טיפ מס’ 249: הרהורים על רפואת העתיד

הרהורים על רפואת העתיד

פורסם לראשונה ב-16.3.2018

הרפואה המודרנית המקובלת הגיעה להישגים טכנולוגיים מדהימים, אשר אף ממשיכים להתקדם, להתפתח ולהשתכלל ללא הרף ובקצב הולך וגובר.

אך למרות התפתחות מרשימה זו ולמרות סכומי הכסף האסטרונומיים שהושקעו במחקר ובפיתוח הרפואי במיוחד מאז הכריז הנשיא ניקסון ב-1971 על המלחמה בסרטן, ולמרות שלגבי חלק מהמחלות יש התקדמות אדירה ביכולת הטיפול הרפואי, לא נראה שיש שיפור משמעותי במצב הבריאות הכללי הממוצע של האזרחים.

הסיבה העיקרית לכך, למיטב הבנתי, היא, שהרפואה המודרנית המקובלת מבוססת מלכתחילה על תפיסה שגויה של נושא הבריאות והחולי, והיא מטפלת בעיקר בסימפטומים ופחות בגורמי הבעיות.

על רקע זה החלה לפני מספר חודשים יוזמה חדשה ומרעננת, שמטרתה היא לשלב את כל שיטות הריפוי למערכת רפואית אינטגרטיבית אחת, אשר תאפשר טיפול הוליסטי בחולה, תוך שימוש ביתרונות של כל אחת משיטות הטיפול.יזמי הפרוייקט “רפואה שלמה – עידן חדש ברפואה” הם הפיזיקאי רועי לוטן ואשתו טל, וכבר הצטרפו ליוזמה זו רופאים, מדענים, מטפלים הוליסטיים שונים, פסיכולוגים, ביולוגים ועוד. וגם אני הצטרפתי בשמחה…

מטרתו של טיפ זה אינה לשווק את הפרוייקט החדש, אלא בעיקר לעורר חשיבה נוספת לגבי עתיד הרפואה בפרט ונושא הבריאות והחולי בכלל.הדברים כאן מבטאים חלק מהרהורי האישיים והם אינם מתיימרים לייצג את הרפואה החדשה, את פרוייקט “רפואה שלמה” או כל גורם אחר.

רפואה משולבת (אינטגרטיבית)

ניתן לפרש מושג זה בצורות שונות. להבנתי, רפואה משולבת אמיתית היא כזאת שרואה כל אדם כמכלול ייחודי, ומציעה לו את שילוב הטיפולים שמתאים לו ביותר, ללא לחצים אינטרסנטיים מכל סוג שהוא.

כיום, גם באותם בתי-חולים המאפשרים טיפולים של הרפואה המשלימה, יש דומיננטיות מוחלטת של הרפואה המקובלת, שמתייחסת לשאר הטיפולים כ”רפואה משלימה” בלבד.

ישנן הרבה מאד עדויות על אנשים אשר התרפאו בשיטות של “הרפואה המשלימה” ללא טיפול רפואי מקובל, ועוד יותר מזה – מקרים בהם הרפואה המקובלת הרימה ידיים ואותם חולים התרפאו בעזרת “הרפואה המשלימה”.

רב מוחלט של הכספים המושקעים במחקר הרפואי הולך כיום לפיתוח תרופות או טכנולוגיות שהמניע העיקרי העומד מאחוריהן הוא רווח כספי.

אין פסול בכך שהחברות היצרניות רוצות להרויח, אך אם רשויות הבריאות מיישרות קו עם אותן יצרניות ולא מעודדות כלל מחקרים ופיתוח של גישות יותר טבעיות והוליסטיות, נוצר מצב בו הסיכוי להגיע לרפואה מונעת אמיתית ולריפוי אמיתי, הולך ופוחת.

הדבר המתבקש כדי ליצור רפואה מועילה ובלתי מזיקה הוא לשלב כוחות, לחקור בצורה רצינית גם את השיטות הטבעיות השונות ולמצוא איזה טיפול הכי מתאים לכל חולה בלי להיות כבול רק לגישה המקובלת.

הסיפור של הרפואה הגרמנית החדשה (GNM) הוא אחת הדוגמאות לדרכים בהן הרפואה המקובלת דואגת, מסיבות שונות, לדכא שיטות חדשות “שלא הולכות בתלם”. אפרט כאן אספקט אחד משמעותי:

הרפואה המקובלת לא יודעת למעשה מהם הגורמים האמיתיים למרבית סוגי המחלות. יש השערות שונות ותיאוריות שונות, ובד”כ יגידו הרופאים שיש גורמים סביבתיים ויש גורמים גנטיים, אך בסופו של דבר הם יודו בכך שהם לא באמת יודעים מהם הגורמים.

הרפואה החדשה לעומת זאת, הצהירה כבר ב-1981 שהיא מצאה דרך מדעית לגלות ולהוכיח מהו הגורם האמיתי לכל מחלה ומחלה.

ההיגיון הפשוט אומר שמערכת הבריאות היתה צריכה מייד “לקפוץ על המציאה” ולבדוק עד כמה מדוייקת ונכונה התגלית הזאת.

מה שקרה בפועל הוא שדרשו מד”ר האמר לא ליישם את התגליות שלו בעבודתו בבי”ח, ומשסירב פיטרו אותו מהעבודה, ולאחר מכן גם שללו ממנו את רישיונו כרופא.

מספר קבוצות של חוקרים שבדקו תגלית זו של ד”ר האמר, הגיעו לתוצאות התואמות ב-100% את התוצאות אליהן הגיע ד”ר האמר.ההיגיון הפשוט אומר שמערכת הבריאות היתה צריכה להגיד לעצמה: “רגע, אולי באמת יש פה משהו רציני. בואו נבדוק!”.

אך מסתבר שמה ששולט בתחום זה הוא לא בהכרח ההיגיון הפשוט.

בשנים האחרונות הצעתי את עזרתי (ללא בקשת תשלום כלשהו) לשלוש מרפאות ספציפיות בשני בתי-חולים שונים. ההצעה היתה באופן כללי כזאת:אם מגיע אליכם חולה שאתם לא יודעים מה גרם למחלתו ואתם רוצים להיעזר בי, שלחו לי במייל את כל הפרטים הרלוונטיים ואני אכתוב לכם מהו גורם המחלה לפי הידע של הרפואה החדשה. אתם תעשו עם מידע זה כרצונכם. אתם יכולים להתייחס לזה כאל משהו ניסיוני ללא כל מחוייבות. אני לא מבקש מכם דבר ואתם לא חייבים לי דבר.

אף אחת מהמרפאות לא קיבלה את ההצעה.

אם מדברים על רפואת העתיד, יישום אמיתי של רפואה אינטגרטיבית הוא אחד הצעדים הראשונים הניתנים למימוש מעשי תוך זמן קצר יחסית, אך זה מחייב שהגישה הכוללת במערכת הבריאות תשתנה.

הצעדים הבאים הם יותר מרחיקי לכת.

חינוך

שינוי משמעותי של הגישה בנושאי בריאות לא יכול לבוא בלי חינוך מתאים שיחלחל בהדרגה לכל שכבות האוכלוסיה ואנשי המקצוע: החל מההורים, הגננות, מורים ומורות, רופאים וכל שאר עובדי הרפואה, וכן משרד הבריאות וקובעי המדיניות.

שינוי כזה יוכל לקרות בעתיד כתוצאה משני תהליכים שכבר קורים למעשה, אך עדיין לא בהיקף מספיק גדול:

 1. שיותר ויותר רופאים יבינו שלרפואה האלופטית אין מספיק תשובות ויש הכרח לשלב את השיטות ההוליסטיות למיניהן.
 2. שיגבר הלחץ מהציבור הרחב לשלב במוסדות הבריאות השונים יותר ויותר טיפולים הוליסטיים, ושטיפולים אלה יהיו מוכרים בסל הבריאות ובביטוחים הרפואיים.

כדי להגיע לשינוי ממשי יהיה צורך בשיתוף פעולה של כל הגורמים הרלוונטיים, כולל  משרד החינוך, משרדי ממשלה נוספים, איגודי הרופאים, חברות הביטוח ועוד.

שינוי משמעותי בחינוך בהקשר לבריאות לא יכול לקרות בלי שיתרחשו במקביל שינויים משמעותיים בחינוך הכללי, שינויים שהדגש העיקרי בהם הוא לאפשר לכל ילד וכל אדם להתפתח לפי טבעו האמיתי, לפי נטיותיו הטבעיות, כשרונותיו ויכולותיו, תוך הבנה שבכל ילד ומבוגר יש ניצוץ אלוהי וכולנו מהווים חלק מתהליך התפתחותה של הבריאה כולה.

זהו כנראה חלק מחזון אחרית הימים, אך כדי שהוא יקרה פעם, חשוב לא לשכוח את החזון, להאמין שהוא ניתן למימוש, ולעשות כיום את מה שאנחנו יכולים, בידיעה ש”גם מסע של 1000 מייל מתחיל בצעד אחד”.

שינוי משמעותי בחינוך הכללי בכיוון ששם דגש על עידוד סגולותיו הייחודיות של כל אחד כחלק מיקום מתפתח, יוכל לקרות רק אם יהיו שינויים משמעותיים בכיוון זה בתפיסת העולם של האזרחים בכלל ושל המנהיגים בפרט.שינויים בתפיסת העולם בכיוון זה מחייבים תהליכים של מודעות, התפתחות אישית והתפתחות רוחנית, ולכן יבורכו כל אלה המפתחים, מקדמים, מלמדים או עושים בעצמם תהליכים של מודעות, התפתחות אישית והתפתחות רוחנית.

הסתכלות מציאותית על החיים מראה שהדברים לא יכולים להיות מנותקים מהצרכים הכלכליים, הבטחוניים והמדיניים. כלומר, ששינוי ממשי בקנה מידה ארצי תלוי במידה רבה בתהליכים כלל עולמיים. זה אמנם נראה גדול ובלתי אפשרי, אך גם במדינות אחרות ישנם אנשים הנושאים את אותו חזון, ואם כל אחד מאתנו יעשה את מה שהוא יכול בחייו האישיים ובסביבתו הקרובה, משהו חיובי יקרה בסופו של דבר.

גישה הוליסטית עם הבנה אזוטרית

כדי להבין יותר לעומק את נושא הבריאות והחולי, חיוני לדעת ולהבין שכל התהליכים שקורים בגוף, כולל התהליכים הכימיים, נשלטים ומבוקרים כל הזמן בצורה אלקטרו-מגנטית.

טכנית, מי ששולט במרבית תהליכים אלה, הוא המוח, שנעזר בכל מערכת העצבים. אך המוח אינו בעל הבית האמיתי במכלול האנושי והוא אמור להיות המכשיר או המחשב שמשרת אותנו ואת המטרות לשמן נוצרנו.

מסגרת זו של הניוזלטר לא מתאימה לנסות להסביר את תפקידיו של כל אחד מהגורמים  האנרגטיים ששולטים על המוח או משפיעים עליו ועל התהליכים האנרגטיים בגוף, אך חשוב לדעת שגורמים אלה כמעט ולא נלקחים בחשבון ברפואה המקובלת, וגם כאשר הם נלקחים בחשבון, מתייחסים אליהם בד”כ בצורה כללית ומעורפלת כגורמים “נפשיים”.

הכוונה כאן היא בעיקר ל”דברים” האנרגטיים האלה:

 • נפש
 • רוח
 • נשמה
 • המערכת המנטלית (mentality)
 • ה-mind (דעת?)
 • הפסייכי
 • מרכז החשיבה
 • המרכז המוטורי
 • האינסטינקט
 • המרכז הרגשי
 • המרכז האנרגטי המיני
 • האגו
 • ההילה (aura)
 • ועוד

הגוף הפיזי על מערכותיו השונות מתפתח על תבנית אנרגטית שכוללת את המרכיבים הנ”ל, ולכן כל פגיעה או השפעה מספיק חזקה על אחד או יותר ממרכיבים אלה תשפיע גם על הגוף הפיזי.

ויש גם השפעה חוזרת מהגוף הפיזי אל “הגופים” האנרגטיים הנ”ל.

הרפואה החדשה מתמקדת באותם קונפליקטים שמעוררים ומפעילים תוכניות ביולוגיות אשר מתבטאות כמחלות. קונפליקטים יכולים להשפיע עלינו בכל גיל דרך אחת או יותר מהמערכות הנ”ל, כולל גם בתקופת היותנו עוברים.

הסתכלות אזוטרית רחבה יותר מראה, שחלק מהקונפליקטים שהאדם חווה בחייו יכולים להיות קשורים אפילו לדפוסים, זכרונות או טראומות שהוטבעו או נצרבו בנשמתו של אותו אדם בגלגולים קודמים.

יש כיום לאנושות ידע מצטבר מדהים לגבי המבנה, התפקידים והמשמעות של כל אחד מהגורמים האנרגטיים הנ”ל, אך מסיבות שונות ידע זה אינו נחלת הכלל, עדיין.

רפואת העתיד לא תהיה שלמה כל עוד היא לא תכיר את המרכיבים האנרגטיים האינטליגנטיים שיש בנו ולא תדע כיצד להתייחס אליהם ולטפל בהם או להיעזר בהם.

רפואת העתיד שפורסם לפני כמעט 6 שנים עוסק גם הוא במחשבות על רפואת העתיד, עם דגש על רפואה אנרגטית.

………………………………………………………………………………………………………….

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן