טיפ מס’ 153: טיפולים אלטרנטיביים בסרטן – חלק 2

טיפולים אלטרנטיביים בסרטן – חלק 2

המרכיבים העיקריים בטיפול בסרטן לפי הרפואה החדשה הם פתרון הקונפליקט שגרם למחלה ולאחר מכן מניעה, ניטרול או מיזעור של טריגרים אשר עלולים לעורר מחדש את השפעות הקונפליקט המקורי.

תוספת מאוחרת: על מחלות הסרטן לפי הרפואה החדשה ניתן לקרוא במאמר הזה: סרטן – לפי התגליות וההבנות של הרפואה החדשה

המציאות מראה שבמקרים רבים יש צורך לעזור לחולה באמצעים נוספים, כדי שיוכל להתמודד עם התופעות הפיזיות השונות של המחלה ולהתגבר עליהן, במיוחד במצבים מורכבים שהסתבכו כתוצאה מטיפולים לא נכונים, קונפליקטים חדשים שנוספו, פחדים, לחצים מצד בני המשפחה וכו’.

זהו טיפ שני בסדרה של טיפים שמטרתם להראות שיטות טיפול אלטרנטיביות שונות, אשר אינן קשורות לרפואה החדשה ומיושמות במרכזי טיפול המטפלים בחולי סרטן בשיטות אלטרנטיביות במקומות שונים בעולם. החלק הראשון פורסם בטיפ מס’ 147.

למיטב ניסיוני ודעתי, חשוב שהידע של הרפואה החדשה יוכנס כמרכיב בסיסי וחיוני גם לכל השיטות האלטרנטיביות האחרות.

היכן שיתאים אוסיף גם את הבנותי לגבי שיטת טיפול זו או אחרת, מזווית הראיה של הרפואה החדשה.

 

ד”ר ברזינסקי – טיפולים בעזרת אנטינאופלסטונים

הטיפ הפעם מתמקד בשיטת הטיפול שפיתח ד”ר ברזינסקי ומיושמת במרפאת ברזינסקי (Burzynski Clinic) שנמצאת בעיר יוסטון, בטקסס, ארה”ב.

סטניסלב ברזינסקי נולד בפולין בשנת 1943. הוא הוסמך כרופא MD בגיל 24 ושנה לאחר מכן קיבל גם תואר Ph.D בביוכימיה.

ב-1970 הוא היגר לארה”ב והמשיך לחקור ולפתח את התגלית שמצא כבר בגיל 24, עוד בהיותו בפולין, תגלית שהפכה לשיטת טיפול ייחודית נגד סרטן.

התגלית הראשונית של ד”ר ברזינסקי היתה זיהויים של פפטידים הנוצרים בגוף באופן טבעי ומגבילים את גדילתם של תאים סרטניים. הוא מצא שאצל חולי סרטן יש מחסור משמעותי בפפטידים אלה.

פפטידים הם שרשראות קצרות של חומצות אמינו המחוברות ביניהן בקשר ביו-כימי ספציפי הנקרא קשר פפטידי.

אותם פפטידים שעוצרים גידולים סרטניים קיבלו מד”ר ברזינסקי את השם “אנטי-נאו-פלסטונים” או בתרגום חופשי לעברית – “נוגדי גידולים”. כיום כוללת המילה “אנטינאופלסטונים” את הפפטידים הנ”ל, נגזרות מסויימות של פפטידים ושל חומצות אמינו וכן חומרים אנטי גידוליים נוספים.

בתחילת המחקר היה ידוע שהאנטינאופלסטונים פועלים כמתגים מולקולריים. ככל שהתפתח בעולם המחקר הגנטי, הסתבר שהאנטינאופלסטונים פועלים גם כמתגים גנטיים, ולכן הם כה יעילים. הם יכולים למעשה להפעיל גנים מדכאי סרטן ובו-זמנית ל”כבות” גנים מעוררי סרטן.

התרופות הכימיות והביולוגיות השונות מסוגלות להשפיע על גן סרטני אחד, או מספר קטן מאד של גנים סרטניים. האנטינאופלסטונים לעומת זאת, משפיעים בו-זמנית על כ-100 גנים סרטניים שונים ולכן הם הרבה יותר יעילים כנגד הגידולים.

מחקר שניסה להשוות את יעילות האנטינאופלסטונים הראה את התוצאות הבאות:

שימוש רק בכימותרפיה והקרנות: 9% הצלחה בריפוי סרטן, ויש תופעות לוואי.

שימוש רק באנטינאופלסטונים: 25% הצלחה בריפוי סרטן, ללא תופעות לוואי.

בהשוואת תוצאות הטיפול בגידולים מסוג גליומות במוח אצל ילדים התקבלו הנתונים הבאים:

שימוש בכימותרפיה בלבד: 

0.9% מהמטופלים היו נקיים מסרטן בסוף הטיפול.

אף אחד מהמטופלים לא נשאר בחיים לאחר 5 שנים.

שימוש באנטינאופלסטונים בלבד:

27.5% מהמטופלים היו נקיים מסרטן בסוף הטיפול.

27.5% מהמטופלים נשארו בחיים לאחר 5 שנים.

מבין המטופלים שנשארו בחיים ולא קיבלו טיפול כימותרפי לפני הטיפול באנטינאופלסטונים, מרביתם חזרו לחיות חיים נורמליים.

בשנת 2012 הושלמו בהצלחה 14 מחקרים קליניים של שימוש באנטינאופלסטונים. המחקרים נערכו בארה”ב באישור ה-FDA וחלקם הראו שהאנטינאופלסטונים אחראים לריפוי סוגי סרטן שמעולם לא רופאו לפני כן בהיסטוריה הרפואית.

במקביל נערך מחקר Phase-3 ביפן לגבי יעילותם של האנטינאופלסטונים בטיפול בחולי סרטן כבד. זה היה מחקר כפול סמיות עם קבוצת ביקורת. 50% מהחולים בקבוצת הביקורת שקיבלו רק כימותרפיה, המשיכו לחיות כ-36 חודש. לעומת זאת, 50% מהקבוצה שטופלה בכימותרפיה ואנטינאופלסטונים, המשיכו לחיות כ-70 חודש.

 

רדיפות מצד הממסד הרפואי

החל משנת 1977 מנסה ד”ר ברזינסקי לקבל אישור מה-FDA (רשות המזון והתרופות בארה”ב) לשימוש בשיטת הטיפול שפיתח, אך עד כה ללא הצלחה.

העובדה שהוא מחזיק באופן בלעדי בכ-12 פטנטים הקשורים לאנטינאופלסטונים מהווה איום כלכלי ממשי על חברות התרופות.

מ-1988 ועד 2012 נאלץ ד”ר ברזינסקי להתמודד עם שורה של תביעות מצד המועצה הרפואית של טקסס וה-FDA. אחת התביעות כללה האשמות שהעונש המצטבר עליהן היה מאסר של 290 שנה ועוד תשלום קנס של מיליוני דולרים.  אך ברזינסקי הצליח לצאת זכאי בכל המשפטים.

פרטי הדרכים והאמצעים בהם השתמשו הרשויות כנגד ד”ר ברזינסקי הם לפעמים בלתי נתפסים במסגרת הערכים והנורמות של מדינה מודרנית המתיימרת לתת לאזרחיה את הטיפול הרפואי הטוב ביותר.

למתעניינים בדרמת המתח הזאת, כולל עדויות רבות של מטופלים אשר טופלו בהצלחה במרפאת ברזינסקי, מומלץ לצפות בשני הסרטים הדוקומנטריים שבקישורים האלה (באנגלית, ללא תרגום לעברית):

(Full BURZYNSKI Movie: Cancer Is Serious Business – Official (2011

(Dr. Burzynski: Part II – Cancer Is Serious Business: Documentary (2013

מבחינה משפטית טהורה, כל עוד שיטת הטיפול שלו לא קיבלה את אישור ה-FDA, יכול ד”ר ברזינסקי לטפל עם אנטינאופלסטונים רק בחולים שלא נמצאה להם דרך טיפולית מקובלת אחרת.

מכיוון שהוא נמצא תחת פיקוח נוקשה של הרשויות, המצב בפועל הוא שרק כ-10% מהחולים המגיעים למרפאתו, מקבלים אישור לטיפול עם האנטינאופלסטונים…

בשנת 2009 קיבל ד”ר ברזינסקי אישור מה-FDA לעשות נמחקרים קליניים Phase-3 עם האנטינאופלסטונים לטיפול בגידולים במוח מסוג גליו-בלסטומה. מחקר כזה צריך להיעשות בבי”ח, ללא מעורבות כלשהי של היצרן. ברזינסקי פנה לכל בתי החולים הרלוונטיים לילדים בארה”ב, קנדה ואנגליה וכולם ללא יוצא מן הכלל, סירבו לעשות את המחקר.

בינואר 2013 הורה ה-FDA לברזינסקי להסיר מאתר האינטרנט של המרפאה כל מידע הקשור לאנטינאופלסטונים. כמו-כן אסר ה-FDA על המרפאה לטפל עם האנטינאופלסטונים בחולים חדשים.

האינטרנט מלא באתרים ומאמרים המשמיצים את ד”ר ברזינסקי. בולט במיוחד בחוסר אמינותו הוא המידע שנכתב עליו בויקיפדיה באנגלית.

 

פיתוחים נוספים:

על רקע המגבלות המשפטיות מצד אחד וההתפתחויות המרשימות בחקר הגנטיקה מצד שני, פיתחו במרפאת ברזינסקי גישה של שימוש בתרופות כימותרפיות מקובלות, לפי הגנטיקה של החולה.

בגישה זו, המיושמת שם מאז 2010, נעשית בדיקה גנטית מקיפה לחולה, ומתאימים לו את התרופות הכימיות בהתאם לגנים שנמצאו אצלו ובהתאם להשפעה שיש לכל תרופה כימית על הגנים הסרטניים, ולא לפי סוג הסרטן.

 

היכרות אישית:

יש לי קרוב משפחה אשר אובחן בדצמבר 2001 עם גידול במוח. הרופאים בישראל העריכו אז שנותרו לו אולי 3 חודשים לחיות. הבחור לא ויתר, ובין הדברים השונים שעשה הוא גם הגיע לטיפול במרפאת ברזינסקי ביוסטון, טקסס, ארה”ב.

בעת כתיבת שורות אלה, יולי 2014, הגבר עדיין בחיים.

עדכון מאוקטובר 2023: הגבר עדיין בחיים! בשנה שעברה עשה בדיקות רפואיות ונמצא שהוא נקי מסרטן!

אי אפשר לדעת בוודאות עד כמה תרמו הטיפולים של ברזינסקי במקרה זה ועד כמה תרמו דברים אחרים, אך ישנן סיבות טובות לחשוב שהטיפולים של ברזינסקי בהחלט עזרו גם במקרה זה.

מידע נוסף על ד”ר ברזינסקי ומרפאתו ניתן למצוא בין היתר גם בקישורים האלה:

מאמר (באנגלית) של ד”ר מרקולה

תרגום של המאמר הנ”ל לעברית

ראיון שעשה ד”ר מרקולה עם ד”ר ברזינסקי ב-2011 (מופיע ביוטיוב ב-5 חלקים):

(Drs. Stanislaw and Greg Burzynski on Cancer (Part 1/5

(Drs. Stanislaw and Greg Burzynski on Cancer (Part 2/5

(Drs. Stanislaw and Greg Burzynski on Cancer (Part 3/5

(Drs. Stanislaw and Greg Burzynski on Cancer (Part 4/5

(Drs. Stanislaw and Greg Burzynski on Cancer (Part 5/5

כתובת האתר של מרפאת ברזינסקי: http://www.burzynskiclinic.com

מאמר כללי על הנושא: 

http://healthimpactnews.com/2014/cancer-patients-die-as-fda-restricts-dr-burzynskis-treatment

אתר של תומכי השיטה המנסים לפעול למען הכרת הממסד הרפואי בטיפול זה: http://iwantanp.com

…………………………………………………………………………………………………….

הערות של עידן:

 1. מבחינת הגישה הכללית לסרטן, גישתו של ד”ר ברזינסקי אינה שונה מהותית מגישת  הרפואה הישנה (המקובלת). ההבדל העיקרי, הוא בסוג החומרים בהם הוא משתמש כדי להשמיד את הגידולים הסרטניים או לדכא את גדילתם.
  הבדל נוסף הוא בהתאמת חומרים אישית לכל מטופל בהתאם לגנטיקה של המטופל. הבדלים אלה גורמים לכך שיעילות הטיפול בשיטת ברזינסקי גבוהה בהרבה מהטיפולים של הרפואה המקובלת.
   
 2. כפי שהוזכר למעלה, הטיפול של ברזינסקי בגידולים מסוג גליומות במוח, נחשב כהרבה יותר יעיל מאשר הכימותרפיה המקובלת.
  לפי הרפואה החדשה, כל הגליומות הם למעשה ריכוזים של תאי גליה שמטרתם להשלים את תהליך הריפוי במוח באזור בו הופיעו מעגלי ה-HH.
  גידולים אלה קורים רק אחרי משבר הריפוי, והם סימן מצויין לכך שהחולה עבר את משבר הריפוי והוא קרוב להשלמת תהליך הריפוי.
  גליומות שלא מתרפאות זמן רב, הן בד”כ סימן לכך שהחולה נמצא במצב של ריפוי תלוי, כלומר, שישנם טריגרים המעוררים מדי פעם מחדש את השפעת הקונפליקט המקורי ומונעים מהגוף (והמוח) את השלמת תהליך הריפוי הטבעי.
  מומלץ לקרוא את המאמר הזה: גידולים במוח – הבנות ותגליות מפתיעות לפי הרפואה החדשה
   
 3. כאמור, הסיבה שבגללה כדאי לדעת על שיטת ברזינסקי, היא לאותם מקרים בהם החולה לא יכול לפתור את הקונפליקטים שגרמו למחלתו, או אינו מוכן לקבל את ההבנות והידע של הרפואה החדשה, או שנוצרו סיבוכים שמחייבים עזרה בהקטנה מהירה של הגידולים.
  מאותה סיבה רצוי לדעת גם על השיטות האחרות שעוזרות להקטין או להשמיד גידולים בצורה יעילה יותר ופחות מזיקה מהתרופות וההקרנות של הרפואה המקובלת, כגון שתי השיטות שהוזכרו במאמר טיפולים אלטרנטיביים בסרטן – חלק 1

 

פורסם לראשונה ב-25.7.2014
עידן סער

……………………………………………………………………………………………………

הערה: כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

עגלת קניות
GNM - ישראל

הירשמו לניוזלטר* שלנו וקבלו במתנה, ללא עלות,
את סדרת הסרטונים:

 

מחלה זה משהו אחר

סדרת 8 הסרטונים הקצרים הללו, מציגה את חמשת החוקים הביולוגיים הטבעיים של הרפואה החדשה(GHk/GNM). במהלך צפייה בת שעה תוכלו לקבל מושג כללי ראשוני על נקודת מבט חדשה זו המסבירה בריאות וחולי בדרך חדשנית ומראה כי מחלות מכל הסוגים מתחילות כתגובה להלם המהווה קונפליקט ומתנהלות בדרך ברורה והגיונית המאפשרת החלמה כפי שהתכוון הטבע.

הירשמו – קבלו – צפו – והשכילו!

* ניתן להסיר עצמך מתפוצת הניוזלטר בכל שלב בהמשך.
×
דילוג לתוכן