טיפ מס’ 151: הקאות ושלשול – ניתוח מקרה

הקאות ושלשול – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה ב-27.6.2014

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע”י ד”ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה.

באתר של ד”ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (יוני 2014) 40 ניתוחי מקרים של ד”ר דה לאון:

………………………………………………………………………………………………………….

CASE STUDY #39

תאריך: נובמבר 2013

מטופל: נערה בת 15, ימנית

תלונות סובייקטיביות:

הקאות ושלשול שהתחילו לפני שני לילות. המטופלת מדווחת שביום חמישי בערב היא התחילה להרגיש בחילה עם כאבי בטן. מאוחר יותר באותו ערב היו לה התקפים חריפים של הקאות עם שלשול. היא נזכרת שהיא הקיאה כל-כך הרבה עד שהרגישה שלא נשאר יותר שום דבר בקיבה. היא מציינת שהיא הרגישה מותשת ולא הלכה לביה”ס ביום שלמחרת. היא מודה שהיא מרגישה קצת יותר טוב היום (יומיים אחרי המקרה), אך היא עדיין לא 100%. היא עדיין ממשיכה להתלונן על בחילה ותשישות וכן על כאבי בטן מההקאות.

התבוננות:המטופלת נראתה תשושה עם אנרגיה נמוכה. לא היה לה חום, ובבדיקת מישוש היתה רגישות של שרירי הבטן (יתכן מההקאות המתמשכות עצמן).

האיברים שנפגעו:

העיקום הקטן של הקיבה (הרירית).          

שכבת נבט: אקטודרם

מרכז שולט במוח: הקורטקס, אונה רקתית ימנית

המעי הדק.           

שכבת נבט: אנדודרם

מרכז שולט במוח: גזע המוח

הסבר של ה-GNM: רירית הקיבה שקשורה לאקטודרם קשורה לקונפליקט של “כעס טריטוריאלי” או כל דבר מתסכל או מפריע הקשור ל”תחום” שלה או ל”טריטוריה” שלה. תוכנית ביולוגית מיוחדת זו כרוכה בהתכייבות בעיקום הקטן של הקיבה בשלב הפעיל של הקונפליקט ובמילוי ושיקום הרקמה בשלב הריפוי. המטופלת נמצאת כרגע בחצי השני של שלב הריפוי, מאחר ולפני שני לילות היא עברה כנראה את משבר הריפוי שכלל התקפי הקאות.

המעי הדק קשור ל”קונפליקט של משהו בלתי ניתן לעיכול” (קונפליקט של כעס בלתי ניתן לעיכול), “אני לא יכול לעכל או לקבל את המצב הזה”. במשך השלב הפעיל של הקונפליקט יש ריבוי של תאים במעי הדק (אין כאבים). כאשר הקונפליקט נפתר, התאים העודפים במעי הדק מפורקים ומסולקים החוצה מהגוף, מה שגורם לשלשול בשלב הריפוי. יש הכרח לזהות את הקונפליקט המקורי ולהביאו למודעות שלה כדי שניתן יהיה להשלים את התוכנית הביולוגית וכן כדי למזער כל חרדה לגבי הסימפטומים שלה.

הבנה של ה-GNM: המטופלת זיהתה שהקונפליקט שלה קשור למסיבה ביתית לפני שבוע, שהיא היתה מאד נרגשת להשתתף בה. היא נזכרת שהיא ציפתה למסיבה זו מאחר וזו היתה הזדמנות בשבילה לבלות עם קבוצה של חברים שהיא לא רואה לעתים תכופות במסגרת חברתית. אולם, אחרי שהיתה במסיבה פחות משעה, הגיעו באופן לא צפוי הוריו של מארח המסיבה וגרשו את כולם החוצה מביתם (זה היה ה-DHS שלה). היא מודה שהיא היתה מתוסכלת מאד מכך שנשארה לחכות בחוץ בקור עד שאמא שלה תבוא לאסוף אותה, מאחר ולא היתה לבושה מתאים למזג האויר. המטופלת דיווחה אז, שמספר ימים לפני הופעת הסימפטומים שלה, אותה קבוצת חברים התארגנה למסיבה נוספת בסוף שבוע זה. היא נזכרת עכשיו בהודעת טקסט שקיבלה ביום חמישי בערב, המאשרת שהמסיבה תתקיים ביום ששי בלילה. זה כנראה מה שהוביל אותה לפתרון הקונפליקט ולסימפטומים שהופיעו כתוצאה מכך, שגרמו לה בסופו של דבר להחמיץ את המסיבה.

תוצאות: המטופלת הבינה את התוכנית הביולוגית המיוחדת והודתה שהיא היתה מאד מתוסכלת ממה שקרה באותה מסיבה ביתית. היא גם הצהירה שהיא ציפתה לראות שוב את חבריה לאור התארגנותה של המסיבה הבאה. היא מבינה עכשיו את המשמעות של הודעת הטקסט שהיא קיבלה ביום חמישי האחרון, אשר אישרה את המסיבה הבאה, כפתרון לכעס שהיא חשה אחרי שהמסיבה האחרונה הסתיימה בחטף. היא התבקשה לעשות את ההקשר בין הסימפטומים שלה לקונפליקט הביולוגי שלה ולשים את הדברים בפרספקטיבה כדי למנוע את חזרת הסימפטומים מאחר שהיא הפסידה את המסיבה האחרת.

חודש לאחר מכן, בביקור להמשך המעקב, היא דיווחה שמייד אחרי הביקור הקודם היא הרגישה הרבה יותר טוב, ומאז לא היו לה סימפטומים כלשהם.

………………………………………………………………………………………………………….

הערות של עידן: 

  1. הרקמה בעיקום הקטן של הקיבה מגיבה מבחינת הרגישות לפי “תבנית רירית הושט” – כלומר, יש כאבים ורגישות יתר בשלב הפעיל של הקונפליקט ובזמן משבר הריפוי, ותת-רגישות בשלב הריפוי (הסברים יש בטיפ מס’ 38 – “תבניות רגישות”).
     
  2. יתכן מאד שהביקור אצל מטפל שמתמצא ב-GNM חסך לאותה נערה הרבה צרות שעלולות היו להתפתח אם היא לא היתה מודעת לקשר שבין הסימפטומים שחוותה לבין הקונפליקטים שחוותה.
    לדוגמא:
    א. אם קונפליקט כזה של “כעסים טריטוריאליים” נמשך יותר זמן, או שיש מדי פעם טריגרים המעוררים אותו בעוצמה מספיק חזקה, צפוי להתפתח אצל אותו אדם כיב עיכולי (“כיב קיבה” / אולקוס).
    ב. אם הקונפליקט כמו זה שפגע לה במעי הדק נמשך יותר זמן ובעוצמה חזקה, זה יכול להתפתח לסרטן במעי הדק, ואם מתפתח מצב של “ריפוי תלוי”, ההתקפים של משברי הריפוי החוזרים ונשנים עלולים להיות מאובחנים כמחלת קרוהן.

……………………………………………………………………………………………………

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן