אלצהיימר

אלצהיימר על פי התגליות של הרפואה החדשה

המאמר דן בהתפתחות “מחלת האלצהיימר” על פי המודל המדעי של הרפואה החדשה.

אחת התופעות הנלוות לקונפליקטים של פרידה היא פגיעה זמנית בזיכרון לטווח קצר. ההבנה של הרפואה החדשה לגבי תופעה זו היא, שהפגיעה בזיכרון נועדה להקהות את כאב הפרידה.

למשל, אם מפרידים חתולה מגוריה לתקופה של כ-3 שבועות, סיכוי גבוה שהיא לא תזכור את הגורים שלה כאשר יפגישו אותם שוב ביחד.

במרבית המאמרים שפרסמנו עד כה התייחסנו למצב של קונפליקט אחד המלווה ב-DHS אחד והופעה של HH אחד במוח. אך החיים הם בד”כ יותר מורכבים ואדם עלול לחוות יותר מקונפליקט אחד בזמן נתון.

אחת התגליות המעניינות של ד”ר האמר מתייחסת למצבים השונים בהם אדם חווה בזמן כלשהו לפחות קונפליקט אחד בכל אחת מאונות המוח. מצב כזה נקרא קונסטלציה וישנן קומבינציות רבות של קונסטלציות.

למשל – קונסטלציה בגזע המוח, קונסטלציה במוחון, קונסטלציה בקורטקס הסנסורי, קונסטלציה בקורטקס המוטורי וכו’.

הסימפטומים האופייניים לכל קונסטלציה מופיעים כאשר שני הקונפליקטים (אחד בכל אונה של המוח) נמצאים בשלב הפעיל (או מצב בו קונפליקט אחד פעיל והשני נמצא בשלב משבר הריפוי).

יתכן מצב בו אדם חי בשלום עם קונפליקט לא חזק המתמשך אצלו מגיל צעיר, ויום אחד הוא חווה קונפליקט דומה חדש הפוגע באונה השניה של המוח. אדם זה יהיה מייד תחת השפעה של קונסטלציה.

המורכבויות הרבות של הקונסטלציות נלמדות בקורס על הפרעות התנהגותיות ונפשיות. דרך ההבנה של הקונסטלציות ניתן להבין טוב יותר רבות ממחלות הנפש והפרעות רגשיות והתנהגותיות שונות, כולל מאניה-דפרסיה, מגלומניה, קהות רגשית, הפרעות קשב וריכוז, טיקים, התנהגות כפייתית, אובדן התמצאות ועוד.

נחזור לקונפליקט של פרידה: ככל שהקונפליקט חזק יותר (פרידה כואבת מאד, פרידה ברוטאלית וכד’) הפגיעה בזיכרון לטווח קצר תהיה משמעותית יותר ואף עלול להיות באופן זמני אובדן מלא של הזיכרון לטווח קצר.

דמנציה מתפתחת כתוצאה מקונסטלציה בקורטקס הפוסט-סנסורי, בה מעורבים לפחות שני קונפליקטים חזקים של פרידה במצב פעיל, לפחות אחד בכל אונה.

מחלת האלצהיימר מתפתחת כאשר בנוסף לקונסטלציה הנ”ל שגורמת לדמנציה, יש גם קונסטלציה נוספת של שני קונפליקטים שפגעו בגזע המוח, במרכזים הקשורים לצינוריות האיסוף בכליה. הקונפליקטים שיכולים לפגוע בצינוריות האיסוף בכליה הם אלה:

  • נטישה
  • סכנה קיומית
  • אשפוז או פחד מאשפוז
  • להיות פליט, או מגורש, או מנושל, או דחוי 
  • בדידות עמוקה

קונסטלציה של הקונפליקטים שפוגעים בצינוריות האיסוף בכליה היא זו שגורמת אצל חולי אלצהיימר לבלבול ואיבוד התמצאות בולט.

חשוב להזכיר שכל אחד מהקונפליקטים יכול להתרחש בכל גיל ולאו דוקא בשנים בהן מופיעה המחלה.

לגבי קונפליקטים ישנים שנפתרו, צריך לזכור שישנם בד”כ טריגרים העלולים לעורר את הדפוס שיצרו אותם קונפליקטים ולגרום להתפתחות המחלה.

במקרה של אלצהיימר, ההמלצה העיקרית של הרפואה החדשה היא לשמור את החולה כחלק מהמשפחה, כדי למנוע ככל האפשר את תחושות הפרידה או הנטישה או הבדידות.

המלצה אחרת שנביא כאן היא תגליתה של ד”ר ניופורט, רופאה אמריקאית אשר חיפשה מזור לבעלה בן ה-53 שחלה באלצהיימר. היא גילתה ששמן קוקוס עוזר לתפקוד המוח ואף יכול להחזיר לחולי אלצהיימר חלק מהתפקודים שאבדו להם. מאמר מרתק על תגליותיה ניתן למצוא בקישור הבא:

שמן קוקוס תרופה טבעית לאלצהיימר? ריפוי בשמן קוקוס

במאמר הנ”ל יש גם קישור לאתר של ד”ר ניופורט.

 

פורסם לראשונה בעברית ב-15.4.2011
עידן סער

  …………………………………………………………………………………………..

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן