובר ליותר מהויות, ישויות או השפעות השייכות לרמות שמעל הרמה הפלנטרית, וככל שהחיבור הוא לרמות יותר גבוהות ויותר מעודנות בסולם הבריאה, כך האדם הוא יותר רוחני.

התפתחות אישית היא בסיס הכרחי להתפתחות רוחנית, ולכן כה חשוב להמשיך לעשותה עד סוף החיים, גם לאנשים שמרגישים שהגיעו לרמות רוחניות גבוהות מאד.

ככל שהאדם עושה בחייו יותר תהליכים של התפתחות אישית ורוחנית, כך נבנים במערכותיו האנרגטיות יותר מרכיבים אשר מאפשרים לו להתחבר לרמות גבוהות יותר בבריאה.

אפשר להסתכל על הדברים גם בצורה הפוכה, שהיא כנראה לא פחות מדוייקת:

מהויות, ישויות והשפעות גבוהות מרמות שונות בבריאה רוצות ליצור אתנו קשר, רוצות למצוא בנו בית שיאפשר להן למלא את התפקידים שהן נועדו לעשות.

ככל שאדם מצליח להתקדם יותר בהתפתחות אישית ורוחנית, כך יש לאותן מהויות, ישויות והשפעות גבוהות מהבריאה יותר אפשרויות להתחבר אלינו, ולהוסיף לנשמותינו חלק מ”אבק הכוכבים” אותו הן נושאות, חלק מהאינטליגנציה שלהן, מהמעודנות שלהן, מהאיכויות שהן נושאות ודברים נוספים מהרמות הגבוהות יותר של הבריאה.

 

קצת על טיפולים ורוחניות

ישנם מטופלים אשר לא התעניינו אף פעם בנושאים רוחניים ולא היה להם כל מושג לגבי הקשרים שבין הגוף והנפש.

אך הגוף לא משקר, ובעזרת התגליות של הרפואה החדשה אנחנו יכולים במרבית המקרים להראות גם למטופל כזה את הגורם הרגשי למחלתו, ויכולים להסביר לו מה כדאי לו לעשות כדי להחלים, כולל תהליכים מנטליים ורגשיים.

אצל חלק ממטופלים אלה, ההיחשפות להשפעות הרגשיות על הבריאות של הגוף הפיזי, היא לפעמים מהפיכה של ממש, כמו גילוי של עולם חדש ומופלא, והיא מאפשרת להם לראות מרכיבים שונים של החיים בצורה שונה לגמרי מזו שהיו רגילים לה לפני שהגיעו לטיפול.

מטופלים כאלה שממשיכים אח”כ לחקור מעבר לקשרים הישירים שבין הגוף והנפש, או מטופלים שמגיעים לטיפול כבר מלכתחילה עם יותר מודעות לעולמות הבלתי נראים, מגלים בהדרגה את הרבדים הרוחניים שחיים בתוכם ואת הדברים שנשמתם באמת רוצה או כמהה להם.

חלקם מגלים בהדרגה, דרך תחושות, רגשות, הארות או תובנות, מדוע החליטה נשמתם להתגשם בגוף פיזי בתקופת חיים זו, אצל המשפחה הספציפית, או העם הספציפי, והם מתחילים לחוש ולראות בצורה ברורה יותר מהם התיקונים והשיפורים שכדאי להם לעשות בחייהם, מהי מטרת חייהם, מהו הייעוד שלהם או אפילו מהי השליחות שלהם.

ואנחנו כמטפלים, ככל שאנחנו מתפתחים יותר בעולמות הרוח, כך יש לנו יותר יכולת לא רק לעזור לאותם מטופלים להחלים ממחלתם הפיזית, אלא אף לעזור לנשמתם למצוא את הדרך היותר נכונה לה במצב והזמן הנתונים, ולפעמים אף לתת לה כלים שיעזרו לה להתקדם ולהתפתח מהר וטוב יותר בכיוון ובדרך שמתאימים ונכונים לה.

 

WIN-WIN

מבחינה אנרגטית, המכניקה הרגילה של כל סוג טיפול שעובד נכון היא, שהמטופל מתנקה במידה מסויימת מדברים נמוכים יחסית שלא טובים לו, כדי לאפשר כניסה לדברים גבוהים יותר שיכולים לעזור לו.

דברים נמוכים בהקשר זה יכולים להיות כעסים, תיסכולים שונים, שנאה, קנאה, חשדנות, שתלטנות, עצבנות, תחרותיות, אנוכיות, מרירות, ציניות, שקרים, יהירות, גאוותנות, כוחנות, רגשי נחיתות וכו’.

דברים גבוהים בהקשר זה יכולים להיות אהבה, סבלנות, סובלנות, אכפתיות, חום אנושי, הבנה, נתינה, שמחה, ענווה, יושר, אמון, קבלה, הכלה, רכות ועוד. 

כדי שזה יקרה, המטפל צריך להיות מסוגל להתחבר בצורה מספיק חזקה וברמה מספיק גבוהה לאותן איכויות שהמטופל זקוק להן, והמטופל צריך להיות מספיק פתוח למטפל כדי לקבל מהמטפל את מה שהוא יכול לתת לו.

המטופל מרויח בטיפול את מה שהמטפל יכול להעניק לו בזכות כישוריו הטבעיים של המטפל ובזכות תהליכי הלימוד וההתפתחות שעשה המטפל.

מצד שני גם המטפל עשוי להרויח אלמנטים של התפתחות בכל טיפול:

א. מבחינת התפתחות אישית, המטפל יכול ללמוד מניסיון חייו של כל מטופל.

ב. מבחינת התפתחות רוחנית יכולים לקרות במקביל שני תהליכים:

  1. בכל אדם, גם אלה שנדמה להם שאין להם שום קשר עם רוחניות, יש ניצוץ אלוהי, ספיריט. יש אנשים שנושאים איתם איכויות גבוהות ולפעמים אף נדירות, גם אם הם לא מודעים לכך. למשל אנשים שיש בהם ניקיון פנימי נדיר, או יושר פנימי, או כנות, נאמנות, פשטות, שמחת חיים בלתי ניתנת לדיכוי, אופטימיות “ללא תקנה”, אהבה ללא תנאי ועוד ועוד.כל איכות גבוהה או מעודנת כזאת, היא כמו מזון לנשמתו של המטפל.
     
  2. ניתן להגיד, שהרצון וההתכווננות לעזור למטופל הם מעין סוג של תפילה, הקוראת לכוחות ריפוי, לישויות או מהויות גבוהות יותר לבוא ולעזור למטופל. בכל מקרה בו מגיעה לטיפול עזרה כזאת מגבוה, זוכה גם המטפל לקבל חלק מאותו “אבק כוכבים” שמגיע, או לקבל חלק מאותה “מקלחת אנרגטית” שמגיעה לשטוף את המטופל ולעזור לו להתרפא.

כשכל התהליך פועל נכון, יוצאים כולם מורווחים:

  • המטופל מקבל עזרה בדרכו להחלים.
  • המטפל זוכה בעוד חומרי בניה להתפתחותו האישית והרוחנית.
  • כוחות הריפוי, המהויות והישויות שבאות לעזור, זוכות באפשרות להתחזק ולגדול דרך מימוש יכולותיהן ותפקידן.
  • הבריאה מרויחה צמיחה והתפתחות של עוד חלק מברואיה.

 

פורסם לראשונה ב-15.3.2019
עידן סער

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן