טיפ מס’ 206: הויכוח לגבי שימוש בתוספי ויטמין D

הויכוח לגבי שימוש בתוספי ויטמין D

מאמר זה הוא תרגום מאנגלית של מאמר מפרי עטו של הביו-כימאי האמריקאי אשר הולך נגד הזרם – Shane Elisson.

סגנון כתיבתו של שיין אליסון הוא מאד ישיר ובוטה, מה שעלול לגרום להתנגדות פנימית אצל חלקכם. לכן חשוב להתייחס לדברים עניינית ולאו דוקא לסגנון.

בשנים האחרונות קראתי לא מעט מאמרים שלו כנגד השימוש המופרז והבלתי הגיוני לדעתו בתוספים של ויטמין D סינטטי, והגעתי למסקנה שהנושא מספיק חשוב כדי להתייחס אליו גם במאמר זה.

התרגום כאן הוא למאמר שהגיע ב-23.7.2016 במסגרת הניוזלטר שלו.

 

ויטמין D פוגע בפוריות / מאת שיין אליסון

במאי (2016) פרסמו חוקרים, “ויטמין D: מחקר מצא פגיעה בפוריות”.

החוקרת המובילה גיטה בלוך ראסמוסן, PhD, מסרה ל-MedPage שלנשים אשר לוקחות 70 מק”ג ביום של ויטמין D הסיכויים להיכנס להריון הם כחצי בהשוואה לנשים שלקחו תוספי פלסבו.

זה אומר שאם את מנסה שיהיה לך תינוק…אז את צריכה לזרוק לפח מוקדם ככל האפשר את הגלולות הסינטטיות של ויטמין D !

אם גלולה חותכת בחצי את פוריותה של האישה…האם באמת שווה לבלוע אותה?!? תקראו לי מטורף, אך תוסף תזונה צריך להוסיף לחיוניות והבריאות של האדם ולא לגרוע מהן.

איאן ריד, MD, אמר: “מחקר זה מחזק נתונים ממחקרים קודמים שבדקו נפילות ושברים, אשר מראים שלויטמין D עלולות להיות השפעות שליליות. זה גורם לדאגה משמעותית לגבי התמיכה הלא זהירה של מספר קבוצות, במיוחד בצפון אמריקה, בלקיחת מינונים גבוהים של ויטמין D”.

אמן. ביטוי המפתח כאן הוא “התמיכה הלא זהירה”. זה קורה כאשר גורואים טפשים של בריאות דוחפים את הויטמין D לכל אחד באופן עיוור…מבלי להבין למה זה גורם.

הרבה “גורואים” טוענים שאתם צריכים 1000 יב”ל (יחידות בינלאומיות – IU) של ויטמין D ביום…אבל אתם לא. אדם החי בהוואי עם חשיפה מכסימלית לשמש, לא יכול להגיע באופן טבעי לרמות כאלה אפילו אם הוא מנסה. זה מספר גבוה באופן מלאכותי שנועד ללכוד אנשים בריאים ולגרום להם להשתמש בתרופה חסרת תועלת זו המוסווית כתוסף תזונה.

כפי שריד מסביר: “מטבוליטים של ויטמין D הם רכיבים פעילים מבחינה ביולוגית, ומידת פעילותם מווסתת היטב. לכן, לעקוף מנגנוני ויסות אלה ע”י מתן מינונים מאד גבוהים זה באופן ברור לא חכם”.

במילים אחרות…אל תעלה את רמת ויטמין ה-D שלך באופן מלאכותי ע”י תוספים. זה טפשי. אתה בסדר כשאתה מקבל בצורה אחראית קרינת שמש או לוקח שמן טבעי מכבד של דג קוד, הנקי מתוספים כלשהם.

אמהות – השליכו את כדורי ויטמין ה-D שלכן וגם הימנעו מהזריקות!

תוכלו למצוא יותר דרכים לחיות צעירים בצורה טבעית בספר הזה:

Over-the-Counter Natural Cures: Expanded Edition

“הממצאים שלנו קוראים להיות זהירים לגבי המלצות למינונים גבוהים מדי של תוספי ויטמין D לנשים המתכננות להיכנס להריון” אומרת ראסמוסן.

מאז 1997, המכון הלאומי האמריקאי לבריאות (NIH) הראה שכאשר הרמה בדם של הרכיב שידוע 
כ-25hydroxyvitamin-D (או בקיצור D – 25) היא קצת יותר גבוהה מ-15ng/ml, זה מצביע על רמה בריאה של ויטמין D.

ניתן להגיע בקלות לרמה זו ע”י חשיפה מתונה לשמש. אתה יכול לשכשך דרך כל המחקרים שמוכיחים זאת אם אתה רוצה.

הרשו לי להיות ברור…גוף האדם אינו זקוק לויטמין D סינטטי דרך גלולות או זריקות.

חשיפה לשמש של 80% מהגוף למשך כ-20 דקות, פעם ביומיים, תאפשר לגופך לייצר בעצמו ויטמין D באופן טבעי (בונוס: זה בחינם!)…ואם זה בחורף, אז בסדר, זה חורף! אתה תשרוד זאת!

אל תתן שירמו אותך וישכנעו אותך לבלוע גלולות של ויטמין D רעיל…במיוחד אם את אישה שמנסה להיכנס להריון. כל מה שזה יעשה זה יחתוך בחצי את סיכוייך להתעבר, ובנוסף יגרום לאפשרות של התפתחות בגופך של שורה ארוכה של תופעות לוואי.

למד עוד בקישור הזה: Stinky Sulfur Award Warns about Unapproved “Vitamin D” Drug Disguised as Vitamin

העז לחיות צעיר,

הכימאי של האנשים (The People’s Chemist)

נ.ב. גלולות וזריקות של ויטמין D הורגות אותך. אך אל תגיד זאת למפגרים שמוכרים “תוספים” של ויטמין D! הימנע מגלולות סינטטיות אלה. כדי לחמש את עצמך יותר כנגד תוספים עם סיכון, קרא בספר: 

Over-the-Counter Natural Cures: Expanded Edition


הערות של עידן:

 1. יש ויכוח רציני בין הגורמים השונים לגבי הצורך בלקיחת תוספי ויטמין D.
  בחרתי להביא כאן את הדיעה הפחות מקובלת כיום, כדי לעורר את כל מי מכם שהנושא חשוב לו, לחקור יותר בעצמו ולא לקבל כפשוטן את ההמלצות המקובלות.
   
 2. בסביבות שנת 2007 (לא מצאתי את התאריך המדוייק), שונתה הנורמה המקובלת בארץ לגבי רמת ויטמין D בדם ורמת המינימום שעמדה עד אז על 15 ננוגרם למ”ל, קפצה ל-32 ננוגרם למ”ל. זה גרם לכך שתוך יום אחד מרבית תושבי ישראל הפכו להיות מוגדרים מבחינה רפואית כלוקים בחוסר בויטמין D…
   
 3. במצבים בהם יש חוסר אמיתי בויטמין D, והאדם לא יכול לחשוף חלקים מגופו לשמש (מסיבות רפואיות, דתיות או אחרות), ההמלצה של שיין אליסון היא לצרוך שמן טבעי מכבד של דג קוד (Cod liver oil), שלא הוכנסו בו שום חומרים נוספים. כדי להבטיח שאנחנו לוקחים באמת מוצר איכותי, על התוית של המוצר צריך להיות כתוב “Extra Virgin”.
  המוצר הספציפי שעומד בקריטריונים אלה ועליו ממליץ אליסון, הוא שמן כבד קוד מתוצרת חברה נורבגית בשם רוזיטה. מאמר מפורט בנושא זה (באנגלית), יש בקישור הזה:
  https://thepeopleschemist.com/best-safest-cod-liver-oil

  מידע באנגלית באתר החברה הנורבגית יש כאן: Rosita Extra-Virgin Cod Liver Oil
  לא ידוע לי אם מוצר זה או דומה לו באיכות נמכר בישראל.
   
 4. ייצור ויטמין D בגוף מתאפשר בזכות חשיפה לקרינה אולטרה-סגולית מהשמש מסוג UVB. קרינה זו מגיעה יותר כאשר השמש נמצא יחסית גבוה בשמים. לכן, בניגוד להמלצות שהיו בעבר, כדי לעורר יותר ייצור של ויטמין D מומלץ להיחשף לשמש סביב שעות הצהריים.

 5. בקישור שכאן יש מצגת שהוצגה ע”י גיא בן-צבי בכנס נטורופתים שהיה ב-2.11.202 ומראה את הבעייתיות בצריכת יתר של ויטמין D:
  ויטמין D כתוסף תזונה
  ניתן לראות את המצגת גם דרך הקישור הזה: ויטמין D כתוסף תזונה

תוספת מאוחרת: כאן יש מאמר נוסף שפורסם בניוזלטר של שיין אליסון ב-9.3.2024:

בדיקת ויטמין D היא הונאה

בדיקת ויטמין D היא הונאה… ובכל זאת מיליוני אנשים נותנים לרופאים להשתמש בה כדי לשים אותם על “ויטמין D” הרעיל והקטלני מאוד.

הם יודעים מעט…ויטמין D הוא רעל סינתטי הידוע כקסנוביוטי שאחראי לעלייה מאסיבית בהסתיידות ואי ספיקת לב.

זה לא ויטמין ולאף אחד על פני כדור הארץ אין שום “דרישה” אליו כי זה כימיקל שנעשה במעבדה ולא דומה לשום דבר מהטבע.

זה אומר שאתה יכול להפסיק לקחת את הבדיקה חסרת התועלת ולהפסיק לקחת את הרעל…

עם זאת, כמו תוכים שמצייצים ללא הפסקה, משתמשים מתעקשים, “יש לי רמות נמוכות, ציוץ, ציוץ ציוץ…”

קידום ויטמין D הוא “עסקים כרגיל” עבור תעשיית התרופות, המזון והוויטמינים:

הם פועלים להחדיר פחד ובלבול שנועדו לטשטש את הגבול בין סינתטי לטבעי כדי למכור לך “ריפוי”. והם עשו את זה עם “היפותזה של מחסור” שגורמת לכולם להיבדק עבור ויטמין D.
(“היפותזה של מחסור” פירושה שהם רימו אותך לחשוב שאתה צריך חומר כימי של פרנקן כדי להחליף את אור השמש בכך שגרמו לך להאמין שיש לך “חוסר”).

תזכורת לעצמי:
לאף אחד אין מחסור בכימיקלים שמקורם במעבדה או בכימיקלים מגעילים שנשלפו מצמר כבשים…אף אחד.

ה”נמוך של היום מוגדר על ידי התעשייה המוכרת ויטמין D!

…למטופלים נאמר שם נמצאים בסיכון גבוה יותר לרככת, זיהום, סרטן, עצמות שבורות ותספורת גרועה אם הם לא לוקחים את הכימיקלים במעבדה המסומנים כוויטמין D.

באופן בלתי נמנע, זה גורם למטופלים לרוץ לבית המרקחת הקרוב כדי להיחנק עם ויטמין D.

כיום, קרטלי הביג פארמה BASF והופמן-לה רוש הם היצרנים הגדולים ביותר של ויטמין D.

מבושלת במעבדות כימיה סטריליות, האבקה הלבנה נדחסת לתוך קפסולה ובעצם מסומנת כמדומה לשמש.

אבל גלולות הן לא שמש.

במציאות, ויטמין D קרוב לשמש כמו טוטסי רול לשוקולד. אבל גרוע יותר משוקולד מזויף, הכימיקל שמקורו במעבדה הוא קטלני ללב ולמערכת הלב וכלי הדם שלך.

“ויטמין D הוא לא באמת ויטמין”, כתבו מדענים ב-The New England Journal of Medicine . זה מכיוון שזו תרכובת סינתטית שנעשתה על ידי כימאים פרמצבטיים שמשבשת את ההורמונים ואת הביולוגיה של העור שלך! אחרי הכל, לגוף שלך יש אפס דרישה לכל דבר שנעשה במעבדה!

מדענים ממדינת קולורדו הזהירו כי, “המונח ויטמין D הוא, למרבה הצער, מונח לא מדויק המתייחס לאחד או יותר מחברי קבוצה של מולקולות סטרואידיות. ויטמין D3 הידוע גם בשם כולקלציפרול נוצר בעור של בעלי חיים כאשר אנרגיית האור נספגת על ידי מולקולה מקדימה 7-דהידדרוכולסטרול. לכן ויטמין D אינו ויטמין אמיתי, מכיוון שאנשים עם חשיפה נאותה לאור השמש אינם זקוקים לתוספי תזונה.”
כדי שמשהו יהיה באמת ויטמין, הוא חייב לספק לגוף שלך רכיב תזונתי חיוני מהטבע. מכיוון שוויטמין D הוא סטרואיד המיוצר על שולחנות מעבדה, בהגדרה מדובר בתרופה, לא חומר תזונתי או ויטמין. זה מתחזה. יש לו פעילות “כמו ויטמין”, אשר מלכתחילה מרמה את הגוף לחשוב שיש לו הורמוני שמש.

אבל תוך זמן קצר, תחבולה ביולוגית זו גורמת לתוצאה הרסנית המכונה הסתיידות. זה מוצג בצורה הטובה ביותר על ידי השימוש ההיסטורי של ויטמין D כרעל עכברים.

לפני הונאת ויטמין D, הכולקלציפרול היה נארז והוזן למכרסמים כאמצעי להכחדת היצורים המציקים. בדו”ח שלה, “המערכת האנדוקרינית”, מזכירה לנו אוניברסיטת קולורדו, “בליעה של כמויות מיליגרם של ויטמין D במשך תקופות של שבועות או חודשים עלולה להיות רעילה מאוד לבני אדם ולבעלי חיים. למעשה, פיתיונות עם ויטמין D משמשים ביעילות רבה כקוטלי מכרסמים (רעל עכברים)”. זה בניגוד גמור לוויטמינים מאור שמש המיוצרים באופן טבעי, וזה לא קשה להבין.

לאחר שנבלע, העתק ההורמון ויטמין D עוקף את מנגנוני ההגנה המולדים שלנו המצויים בעור (שם אנו מייצרים מערך של תרכובות דומות, אך בריאות מאוד) ובכבד, תוך שהוא משליך את האיזון ההורמונלי שלנו. זה “מחבר” את הגוף והלב לסידן, מה שמוביל לאי ספיקת לב, נזק לכליות ועוד. ברוב הפעמים, זה מורגש בשלב מוקדם כמו:

 • אנרגיה נמוכה
 • צמא מתמיד
 • פוקוס גרוע

רק לקבל שמש או לא…לא משנה מה, כדורי ויטמין D יהרגו אותך.

…למרבה האירוניה, השמש הייתה ידועה בעבר בשם אפולו, אל הרפואה. ועדיין, הצרכנים עושים מאמצים רבים כדי להימנע מכך – הודות לתעמולה – תוך שהם מפיצים את “ויטמין השמש”. ההפסד שלהם.

זה שיווק מבריק מתעשייה הידועה בהונאת צרכנים. אבל עבור הפחות פתיים, חשיפה הגיונית לשמש היא מושלמת… ולחודשי החורף, מעט שמן איכותי מכבד בקלה יספיק כדי לשמור על הבריאות.

חשיפה אחראית לשמש (מינוס חסימת השמש) והשחרור שלאחר מכן של הורמוני שמש מהעור הוכחו כמרחיקים ישירות זיהומים, סרטן ודיכאון, כמו גם מספר רוצחים סדרתיים אחרים כמו השמנת יתר וסוכרת מסוג 2.

אם אתה לא יכול לקבל מספיק אור שמש, פשוט תעשה יותר פעילות גופנית, לא כדורים מזעזעים.

בהדגישו את המחלוקת לגבי גלולות ויטמין D, כתב הניו יורק טיימס לאחרונה כי “ההתרגשות לגבי הפוטנציאל הבריאותי שלהן (של גלולות הויטמין D) נמצאת עדיין הרבה לפני המדע.”

אָמֵן.

תעז לחיות צעיר,

הכימאי של העם


 

פורסם לראשונה בעברית ב-7.8.2016
עידן סער  

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן