img-0
טיפ מס’ 189: להפעיל גנים בכוח המחשבה ולמנוע מחלה

להפעיל גנים בכוח המחשבה ולמנוע מחלה

פורסם לראשונה ב-13.12.2015

כתבה בשם “להפעיל גנים בכוח המחשבה ולמנוע מחלה” הופיעה במגזין הישראלי אפוק טיימס (Epoch Times) ב-4.11.2015 והיא מדברת על מחקרים שלמעשה נותנים ביסוס מדעי לחלק מהדברים שאומרת הרפואה החדשה וכן גם גישות אלטרנטיביות ורוחניות אחרות.

הכתבה מדברת על מחקרים המראים שגנים שונים אשר מעורבים במחלות שונות, מופעלים כתוצאה ממצבים שונים בחיים המשפיעים על רגשותינו ומחשבותינו.

צוות מחקר בראשות פרופ’ ג’ורג’ סלביץ מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג’לס, הצליח להוכיח שבמצבי לחץ אנחנו מפעילים גנים מסויימים אשר מעוררים מחלות ודלקות. וגם להיפך: הם הראו שלכל אחד מאתנו יש את היכולת לכבות גנים מסויימים שיוצרים מחלות.

מדוע מחקר זה כל-כך חשוב ומשמעותי?

ההתמקדות העיקרית במחקרים הרפואיים בשנים האחרונות היא בתחום הגנטיקה.

חלק גדול ממחקרים אלה מבוסס עדיין על התפיסה הישנה לפיה הגנים אותם אנחנו מקבלים בתורשה הם השולטים בנו והם גם אחראים למחלותינו.

גישה זו אומרת למעשה שבמרבית המקרים אין קשר בין רגשותינו ומחשבותינו לבין המחלות בהן חלינו או נחלה ואין לנו שליטה על היווצרותן או אי-היווצרותן של מחלות בגופנו. לכן אנחנו צריכים את הרופאים שיודעים מה לעשות כדי לעזור לנו להתמודד כנגד אותם גנים “רשעים” או אותן מוטציות גנטיות “אקראיות” שבגלל חוסר מזל גורמות לנו לחלות בסרטן או במחלות קשות אחרות.

כל עוד שולטת ברפואה גישה זו, היא מונעת מהציבור הרחב את הידיעה וההבנה שהאחריות לבריאות היא בידיו של כל אחד, ושביכולתו של אחד ואחד מאתנו לעזור למחלות להיווצר, או להיפך – למנוע את היווצרותן, או לרפאן אם כבר חלינו.

המחקרים החדשים המתוארים בכתבה הנ”ל מייצגים חשיבה התואמת הרבה יותר את הגישה ההוליסטית המראה את הקשר הישיר בין הגוף והנפש.

לדברי פרופ’ סלביץ “תחום המחקר שלנו, ‘גנומיקה חברתית’, פותח חלון למנגנונים הגנטיים שלנו. כשמתבוננים בהם רואים מדוע כשאנחנו חושבים על העולם כעל מקום חיובי אנחנו משפרים את הבריאות שלנו, אבל אם נתפוס אותו כמקום שלילי יתפתחו אצלנו מחלות מסויימות”.

מבחינת הרפואה המקובלת זוהי גישה מהפכנית.

מבחינת הרפואה החדשה וגישות הוליסטיות אחרות, כולל גישות רוחניות, זוהי תמיכה מדעית מבורכת בדברים שידועים לגישות אלה כבר מזמן.

הגנומיקה החברתית קרובה מאד בגישתה לאפיגנטיקה, וככל שהחוקרים בגישות אלה יתקדמו יותר במחקריהם, הם יוכלו לעזור יותר לקדם את ההבנה שיש קשר ישיר בין הגוף לבין מחשבותינו ורגשותינו.

סביר להניח שככל שמחקרים אלה יתקדמו הם יוכלו לאשרר את התגליות השונות של הרפואה החדשה ואולי אף להוסיף ידע חדש.

התפתחות אישית – מרכיב עיקרי ברפואה המונעת

לאור הנ”ל ניתן להבין באור חדש או מזוית נוספת את החשיבות של התפתחות אישית, שכוללת גם עבודה של חיזוק ועידון האיכויות הפנימיות, העלאת רמת המודעות ועוד.

התייחסויות לנושאים אלה יש גם בטיפים הבאים:

הרהורים פילוסופיים

רפואת העתיד‘ ועוד על רפואת העתיד

התפתחות אישית ובריאות

כוחה של אמונה בריפוי סרטן – סיפור

על בחירה חופשית ובריאות – חלק ג’

אפשר גם לראות שלמעשה המחקרים של הגנומיקה והאפיגנטיקה מחזקים ומאשרים את המשפט הידוע שאמר מרקוס אורליוס, קיסר רומא במאה השניה לספירה:

אתה נעשה מה שאתה חושב (You become what you think about).

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
מצב יום/לילה
Scroll to Top

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן