טיפ מס’ 206: הויכוח לגבי שימוש בתוספי ויטמין D

הויכוח לגבי שימוש בתוספי ויטמין D

מאמר זה הוא תרגום מאנגלית של מאמר מפרי עטו של הביו-כימאי האמריקאי אשר הולך נגד הזרם – Shane Elisson.

סגנון כתיבתו של שיין אליסון הוא מאד ישיר ובוטה, מה שעלול לגרום להתנגדות פנימית אצל חלקכם. לכן חשוב להתייחס לדברים עניינית ולאו דוקא לסגנון.

בשנים האחרונות קראתי לא מעט מאמרים שלו כנגד השימוש המופרז והבלתי הגיוני לדעתו בתוספים של ויטמין D סינטטי, והגעתי למסקנה שהנושא מספיק חשוב כדי להתייחס אליו גם במאמר זה.

התרגום כאן הוא למאמר שהגיע ב-23.7.2016 במסגרת הניוזלטר שלו.

 

ויטמין D פוגע בפוריות / מאת שיין אליסון

במאי (2016) פרסמו חוקרים, “ויטמין D: מחקר מצא פגיעה בפוריות”.

החוקרת המובילה גיטה בלוך ראסמוסן, PhD, מסרה ל-MedPage שלנשים אשר לוקחות 70 מק”ג ביום של ויטמין D הסיכויים להיכנס להריון הם כחצי בהשוואה לנשים שלקחו תוספי פלסבו.

זה אומר שאם את מנסה שיהיה לך תינוק…אז את צריכה לזרוק לפח מוקדם ככל האפשר את הגלולות הסינטטיות של ויטמין D !

אם גלולה חותכת בחצי את פוריותה של האישה…האם באמת שווה לבלוע אותה?!? תקראו לי מטורף, אך תוסף תזונה צריך להוסיף לחיוניות והבריאות של האדם ולא לגרוע מהן.

איאן ריד, MD, אמר: “מחקר זה מחזק נתונים ממחקרים קודמים שבדקו נפילות ושברים, אשר מראים שלויטמין D עלולות להיות השפעות שליליות. זה גורם לדאגה משמעותית לגבי התמיכה הלא זהירה של מספר קבוצות, במיוחד בצפון אמריקה, בלקיחת מינונים גבוהים של ויטמין D”.

אמן. ביטוי המפתח כאן הוא “התמיכה הלא זהירה”. זה קורה כאשר גורואים טפשים של בריאות דוחפים את הויטמין D לכל אחד באופן עיוור…מבלי להבין למה זה גורם.

הרבה “גורואים” טוענים שאתם צריכים 1000 יב”ל (יחידות בינלאומיות – IU) של ויטמין D ביום…אבל אתם לא. אדם החי בהוואי עם חשיפה מכסימלית לשמש, לא יכול להגיע באופן טבעי לרמות כאלה אפילו אם הוא מנסה. זה מספר גבוה באופן מלאכותי שנועד ללכוד אנשים בריאים ולגרום להם להשתמש בתרופה חסרת תועלת זו המוסווית כתוסף תזונה.

כפי שריד מסביר: “מטבוליטים של ויטמין D הם רכיבים פעילים מבחינה ביולוגית, ומידת פעילותם מווסתת היטב. לכן, לעקוף מנגנוני ויסות אלה ע”י מתן מינונים מאד גבוהים זה באופן ברור לא חכם”.

במילים אחרות…אל תעלה את רמת ויטמין ה-D שלך באופן מלאכותי ע”י תוספים. זה טפשי. אתה בסדר כשאתה מקבל בצורה אחראית קרינת שמש או לוקח שמן טבעי מכבד של דג קוד, הנקי מתוספים כלשהם.

אמהות – השליכו את כדורי ויטמין ה-D שלכן וגם הימנעו מהזריקות!

תוכלו למצוא יותר דרכים לחיות צעירים בצורה טבעית בספר הזה:

Over-the-Counter Natural Cures: Expanded Edition

“הממצאים שלנו קוראים להיות זהירים לגבי המלצות למינונים גבוהים מדי של תוספי ויטמין D לנשים המתכננות להיכנס להריון” אומרת ראסמוסן.

מאז 1997, המכון הלאומי האמריקאי לבריאות (NIH) הראה שכאשר הרמה בדם של הרכיב שידוע 
כ-25hydroxyvitamin-D (או בקיצור D – 25) היא קצת יותר גבוהה מ-15ng/ml, זה מצביע על רמה בריאה של ויטמין D.

ניתן להגיע בקלות לרמה זו ע”י חשיפה מתונה לשמש. אתה יכול לשכשך דרך כל המחקרים שמוכיחים זאת אם אתה רוצה.

הרשו לי להיות ברור…גוף האדם אינו זקוק לויטמין D סינטטי דרך גלולות או זריקות.

חשיפה לשמש של 80% מהגוף למשך כ-20 דקות, פעם ביומיים, תאפשר לגופך לייצר בעצמו ויטמין D באופן טבעי (בונוס: זה בחינם!)…ואם זה בחורף, אז בסדר, זה חורף! אתה תשרוד זאת!

אל תתן שירמו אותך וישכנעו אותך לבלוע גלולות של ויטמין D רעיל…במיוחד אם את אישה שמנסה להיכנס להריון. כל מה שזה יעשה זה יחתוך בחצי את סיכוייך להתעבר, ובנוסף יגרום לאפשרות של התפתחות בגופך של שורה ארוכה של תופעות לוואי.

למד עוד בקישור הזה: Stinky Sulfur Award Warns about Unapproved “Vitamin D” Drug Disguised as Vitamin

העז לחיות צעיר,

הכימאי של האנשים (The People’s Chemist)

נ.ב. גלולות וזריקות של ויטמין D הורגות אותך. אך אל תגיד זאת למפגרים שמוכרים “תוספים” של ויטמין D! הימנע מגלולות סינטטיות אלה. כדי לחמש את עצמך יותר כנגד תוספים עם סיכון, קרא בספר: 

Over-the-Counter Natural Cures: Expanded Edition

……………………………………………………………………………………………………..

הערות של עידן:

 1. יש ויכוח רציני בין הגורמים השונים לגבי הצורך בלקיחת תוספי ויטמין D.
  בחרתי להביא כאן את הדיעה הפחות מקובלת כיום, כדי לעורר את כל מי מכם שהנושא חשוב לו, לחקור יותר בעצמו ולא לקבל כפשוטן את ההמלצות המקובלות.
   
 2. בסביבות שנת 2007 (לא מצאתי את התאריך המדוייק), שונתה הנורמה המקובלת בארץ לגבי רמת ויטמין D בדם ורמת המינימום שעמדה עד אז על 15 ננוגרם למ”ל, קפצה ל-32 ננוגרם למ”ל. זה גרם לכך שתוך יום אחד מרבית תושבי ישראל הפכו להיות מוגדרים מבחינה רפואית כלוקים בחוסר בויטמין D…
   
 3. במצבים בהם יש חוסר אמיתי בויטמין D, והאדם לא יכול לחשוף חלקים מגופו לשמש (מסיבות רפואיות, דתיות או אחרות), ההמלצה של שיין אליסון היא לצרוך שמן טבעי מכבד של דג קוד (Cod liver oil), שלא הוכנסו בו שום חומרים נוספים. כדי להבטיח שאנחנו לוקחים באמת מוצר איכותי, על התוית של המוצר צריך להיות כתוב “Extra Virgin”.
  המוצר הספציפי שעומד בקריטריונים אלה ועליו ממליץ אליסון, הוא שמן כבד קוד מתוצרת חברה נורבגית בשם רוזיטה. מאמר מפורט בנושא זה (באנגלית), יש בקישור הזה:
  https://thepeopleschemist.com/best-safest-cod-liver-oil

  מידע באנגלית באתר החברה הנורבגית יש כאן: Rosita Extra-Virgin Cod Liver Oil
  לא ידוע לי אם מוצר זה או דומה לו באיכות נמכר בישראל.
   
 4. ייצור ויטמין D בגוף מתאפשר בזכות חשיפה לקרינה אולטרה-סגולית מהשמש מסוג UVB. קרינה זו מגיעה יותר כאשר השמש נמצא יחסית גבוה בשמים. לכן, בניגוד להמלצות שהיו בעבר, כדי לעורר יותר ייצור של ויטמין D מומלץ להיחשף לשמש סביב שעות הצהריים.

 5. בקישור שכאן יש מצגת שהוצגה ע”י גיא בן-צבי בכנס נטורופתים שהיה ב-2.11.202 ומראה את הבעייתיות בצריכת יתר של ויטמין D:
  ויטמין D כתוסף תזונה
  ניתן לראות את המצגת גם דרך הקישור הזה: ויטמין D כתוסף תזונה

 

פורסם לראשונה בעברית ב-7.8.2016
עידן סער  

…………………………………………………………………………………………..

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן