ברשתית ובגוף הזגוגי עיקרון הצדיות הרגיל מתהפך כך:
אדם יגיב בצד היד החזקה (צד ימין אצל ימני, צד שמאל אצל שמאלי) לקונפליקט הקשור לאמו/ילדיו, ובצד של היד החלשה (צד שמאל אצל ימני, צד ימין אצל שמאלי) לקונפליקט הקשור לבן זוג או שותפים.
לחצו לחיפוש מאמרים ומידע על מצבי חולי, לפי קטגוריה או מילות מפתחלחצו כדי לעיין ברשימת הקונפליקטים ברפואה החדשה, עם איברים ומצבי חולי רלוונטייםהכניסו מילה או מחרוזת טקסט לחיפוש בכל התוכן של האתר. כדי לחפש רק מתוך מצבי החולי, עדיף לגשת לאינדקס המחלות, בכותרת העליונה של האתר. (או בתוך תפריט בטלפון)
טיפ מס’ 111: כוחה של אמונה בריפוי סרטן – סיפור אמיתי

כוחה של אמונה בריפוי סרטן – סיפור אמיתי

פורסם לראשונה ב-14.12.2012

מובא כאן הפעם תרגום של סיפור מהחיים, הממחיש את כוחה הרב של האמונה ביצירת מצבי בריאות או חולי. התרגום הוא של פרסום שהופיע תחת הכותרת שבקישור הזה: Could the Power of Belief Be Great Medicine?

הכתבה הנ”ל באנגלית נכתבה בעיקר כדי לפרסם ספר העוסק בנושא. השמטתי את מרבית הקטעים “המכירתיים”, והשארתי קטע קצר עם קישור אחד לטובת מי מכם שספר זה עשוי לעניין אותו.

………………………………………………………………………………………………………………

האם כוח האמונה יכול להיות תרופה מעולה?

סרטן רופא ע”י זריקת מים!

הסיפור המתמיה שלהלן הופיע בניתוח מקרה שנכתב ע”י הפסיכולוג ברונו קלופפר ופורסם במגזין Psychological Variables in Human Cancer, Journal of Prospective Techniques.

לקלופפר היה מטופל בשם רייט שטופל גם ע”י רופא אחר בגלל סרטן מתקדם בקשרי הלימפה. הטיפול הסטנדרטי נכשל. הצוואר של רייט, בתי השחי, החזה, הבטן והמפשעה היו מלאים בגידולים בגודל של תפוזים ובטחול והכבד שלו היו הצטברויות כה רבות שהרופאים נאלצו לנקז מהחזה שלו כ-2 ליטר נוזל חלבי בכל יום. הוא היה צפוי למות תוך מספר ימים.

רייט שמע אז דו”חות על תרופה חדשה ומרגשת בשם קרביוזן. לאחר היסוס ראשוני, הסכים הרופא של רייט לתת לו זריקה של קרביוזן ביום ששי… הוא לא ציפה שהמטופל שלו ישרוד את סוף השבוע.

הגידולים נמסו כמו כדורי שלג על תנור חם!

להפתעתם הרבה של כולם…ביום שני רייט קם והסתובב, במצב יותר טוב באופן ברור!

קלופפר דיווח שהגידולים של רייט “נמסו כמו כדורי שלג על תנור חם” כי הם התכווצו לחצי מגודלם המקורי. רייט עזב את בית החולים 10 ימים לאחר טיפול הקרביוזן הראשון שקיבל, עם הצהרה של רופאיו שהוא נקי מסרטן.

אך האם היה זה באמת הקרביוזן שחיסל את הסרטן של רייט? או שהיתה זו אמונתו של רייט ביעילות הקרביוזן שריפאה אותו? המשיכו לקרוא כדי לגלות את הפיתול בסיפור זה.

במשך שני החודשים הבאים היה רייט נקי מסימפטומים, עד ש…מאמרים על הקרביוזן החלו להופיע בחדשות, אשר דיווחו שלתרופה זו לא היתה כל השפעה על סרטן בקשרי הלימפה. רייט, שהיה אדם נוקשה המונע ע”י ההיגיון, לקח את החדשות באופן קשה. הוא לקה קודם כל בדיכאון ואז הופיע אצלו שוב הסרטן.

רייט אושפז שוב, והפעם הרופא שלו עשה ניסוי. דבר ראשון הוא פיברק שקר לבן. הוא סיפר לרייט שלמרות הדיווחים השליליים בחדשות, הקרביוזן היה באופן מוחלט יעיל כפי שנראה בהתחלה. הבעיה היחידה, הסביר הרופא, היתה שחלק מהתרופות שהגיעו אליהם התקלקלו בזמן המשלוח. הוא סיפר לרייט שמאז הוא קיבל משלוחים חדשים בריכוז גבוה שבהם הוא יכול להשתמש לטפל בסרטן של רייט. רייט הסכים לטיפול, והרופא שלו הזריק לו מים פשוטים, כשרייט מאמין שזה מהמשלוח הטוב של הקרביוזן.

פעם נוספת, גושי הגידולים נמסו, הנוזל בחזה נעלם – ורייט חזר לעמוד על רגליו, חופשי מסימפטומים למשך חודשיים נוספים.

האם היתה זו הזריקה של מים פשוטים שגרמה שוב להיעלמות הסרטן? או האם היתה זו אמונתו של רייט שהוא קיבל את זריקת הקרביוזן מהמשלוח הטוב?

הבה ונמשיך בסיפור כדי לגלות את האמת.

חודשיים אחרי שהרופא של רייט הזריק לו פשוט מים, אשר רייט חשב שזה היה קרביוזן, עשתה אגודת הרופאים האמריקאים (AMA) כותרות ראשיות עם מחקר על הקרביוזן שהקיף את כל ארה”ב, אשר הראה שהתרופה חסרת כל ערך בטיפול בסרטן. אמונתו של רייט נהרסה ו…הוא מת יומיים לאחר מכן!

הסיפור של רייט הוא דוגמא טראגית לאיך שאמונות – בין אם חיוביות או שליליות – יוצרות תוצאות.

האמונות שלך יכולות לרפא אותך או להרוג אותך – או לגרום לך להצליח או להיכשל בכל דבר שאתה עושה.

כוח האמונה הוא תרופה טובה… ועוד

הודות למחקר המדעי על “אפקט פלסבו”, כוח האמונה נעשה דבר מוכח בתחומי הרפואה.

“אפקט פלסבו” מתייחס לכך שאמונתו של המטופל מפעילה ריפוי. מטופלים מגיבים באופן חיובי לפלסבו בלפחות 30% מהזמן, והרברט בנסון מהרווארד אומר שאפקט פלסבו עשוי למעשה לעבוד עד 90% מהזמן.

לעתים תכופות יותר מאשר לא, השימוש בפלסבו במחקרים כפולי סמיות (double-blind) ובקרת פלסבו מראים שהפלסבו יותר יעיל מהתרופות. זוהי באמת הוכחה ראויה לציון של כוח האמונה.

כוח האמונה הוא בעל ישימות מעבר לרפואה. הוא נוגע בחיינו כל יום באין-ספור דרכים. אולם,  רק למעט אנשים יש את הכלים הדרושים כדי ליישם עיקרון זה לטובתם הם.

קארים חאג’י הוא סופר, חוקר ומרצה מבוקש מאד, אשר עזר ליותר מ-100,000 אנשים לרפא את עצמם, להשיג את מטרותיהם וליצור לעצמם את החיים שרצו דרך שינוי אמונותיהם. ספרו “כוחה של אמונה” (The Power of Believing) חושף את הסודות שעוזרים לאנשים להתחיל למקם את אמונותיהם כך שיתחילו לעבוד בשבילם תוך שבוע ימים.

“לרוע המזל, רוב האנשים לא יודעים איך לעבוד עם תת-המודע שלהם”, אומר חאג’י, “הם מזינים את תת-המודע שלהם במסרים שליליים ובסופו של דבר – הם מקבלים בדיוק את מה שהם לא רצו….” .

לפי חאג’י, תת-המודע שלך עובד בשבילך ללא הפסקה – וייצור כל מצב שאתה רוצה ומשתוקק אליו – אם אתה מתמקד במה שאתה רוצה ומשתוקק. אך אם אתה פשוט מתמקד בדברים שאינך רוצה (כגון חזרה של מחלת הסרטן) – אז תת-המודע ייצור את המצבים האלה. 

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

Shopping סל
גלילה למעלה

הירשם/י לניוזלטר שלנו וקבל/י במתנה, ללא עלות, גישה לסרטונים של הסדרה “מחלה זה משהו אחר” :

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים (5BN) של הרפואה החדשה.

בתוך כשעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו, על שינויים באורגניזם (מחלות מכל הסוגים, שינויים תפקודיים וכדומה) כתגובה להלם.

הסדרה דנה, בנוסף, גם בבעיות הקשורות בגילוי חוקים אלו, אשר הכבידו עד כה על הפצתם.

הירשמו – קבלו – צפו – ותהנו!

** ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
דילוג לתוכן